Δισκάρες που προτείνουμε στους συμ-φορουμίτες μας

Και εγώ αυτό σκέφτηκα:D :lol: πολύ χαριτωμένες…αχούυυ:D

αλλά έβαλα να ακούσω και κάποια κομμάτια τους στο youtube και τα σπάνε.Καλοί ακούγονται ellanor,θα τσεκάρω και άλλο:D :wink:

Οι The Sounds είναι σχεδόν τόσο γαμάτοι όσο η ρόγα της γκόμενας στο εξώφυλλό τους.

:respect:

υποθετω οτι δεν εχουν σχεση με τους postpunk The Sound ε??

Μπράβο ellanor είναι απο τος δίσκους που θα προτεινα…To queen of apology δεν είναι τέλειο?Νομίζω οτι λέμε τους ίδιους sound που θα τους έλεγα όχι post punk αλλα new wave/alternative αλλα και πάλι μπορεί δεν τα πάω καλά με τις ετικέτες…

Όχι, δεν αναφερόμαστε στους The Sound, που όντως ήταν post-punk, αλλά στους The Sounds, που είναι alternative/punk/electro/new wave απο τη Σουηδία, με δύο δίσκους ως τώρα. Θυμίζουν Blondie (ίσως και λόγω της τραγουδίστριας) στο πιο ανεβαστικό όμως, και έχουν πολύ γαμάτα και σέξυ τραγούδια! :slight_smile:

Και εξωφυλλα!

Δες κι αυτό το βίντεοκλιπ, θα διαπιστώσεις οτι έχουν και σέξυ τραγουδίστρια μαζί! Όλο το πακέτο! :roll:

Απόλυτο δίκιο! Δισκαραραραραράρα!

Αν μου επιτρέπεις, και μ? όλο το θάρρος δηλαδή, αν δεν ενοχλώ, και φυσικά δεσμεύοντας μόνο τον εαυτό μου, λέω μια γνώμη βρε αδερφέ, ψσσσστ, σου προτείνω να τον ψάξεις λίγο ακόμα τον κύριο Ben, αξίζει, και μάλιστα με τη σειρά που βγήκαν οι δίσκοι του. Ενδείκνυται. (ε, ίσως με μια κάποια προτεραιότητα στο Live From Mars)

ναι, είναι στα σχέδια η περαιτέρω ενασχόληση με την πάρτη του :slight_smile:

Οι περισσοτεροι θα το χουν υποψη τους αλλα για οσους δεν εχει τυχει:

Elf - Elf (1972)

Υπερτατη δισκαρα με τον “κοντο” στα φωνητικα φυσικα. Κλασσικο Blues-Rock/Hard Rock.

Tracklist:

  1. Hoochie Koochie Lady
  2. First Avenue
  3. Never More
  4. I’m Coming Back For You
  5. Sit Down Honey (Everything Will Be Alright)
  6. Dixie Lee Junction
  7. Love Me Like A Woman
  8. Gambler, Gambler

Δεν ξερω να ποσταρω φωτο οποτε δινω λινκ απο wiki για εικονα:

Hardingrock - Grimen

Project του Ihsahn των Emperor.Κινειται σε μονοπατια Avand garde/folk metal και απλα σπερνει τους γαλαξιες του συμπαντος.Φετινη κυκλοφορια ε

[FONT=“Arial Narrow”][SIZE=“2”]…Θα συμφωνήσω φίλτατε και θα σε παροτρύνω να διαβάσεις(προσοχή-όχι να αγοράσεις) το τελευταίο Hammer, μόνο και μόνο για την κριτική του στο δίσκο αυτό![/SIZE][/FONT]

Φανταζομαι…Θα το κανω μονο και μονο απο περιεργεια αν και ξερω απο τωρα τι θα εχουν γραψει.Οι γνωστες παπαριες του hammer :stuck_out_tongue:

Kι εγώ το 2ο έχω ακούσει, γιατί μου το είχε στείλει και μου άρεσε αρκετά :slight_smile:

[SIZE=“4”]FLEETWOOD MAC - THEΝ PLAY ON[/SIZE]

ενας δισκος που μπερδευει το Blues με την ψυχεδελεια με το ροκ με το folk κ με οτι αλλο θελετε!
απιστευτες μελωδιες επαναστατικες ιδεες κ γενικα ενα μουσικο αλαλουμ!
η καταναλωση lsd στο μεγαλειο της!:lol: :lol:

lizzy borden-deal with the devil…

ΥΓ. αυτο το αλμπουμ καμια φορα φτανει στο θεο

Για μπασσιστες και ΟΧΙ μονο , προτεινω αυτον τον καταπληκτικο και πολυ ομορφο δισκο.

[SIZE=“3”]Marcus Miller - The Sun Don’t Lie[/SIZE]

8O 8O 8O

Υπάρχει και άλλος που να γουστάρει Juno Reactor και δεν το είχα αντιληφθεί???

Αυτά είναι!!!

Aν και το αγαπημένο μου είναι το Shango του 2000 που έχει μέσα την κομματάρα Master Of The Universe…

Bγάζουν και νέο δίσκο μου φαίνεται.

Morcheeba - Dive Deep

To κατεβασα σημερα και επαθα μια αιδιοπλακα μεγιστου μεγεθους.
Trip hop με blues και pop στοιχεια.
Μακραν οτι καλυτερο εχω ακουσει φετος (Αυτο θα μπει στις καλυτερες κυκλοφοριες του 2008 καθως τοτε θα κυκλοφορησει :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: )