Δισκάρες που προτείνουμε στους συμ-φορουμίτες μας

DARK SAGA-ICED EARTH:metal: :metal: :metal:

[SIZE=“3”]Kiko Loureiro - Universo Inverso[/SIZE]

Πολυ ομορφα κομματια , πολυ ομορφο παιξιμο και γενικα ενας πολυ καλος δισκος.
Συνδυαζει στοιχεια λατιν τζαζ ροκ και ψιλοφανκ. Αν δν κανω λαθος επαιζε ή παιζει και στους Αngra αλλα αυτος ο δισκος ειναι κατι το τελειως διαφορετικο απ’ το στυλ των Angra.
Τον προτεινω χωρις κανενα ενδοιασμο.
8)

Γι αυτο που λες εχω ακουσει πολυ καλα λογια. Γιααα δωκε παραπανω ινφο. Κλασσικο βιρτουοζικο ειναι;

Εκανα εντιτ στο ποστ και λεω 5 πραγματα.
Οχι δν ειναι κλασσικη βιρτουοζια με ασταματητα χοσιδια και αϊντας του στυλ Michael Angelo Batio ( οχι οτι με χαλαν τα ανελεητα χοσιδια , αλλα ο δισκος αυτος δν ειναι ετσι).

Καλουτσικος ο Κικος.Επισης παρομοια φαση και αρκετα καλο βιρτουοζικο ειναι το τελευταιο του Mark Rizzo των Soulfly το οποιο αποτελεσε ευχαριστη εκπληξη!:slight_smile:

Εχω να προτεινω αλλους 2 δισκους που απευθυνονται μεν κυριως σε μπασσιστες αλλα ειναι καλο δε ολοι να τους ακουσουν γιατι παιζουν 2 μεγαλα μουσικα μυαλα. Φυσικα και απο τεχνικης αποξεως γινετε το “ελα να δεις”.
Θα χαρακτηριζα το ειδος των δισκως ως γκρουβατο τζαζ.
Αναφερομαι φυσικα στους δισκους…

[SIZE=“3”]Victor Wooten & Steve Bailey - Cookbook {Bass Extremes 1}[/SIZE]

[SIZE=“3”]Victor Wooten & Steve Bailey - Just Add Water {Bass Extremes 2}[/SIZE]

Στον 1ο δισκο συμμετεχει στο κομματι “Red” ο Marcus Miller και στο κομματι “Strodus” ο Billy Cobham.

(Τα εξωφυλλα μπορει να ειναι και αντιθετα , δν εχω τα εξωφυλλα των δισκων και δν βρηκα και πολλα πραγματα στο google).8)
Εντιτ: Τα εξωφυλλα ειναι σωστα (το εξακριβωσα στο Wikipedia).

Τρελη Θειλα το συγκεκριμενο. Ευγε. Δεν ηξερα οτι εχουν και δευτερο.:-k

Y & T: In rock we trust

πω πω ρε φιλε με έστειλες τωρα με πήγες 15 χρονια πισω #-o

Νάμαι πάλι και εγω…Λοιπόν…πάρτε μιά αλμπουμαρα απο Αμερική . Αυτος είναι ο δεύτερος δίσκος τους, περιμένω εδω και 2 χρονια το τριτο τους, διότι είπαν θα ειναι μια τριλογια και μέτα γεία σας, αλλα ακόμα τιποτα…

Τί παίζουν,προοδεύτικο ντέθ-μέταλ με στοίχεια blues jazz ,avant-garde.Ο δίσκος περιέχει κανα 2 μπαλαντοειδή κομμάτια, γυναικεία φωνή / ωραία βαρία growl και καθαρα φωνητικα και γενίκα πόλυ ωραίο αλμπουμάκι.
Ααα… φιλοξενούμενοι στο δίσκο ειναι οι, Paul Kuhr - Novembers Doom- και ο Kobi Farhi - Orphaned Land-.

Subterranean Masquerade - Suspended Animation Dreams

¶λλη μια αλμπούμαρα…απο Νορβηγία αυτη τη φορα.
Δεν θα πω πολλα για αυτους, διοτι δεν περιγραφετε το ειδος που παιζουν. Εχουν βγαλει 5 αλμπούς αν δεν κανω λαθος,που γενικά δεν τα βρισκεις εύκολα… όποιος δεν τους ξέρει παρακαλώ να μεριμνησει άμεσα :smiley:
Παραγωγάρα, μουσικάντιδες, γυναικεία φωνη,αργα και γρήγορα τέμπος σε ρυθμους, μέταλ,τζαζ,μπλουζ,τανγκό και άλλα πολλα.
Θά το πρότινα στους οπαδόυς των Diablo Swing Orchestra, Arcturus - La infernale , το πιάσατε το νόημα πιστεύω… :slight_smile:

Atrox - Orgasm

Ωραίος :wink:

action-s/t ! Ramos - εγγύηση ! Δισκάρα !

GLYDER - Playground for life. Tsangaridis - εγγύηση για λάτρεις κλασσικού ροκ. Lizzy & rory φάση !!!

κυκλοφόρησε το glyder;

Είπα θα το πει κανένας, αλλά τίποτα. Παρτε το λοίπον, για εσάς τους νεούς το λέω, ειναι πολύ μαστ άλπουμ,δεν έχω αλλο σχόλιο.

Crimson Glory - Transcendence

Μεγάλη δισκάρα το Transcendence και πολύ σημαντικός δίσκος για το US Power. Μάλλον το αγαπημένο μου από Crimson Glory. Από πού να ξεκινήσεις και πού να τελειώσεις. Lady of Winter, Red Sharks, Painted Skies, Masque of the Red Death, In Dark Places, Where Dragons Rule, Lonely… Oλα τα τραγούδια είναι κι ένα σε αυτό το άλμπουμ! Classics never die!

Ε ναι !

Ναι, υπάρχει στα δισκάδικα

Τρανσέντενς. Απλά υπέρτατο. Τπτ άλλο

αααααα ρε midnight θεε. μπραβο ρε μαγκα transcendence δισκαρα all -time διαχρονικοτατο και εννοειται για παντα θα γουσταρουμε. ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ CARVED IN STONE -SHADOW GALLERY, DELIVER US -WARLORD ,CRIMSON IDOL-WASP ,NIGHTFALL IN MIDDLE EARTH- BLIND GUARDIAN ,KALEIDOSCOPE-MEKONG DELTA KAIIIIIIIIIIIIIIIII SIEGES EVEN ΠΟΙΟ ΑΡΑΓΕ??? ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ KAISER ΘΕΕ. ΠΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕΣ?? ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕΣ???

Λοιπόν…παιδία το αλπουμάκι που θα σας προτείνω είναι εντελώς άσχετο με τη μέταλ μουσίκη.
Η μπάντα είναι απο την Τούρκια, και βγάλαν ενα και μοναδικό άλπουμ, μονάχα με γνωστές διασκεύες, όπως, Madonna - La Isla Bonita, Deep Purple - Smoke on the Water, Michael Jackson - Billie Jean ,και άλλες πολλες, στο σύνολο 12. Φυσικά όλες ειναι σε ανατολίτκο στύλ με ανατολίτικα όργανα. Γενικά πολύ ωραίος δίσκος, αργός, πρωτότυπος και ευχάριστος.

Που θα το βρείτε ? Υπαρχει σε rapidshare, αμα ομως δεν τον βρειτε, πειτε μου να γίνει το κοννέ. :wink:

Dolapdere Big Gang - Local Strangers