Νέες κυκλοφορίες 2015

Ωραίος. Αν έβγαζα ένα κομμάτι ως φιλλερ από το Tragic Idol, αυτό θα ήταν :stuck_out_tongue:

Το Honesty ωραιότατο μεταρεκβιεμικό Λοστ “χιτάκι” είναι για τα γούστα μου. Και σα σύνολο ο δίσκος, χωρίς προφανώς να πιάνει επίπεδα 90ς, στέκεται πάρα πολύ καλά.

Κατά τα άλλα το Μάρτιο καινούριο Barren Earth, πρώτο χωρίς τον Kotamaki των Swallow the Sun στα φωνητικά. Το 11λεπτο ομότιτλο που παίζει εδώ πάντως σπέρνει ωραιότατα.

Και νέο Chelsea Wolfe με τίτλο [I]Abyss[/I]…

έλα σπρώξε να μπει και το In This We Dwell. χωράει σε κάποια γωνιά.

Και το To The Darkness μπαίνει στα κορυφαία. Αν έπρεπε με το ζόρι να χαρακτηρίσω κάποιο ως φίλλερ, η ψήφος μου θα πήγαινε στο The Glorious End.

[B]Cigale[/B] θα λέγεται τελικά το νέο συγκρότημα των Rutger - Hans (Ex-Sungrazer) και τον Μάρτιο θα ακούσουμε το ντεμπούτο τους.

Έχει βγει και καινούργιο a place to bury strangers

Νέκρο με το μαλακό ρε αγορίνα, έχουμε και ιστορικό.
Του 'ριξες καμιά αυτιά;

Παιζει και καινουριο Disappears. Πιο trippy απο ποτε, απο τη στιγμη που μετα τη φυγη του Shelley (Sonic Youth) κινουνται σε πιο τετοια μονοπατια.

Παρτε και αρρωστια βιντεο.

Halcyon Days

καινούριο album therapy? , τέλη μάρτη. =P~

Προς άνοιξη θα κυκλοφορήσει και η πέμπτη δουλειά των [B]Ereb Altor[/B](αρκετά υποτιμημένη μπάντα που έχει βγάλει πολύ καλούς δίσκους) με τίτλο [B]“Nattramn”[/B]…

Ντατ ιζ γκουντ νιουζ. Μπαντάρα οι Ereb Altor.

Σε άλλα νέα του '15, έχουμε και τον δίσκο διασκευών των πρωτομεν εκεί έξω. Πολύ ωραίες επιλογές, που δείχνουν τις καταβολές των θεών, οι εκτελέσεις όμως δεν είναι τίποτα φοβερό.

Το Honesty In Death ειναι απο τα αγαπημενα μου του δισκου μαζι με τo Tragic Idol και το Fear Of Impending Hell. Ο δισκος ειναι πολυ ισορροπημενος και ο καλυτερος τους σαν συνολο απο το One Second και μετα. Και το λεω αυτο ενω μου αρεσαν πολυ και τα 3 προηγουμενα.

Τα λεγαμε και μετα την συναυλια το φθινοπωρο, δεν σου αρεσουν τα κομματια του Tragic Idol και σου αρεσει το Host…

Φελιξ Αμπουαγκουε, το "Μαυρο Βελος’… :stuck_out_tongue:

Και τι κακό έχει το Host; Δεν είναι μέταλ;

Είναι μέτριο (σε στιγμές συμπαθητικό) electro-rock από καλλιτέχνες που δεν το πολυκατέχουν το συγκεκριμένο άθλημα.

Μια χαρά ήταν το Host.

ερχόμουν να πω οτι καλα σας χωνει το χοστ, αλλα με πρόλαβαν.
επισης οταν έγραφα το ποστ με τα φιλλερς ημουν σιγουρος τι θα επακολουθουσε.
:har:

Το “Host” είναι 10-άρι, ούτε πόντος παρακάτω. Όχι γιατί θέλουμε να το παίξουμε “against the flow”, αλλά γιατί περιέχει τόση Lost-ική μελαγχολία που απλά δεν μπορείς να μην το αγαπήσεις. Και με κιθάρες να το επανα-ηχογραφήσουνε πάλι δισκάρα θα είναι.

[B][I][U] Captain Crimson - Ageless Time[/U][/I][/B]

A Forest Of Stars - Drawing Down The Rain (official video)

Πολύ video-game το clip-άκι, το έκλεισα στα μισά.

Σε άλλα νέα, split LP [B]Haapoja[/B] με [B]Dephosphorus[/B].