Ποιο ειναι το πιο σοφτ ακουσμα που γουσταρατε;

εγω που εζησα πρωτη και δευτερα δημοτικου στο σικαγο τι να πω? γινοταν χαμος. τουλαχιστον ενα καναλι οποιαδηποτε ωρα της ημερας μιλαγε γι’ αυτους! 8O
η αλήθεια ειναι πως ΤΟΤΕ, υπεκυπτα και μου αρεσαν. τωρα, ενταξει, δεν μου την δινουν κι ολας γιατι μου εχουν αφησει ωραιες αναμνησεις :slight_smile:

egw pali goustarw ABBA!:smiley:

Γουστάρω Θηβαίο, Coldplay και Mika (όσο κ αν το γελάμε το grace kelly έχει πολλές επιρροές από Freddie Mercury)…
Παιδιά η μουσική δεν έχει όρια!! Απλά ακούμε metal-rock επειδή στην πλειοψηφία της είναι η πιο ποιοτική μουσική που υπάρχει σήμερα!

Επίσης ακούω the dresden dolls και τους προτείνω ανεπιφύλακτα… Ακούστε τους τα τραγούδια τους είναι κορυφαία…

:thumbup: :thumbup:

Εχω κατεβασει ολα τα βιντεο των Army of lovers :lol: :lol: (Φανταζομαι να καταλαβαινετε τον λογο)

barbie girl απο aqua εχει κολλητικο ρυθμο και μελωδια που γουσταρω.μη με περασετε για αδερφη,ο adaris ακουει barbra streisant kai χατζηγιαννη!

Μη φοβασαι, δεν περιμεναμε αυτο για να σε πουμε αδερφη.

Abba, Michael Jackson, Boney M κλπ ακουω ανετα παντως. Οπως και φλαμενγκο τζαζ, αν θεωρειται σοφτ.

agglikh pop akoma kai toy styl busted kai mc fly de me xalaei kai toso
arkei na nai aggliko kai o stixos na mhn einai geloios

:twisted: :evil: :metal: :twisted: To πιο soft άκουσμα που γουστάρω είναι Cannibal Corpse!!!

\:D/ :hippy: :thumbup:

akouw apo paco de lucia mexri grind. black apla den thn polypaleuw.
epishs otidhpote panw apo texniko death thrash, to thewrw kata to 90 % axrhsto, kai den mou polyaresoun ta plhktra, protimw piano, kai telos den m aresei to mizero-fousta rock/metal…

auta.

den yparxei sklhro kai malako. oloi exoun ginei floratzes i gkiozo/pozers !

εκτος απο Motorhead και AC/DC…

ας κάνω ένα μικρό bump στο thread-ακι!
από ελληνικά, δεν έχω πρόβλημα, ακούω πολύ πράμα, με μεγαλύτερη αδυναμία, όμως, στο μιχαλάκη (όσοι καταλάβατε ποιόν εννοώ, είστε εξίσου ένοχοι με μένα! :P).
από ξένα, πάλι, ακούω από trance/electro μέχρι folk. τον τελευταίο καιρό, όμως, έχω φάει κόλλημα με τον omar faruk tekbilek. αν σας αρέσει η ανατολίτικη μουσική ακούστε τον. ο τύπος νομίζεις οτι ξεπηδάει από άλλες εποχές. ταιριάζει κ με το κλίμα της εποχής, λόγω πάσχα…
αυτά. (δλδ, τί άλλο έμεινε…?)

Εμένα μου αρεσουν πολύ η Tori Amos και η Loreena McKennit. Επισης μικρή λατρευα τον Μichael Jackson και παρ’ότι δεν θα βαλω ποτε να ακουσωτωρα πια, τον συμπαθώ ακομα πολυ.

1)The beatles
2)To 8eiko disco kommati Rasputin
3)Paradosiakh Irlandikh moysikh
4)Ellhniko rock
5)an kai den 8a ta elega soft, pontiaka
6)an kai epishs den 8a ta elega soft rempetika
7)klassikh moysikh
Telika eimai mavro provato h gia to trelladiko me tosa eteroklhta pragmata poy goystarw :lol: :lol: :lol:

  1. Ελληνικό ροκ (αν και δε θεωρώ τις Τρύπες και τα Υπόγεια soft αλλά whatevah :stuck_out_tongue: )
  2. Κλασική
  3. James και τον τραγουδιστή τους solo (το album Booth and the Bad Angel τα σπάει !!!)
  4. Smiths και Morrissey βεβαίως-βεβαίως
  5. Placebo 8)
  6. Depeche Mode
  7. κάποια των Killers
    8 ) όλο το album play του Moby τα σπάει επίσης

και άλλα πολλά 8) …

Tasmin Archer - Sleeping Satellite.Απτα πιο σοφτ ακουσματα που εχω

Υποθέτω ότι ο καθένας αντιλαμβάνεται διαφορετικά το “soft”, αλλά, όπως και να 'χει, γουστάρω “ξεδιάντροπη” ποπ τύπου backstreet boys, savage garden, spice girls κ.λπ. Από την άλλη, μου αρέσει και η ambient, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είχε αυτό στο μυαλό του ο thread starter λέγοντας soft =p

εντιτ: κάποιος ανέφερε τα ποντιακά και σωστά είπε ότι δεν τα θεωρεί ήρεμο άκουσμα. Κι εγώ πιστεύω ότι είναι και “ακραία” και φασαριόζικα.

Emma Shapplin