Νέες κυκλοφορίες 2015

Και μιας και ο Νομιστεράκης και ο Ρέιζοριτερ μου έμαθαν τους (τον) Prurient και αγάπησα, να πούμε ότι ο νέος δίσκος του κύριου Dominick Fernow βγαίνει στις 12/5 και θα ονομάζεται “Frozen Niagara Falls”.

Ιδού ένα τιζεράκι: https://www.youtube.com/watch?v=Z3r6N46fozA

Κοντά στο ύφος του τελευταίου “Through the Window”, προμηνύει το βίντεο. Γαμώ αλλά θα ήθελα να ακούσω λιγό παραπάνω νοιζίλες τύπου “Bermuda Drain”.

Το γαμησατε

Και εδω ψοφησε… Ελεος ρε παιδια, οχι και 10-αρι το Host, μην τρελαθουμε κιολας.

Γιατι το One Second ηταν metal?

Αυτο, απλα εγω θα το εγραφα "είναι [B]κακό[/B] (σε στιγμές συμπαθητικό) electro-rock από καλλιτέχνες που δεν το πολυκατέχουν το συγκεκριμένο άθλημα.

Υπάρχουν στιγμές που θεωρώ ότι ο περφεξιονισμός που διακατέχει τους παραδοσιακούς μέταλ ακροατές αγγίζει τα όρια της καλής εννοούμενης παράνοιας για καλλιτέχνες οι οποίοι αποφάσισαν να αλλάξουν έστω για λίγο είτε μουσικά είτε ακόμα και στυλιστικά τη στενή προκαθορισμένη νόρμα που ακολουθούσαν χρόνια την οποία επιτάσσει η οπτική της μέταλ.

…για πιο λόγο θεωρείς ότι δεν είναι:?:
…έχει και διαφορετικά στοιχεία αλλά είναι ένας metal δίσκος

:):!:

Δεν ειναι metal με την εννοια που ηταν το Draconian Times, το Icon και γενικα ολα τα προηγουμενα αλμπουμ της μπαντας. Ειναι πολυ πιο ηλεκτρονικο και πειραματικο αλλα ειναι ξεκαθαρα [B][SIZE=4]ΔΙΣΚΑΡΑ[/SIZE][/B].

Δεν με πειραζει που το Host ειναι διαφορετικο, που δεν ειναι metal, με πειραζει που ειναι κακος δισκος και βγηκε απο μια μπαντα που μεχρι τοτε δεν ειχε κακο δισκο.

Εγκρινω και γουσταρω τον πειραματισμο, π.χ. οι Celtic Frost οταν κυκλοφορησαν το Into The Pandemonium και πειραματιστηκαν, εφαγαν κραξιμο τοτε αλλα κυκλοφορησαν [B][SIZE=4]ΔΙΣΚΑΡΑ[/SIZE][/B] και ηταν μπροστα απο την εποχη τους, δηλαδη πειραματιστηκαν και το εκαναν καλα. Ακομα και το Cold Lake που το πηγαν ακομα πιο μακρια και ξεφυγαν τελειως απο αυτο που ηταν σαν μπαντα μεχρι τοτε μου αρεσει και εχει ενδιαφερον. Το Host ομως δεν εχει ενδιαφερον, εκτος απο 2-3 συνθεσεις ειναι κακο και βαρετο.

Δεν ισχύει πάντα αυτό, εγώ ας πούμε απλά συγκρίνω το Host με παρεμφερείς προσπάθειες όπως η τριάδα How To Measure/If_Then_Else/Souvenirs ή ακόμα και άλμπουμς των Anathema μεταξύ 99-03.

Αυτο. Και να μη το επανηχογραφησουνε, μια χαρα τελειο ειναι οπως ειναι.

Μπήκα απλά να πω, Άνγκους κράτα γερά ρε και μη μασάς με τα ΤΣΟΥΤΣΕΚΙΑ εδώ μέσα. Άστους να τραβάνε τα βυζιά τους με το κάθε Χοστ μωρέ :!:

Πρέπει να απαγορευτεί δια ροπάλου η χρήση της ψηφιακής τεχνολογίας (σε τόσο μεγάλο βαθμό) στα μουσικά video-clip. Αν δεν έχεις το budget το αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό κάθε φορά.

Δεν μπορω να καταλαβω πως το επελεξαν, σε αντιδιαστολη μαλιστα με το εξαιρετικο προηγουμενο που ειχαν. Και μενα δεν μου αρεσε καθολου.
Anyway το κομματι ειναι παρα πολυ καλο και αυτη ειναι η ουσια.

Για κάποια λεπτά σκάλωσα ότι θα 'βγαινε συνεργασία μεταξύ Faith και Invictus και προσπαθούσα να φανταστώ πως θα 'ναι (θα γάμαγε). Όπως και να 'χει, αναμένουμε.

http://albumstreams.com/s/torche/restarter

Καινούργιο Torche

Δεν ξέρω αν έχει ποσταριστει πιο πριν.

17 Απριλιου το νέο Acid King

Leprous
8 mins ·
Big news!
Album title: "The Congregation"
Release date EU: May 25th
Release date US: June 2nd

δεν είναι κυκλοφορία αλλά δεν ήξερα που να το βάλω.
μέλη των The You And What Army Faction, Adolf Plays the Jazz, The Social End Products και nibiru μπαίνουν στο στούντιο, ηχογραφούν ένα τζαμάρισμα και το ανεβάζουνε στο soundcloud.
κιθάρα, μπάσο, ντραμς, φωνή, noise box, σαξόφωνο και τρομπέτα.

προκύπτει ένας σκοτεινός noise όγκος που τον ακούμε στο παρακάτω λινκ

http://tospitimetaparaxena.blogspot.gr/2015/02/canister-jaws.html?m=1
https://soundcloud.com/canister-jaws/kim

Σας γαμάει ΕΝΑΝ ΕΝΑΝ

Ετσι οπως μας μπηκες ΦΟΥΡΙΟΖΟΣ κατσε να ποσταρω τη φωτο απ το ΝΤΕΜΟ να σε γαμησω με τη σειρα μου ΚΑΙ ΕΓΩ.

Καλα ντε, λεμε και καμια μαλακια να περασει η ωρα. :razz:

Ruby the Hatchet


για psychedelic-heavy rock fans

Τούτο με το που είδα το εξώφυλλο προχθες το κατέβασα. Πείτε αν αξίζει για να το ακούσω κιόλας :lol: