Δισκάρες που προτείνουμε στους συμ-φορουμίτες μας

αν και οι ειναι singleακι το Let the sunshine in,δεν μας πειραζει γιατι οι γκομενες ειναι φοβερες!!! :stuck_out_tongue:

η πυλη τυχαια ειναι ετσι η υπαρχει καποιο υπονοουμενο?

:lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3:
Δεν ειχε παει εκει το μυαλο μου.Βασικα δεν ειχα προσεξει καν το σχημα την πυλης.
Νομιζω οτι golden hall ηταν το μερος που μαζευοντουσαν οι μεγαλοι πολεμιστες στην
Βαλχαλλα.

Αποτι ανακαλυψες μαλλον και οι μεγαλοι μαμιαδες

up-c down-c left-c right-c abc + start - And The Battle Is Won

http://www.upcdownc.com

μιλαμε για ‘‘ομορφο’’ με καθε εννοια δισκο. απιστευτο / συγκινητικο. οι τυποι ειναι οι pelican του post rock. αν ακουσετε το silent fire θα καταλαβετε τι εννοω. ειχα καιρο να το ακουσω και το ξεθαψα.

ειχα αναφερει και παλια τους upcdownc. ισως και στο ιδιο τοπικ…

Δεν μπόρεσα να βρώ εξώφυλλο γι`αυτήν την δισκάρα. Πρίν αναφέρω όνομα, θα πώ ότι δεν είμαι και ο μεγαλύτερος λάτρης της τεχνικής, οπότε κάτι πρέπει να είναι εξαιρετικά καλό για να με κερδίσει. Εδώ έχουμε τεχνικό Thrash ανακατεμένο με progressive στοιχεία και κάποιοες επιρροές από κλασσική μουσική.

MEKONG DELTA - LURKING FEAR

Η σημερινη νεολαια ολα ετοιμα τα θελει.[-X [-X [-X

Που το βρήκες?? Σοβαρά, στο google δεν μου έβγαλε τίποτα.
Και κάτι άλλο για το οποίο επίσης δεν βρήκα εξώφυλλο και το οποίο πρέπει να πάτε να το αγοράσετε ΑΜΕΣΩΣ.
Ίσως η καλύτερη δουλειά των Ministry. Για το The Last Sucker μιλάω. Μέσα ο Jourgensen χωνεύει από alternative rock (ναί, εντόπισα κάποια τέτοια στοιχεία) μέχρι death metal…

metal-archives.com αριστερα εχει search :smiley:
υποθεση 10 δευτερολεπτων.Να και το Ministry αν και ειναι μικρο

συνεχιζω την αναφορα μου στις πρωτοπορες μπαντες του προοδευτικου core ηχου
με μια μπαντα που χα ψιλοπαρουσιασει και στις hardcore\deathcore… κυκλοφοριες!!

απο το Kansas,Chigaco των U.S. of A…

Coalesce - 0:12 Revolution Is Just Listening

η τελευταια full length κυκλοφορια μιας απο τις ηγετικες μπαντες του χωρου (με πρωτη κυκλοφορια το 1995) και η καλυτερη κατ εμε.εδω συναντας μιξη math παιξιματος με sludgeοειδες hardcore,κουλα noisecore σημεια με θεοβαρα beatdowns,βαρβαρα φωνητικα και απιστευτους τιτλους (counting murders and drinking beers!!!).
γενικα η μπαντα ειναι ενα τεραστιο respect,εχωντας κυκλοφορησει δουλειες σε μερικες απο τις καλυτερες εταιρειες στο χωρο (earache,relapse,hydrahead!!!),o τραγουδιστης τους Sean Ingram ειχε αναλαβει για λιγο τη θεση του τραγουδιστη στους dillinger escape plan οταν τους ειχε αφησει ο πρωτος τους τραγουδιστης Μινακακης,εχουν κυκλοφορησει splits με napalm death και today is the day και τελος εχωντας κανει και το φοβερο tribute στους led zepellin κυκλοφορωντας ενα δισκο με διασκευες τους!!!

Mute Math - Mute Math

Ήμουν κάπως επιφυλακτικός στην αρχή, αλλά τελικά μου αρέσει πολύ ως δίσκος.

Κάπως πιο πειραματικό το παλαιότερο EP τους, Reset:

(Thanx to Karvou, μου τους είχε αναφέρει σε κάποια φάση…)

Sunday/Cactus/Slip Away/Slow Burn/Afraid/I’ve Been Waiting For You/I Would Be Your Slave/I Took A Trip On A Gemini Spaceship/5:15 The Angels Have Gone/Everyone Says ‘Hi’/A Better Future/Heathen (The Rays).

David Bowie,Heathen,2002

δισκαρα ατελειωτη :!: ελα ρε μαγκα! το χα παρει οταν πρωτοβγηκε και δε το μετανοιωσα ουτε λεπτο. :smiley:

κι εγώ τότε το είχα πάρει:wink:
δισκάρα…τεράστιος!

Terra Firma - Harms Way

Σουηδοι heavy rockers καθοδηγουμενοι απο την φωναρα του Lord Chritus. Ελισσονται πανεμορφα αναμεσα στο heavy metal και τo hard’n’heavy με αφθονες 70’ς επιρροες. Μιλαμε για εναν δισκο γεματο τραγουσαρες συν ενα γαμηστερο intro…

The Almighty - Crank (1994)

Ακόμα θυμάμαι το οπισθόφυλλο γνωστού περιοδικού να διαφημίζει τον συγκεκριμένο δίσκο. Ξεκινήσαν με επιρροές από Guns N Roses, Motley Crue και την σκηνή του Seattle. Παρόλα αυτά τo 1994 κυκλοφορέι ο δίσκος που τους μετάλλαξε (στην κυριολεξία). Φανταστείτε μία μείξη Metallica, Soundgarden και Alice In Chains, Skid Row ( του Slave to the grind ). Πολύ τσαμπουκαλεμένες συνθέσεις που αντικατοπρίζουν πλήρως το μουσικό κλίμα της εποχής. Στα συν φυσικά η απίστευτη φωνή του Ricky Warwick. Φέτος κυκλοφόρησε και μία συλλογή τους που καλύπτει πλήρως όλη την πορεία τους.

Παίδες, όσοι γουστάρετε κάτι διαφορετικό, ατμοσφαιρικό και ταξιδιάρικο, που συνδυάζει πολλά στοιχεία, τσεκάρετε οπωσδήποτε τους The Deserts of Traun και το άλμπουμ part III: The Lilac Moon! Μαγικό ταξίδι, που συνδυάζει funk, jazz, ανατολίτικη μουσική, fusion, metal, death, ethnic, rock, ηλεκτρονική και δε ξέρω και γω τι άλλο! Πάρα πολύ μελωδικό και ταξιδιάρικο σε σημεία, πολύ σκοτεινό σε άλλα, μιλάμε για μουσική όχι αστεία! Ανάμεσα στους μουσικούς, ο Dave Murray απο τους Estradasphere (όχι ο άλλος βρε), επομένως όσοι γνωρίζετε έχετε πάρει ήδη μια γεύση περι τίνος πρόκειται…

Turbonegro - Scandinavian Leather

Ο δισκος που ηλθε μετα των reunion των Νορβηγων ροκαδων, οι οποιοι συναγωνιζονται σε κιτς αισθητικη τους Twisted Sister. Ο Euroboy και η παρεα του παραδιδουν 12 hard rock δυναμιτες (+ 1 intro) οι οποιες ενιοτε punk-ιζουν πολυ ευχαριστα. Αν θελετε μετρο συγκρισης παρτε τους Therapy? του Troublegum βγαζοντας ομως το βρετανικο, φλεγματικο χιουμορ και βαζοντας βλαχο-νορβηγικο…

Θα προτείνω ανεπιφύλακτα με όλα τα κομμάτια να αξίζουν απ αυτό το cd,το “Tarot” απο τους “Dark Moore” κυκλοφοριας αρχες του 2007
Για power / symphonic ακούσματα

Έχω κολλήσει ρε γμτ με αυτό το συγκρότημα! Πραγματικά, απο τις καλύτερες σύγχρονες ευρωπαικές alternative bands, θεοί!!!

Εγω προβλεπω να κολλαω με το 2ο εξωφυλλο τους…