Δισκάρες που προτείνουμε στους συμ-φορουμίτες μας

:respect::respect::respect::respect:

To ειδος που κινειται δεν ειναι και οτι ποιο οικειο για τους περισσοτερους,ωστοσο το συγκεκριμενο εχει ενδιαφερον μιας και περιλαμβανει διασκευες σε πασιγνωστα 80"s,90"s rock κομματια στο δικο του υφος(π.χ. it’s my life,wonderwall,everybody hurts,black hole sun κλπ)και με πολυ καλα αποτελεσματα μαλιστα.Ενα παρομοιο εγχειρημα επανελαβε και περσι χωρις να ειναι το ιδιο ενδιαφερον.Τα παρακατω links για μια πρωτη τζουρα.

Πω, δεν ξέρω αν είναι σε αυτό το album, αλλά είχα ακούσει το ‘‘Smells like teen spirit’’ από αυτόν και παίζει να είναι ό,τι χειρότερο έχω ακούσει ποτέ μου από άποψη διασκευής.

Σ’αυτο ειναι αλλα νταξει οπως το παρει κανεις.Διασκευη στο συγκεκριμενο εχει κανει και η tori amos

Οσοι θελουν να ξεκινησοθν το death metal ας παρουν το Symbolic απο death k θα λιωσουν!!!

Ο κορυφαιος deathcore δισκος απ’ολες τις αποψεις(στιχοι,συνθεσεις,artwork,attitude κλπ).

Snapcase ‘‘Lookingglasself’’

Οι υποψιασμένοι μάλλον το λατρεύουν ήδη. Hardcore μπάντα με πολύ ιδιαίτερο στυλ, κορυφαία riff- άκια και ο δίσκος κυλάει άψογα. Το ‘‘Deceiver’’ είναι το αγαπημένο μου κομμάτι, έχει και στιχάρες. Γενικώς κάθε κομμάτι και hit.

Ιδου κι αλλη μια δισκαρα που εχω να προτεινω απο το χωρο του hardcore.Οι ignite απο το orange county της california(με τον ουγγρο τραγουδιστη zoli που ανετα θα εκανε για μποντιμπιλντερας)κινουνται στο μελωδικο hardcore/punk υφος των bad religion,pennywise,good riddance και λοιπων συγγενων.Πολυ καλο δισκακι που προτεινεται στους φιλους του ειδους(leper αμα δε το ξερεις τσεκαρε το).

Προτεινω ανεπιφυλακτα το πρωτο σολο αλμπουμ του κιθαριστα των Bon Jovi, Richie Sambora το οποιο εχει τιτλο Stranger In This Town

Στην αρχη δεν το ειχα σε μεγαλη υποληψη γιατι απλα δεν ειχα καθισει ποτε να το ακουσω απ την αρχη ως το τελος. Οταν ομως αποφασισα να το κανω, πραγματικα ενθουσιαστικα! Για τις επομενες μερες το ακουγα τουλαχιστον μια φορα τη μερα, ολοκληρο. Ετσι συνειδητοποιησα πως αυτος ο δισκος ειναι ενας εκρηκτικος συνδυασμος blues με hard rock πλαισιομενος απο τους μαγευτικους στιχους του παντα δημιουργικου Richie Sambora

Must have για καθε φαν του Richie αλλα και για τον καθενα που αγαπαει την blues/rock. Οι φαν των Bon Jovi ομως δεν πρεπει να “παρασυρθουν” λογω του Sambora αφου αυτος ο δισκος περιεχει τραγουδια σε τελειως διαφορετικο υφος απ αυτα της μπαντας

P.S. Ο Richαρος δηλωσε πως ετοιμαζεται να μπει στο στουντιο για την ηχογραφηση του τριτου σολο αλμπουμ του!!!:smiley:

machinehead-through the ashes of an empire

Καινούριο? :-k

του 2003 μαν.δισκαρα.

Α ναι? Το 2003 οι Machine Head έβγαλαν το Through the Ashes of Empires, και ήταν κι αυτό δισκάρα.

ψ: Στοπ μπήινγκ ε τρολλ.

μην με φας.

Σε παρόμοια πολεμική Deathcore φάση μπορείς να μου πρότεινεις κάνα συγκρότημα για να ξεκινήσω να ψάχνομαι? Θυμάμαι είχα ακούσει και Kickback που μου αρέσαν αρκετά και θέλω να την ψάξω περισσότερο τη φάση.

Δεν εχω ακομα αυτο που ζητας φιλε darth αλλα εχω το παραπανω brutal hardcore/rapcore δισκαρο που απλα τα σπαει.Οσοι γουσταρετε hatebreed(εχει guest τον jamey jasta μαζι με το christian των ill nino σ’ενα κομματι),throwdown,skarhead και λοιπους συγγενεις ορμηξτε.

Τώρα που είπες Hatebreed, τους Death Threat τους έχεις τσεκάρει; Νομίζω ήταν η παλιά μπάντα κάποιων μελών τους…

Έβγαλαν ένα απίστευτο δίσκο, το ‘‘Last dayz’’, τσέκαρε τον. True όσο δεν πάει.

Αν εσυ με πας μια φορα οπως λες εγω σε παω 80.Βεβαιως και το εχω εκει συμμετειχαν ο sean martin μαζι με τον lou “boulder” richards(r.i.p).To last dayz σκοτωνει αλλα το παραπανω πρεπει να το τσεκαρεις.

Βασικα οι All Out War παιζουν μπαλα μονοι τους!