Είστε πραγματικά ευχαριστημένοι από αυτό που σπουδάζετε / επαγγέλεστε

Ki egw, (sxedon zhleyw…):stuck_out_tongue:

καμια φορα χρειαζετε προσπαθεια αλλα τις περισσοτερες φορες τυχη! κ ευτιχως την ειχα!:wink:

Ο φιλτατος χιπης μας γαμησε τη ψυχολογια βραδυατικο ναουμ :stuck_out_tongue:

Ειμαι ευχαριστημενη απο το αντικειμενο που σπουδαζω αλλα κοντευω να ξεχασω ποιο ειναι.:stuck_out_tongue:

Σπουδαζω σχεδιασμος μεσω H/Y και ειμαι αρκετα ευχαριστημενη.Κοινως την εχω καταβρει και με την ειδικοτητα και με το περιβαλλον της σχολης.Μακαρι να πανε ολα καλα στο μελλον και να μου ανοιχτουν οι πορτες που θελω αλλιως με βλεπω να κανω μια ζωη δουλειες του ποδαριου…:-k

Όλα θα πάνε καλά! :slight_smile:

Mακαρι…:slight_smile:

Κοντά είμαστε, γραφιστική εδώ :slight_smile:
Όσο για τα πόσες δουλειές έχω κάνει μέχρι στιγμής ας μη μιλήσω…

Φυσικο Αθηνων…δεν μπορω να πω οτι δηλωνω
ευχαριστημενος…πιστευω να αλλαξω γνωμη στο μελλον…:expressionless: :expressionless: :expressionless: :expressionless:

Egw peira tin megalh apofash na erthw Agglia meta tin B’ Lykeiou kai na meinw toulaxiston gia tin triti se kati stenous mou syggeneis sto Londino. Elliniko sxoleio poly entaksei(dhmosio) kai konta, oute frontistiria oute tpt, mikra tmimata,gg. Meta ithela iatrikh h’ Moriakh Genetikh kai telika bika Moriakh Genetiikh. An kai zileya stin arxh tou prwtou etous aytous pou kanan iatrikh, twra edw kai poly kairo exw katalavei tin dynamh tou kladou kathws kai to oti otan o foititis iatrikis tha thelei enan xrono akoma gia na parei to vasiko ptyxio iatrikis, egw tha exw teleiwsei kai dietes Master. Twra eimai sto deytero etos kai enw yparxoun merikes fores(liges eytyxws) pou mou fainetai oti akouw kinezika tis perissoteres pwronomai me to antikeimeno kai tin olh fash opote genika eimai eyxaristimenos afou gia ayto trow olo to agouri. Kathws einai arketa dyskola ta pragmata, prepei na eisai dynatos sto panepistimio, ta eksoda arketa, prepei na plirwnw 550 euro ton mina gia na menw se estia enw polloi filloi mou Ellada plirwnoun ta misa kai exoun ena gamato spitaki, eprepe na afisw polles dynates filies mou pisw alla se telikh analysh ola kala. Tipota shmntiko den to exasa kai vrika polla alla shmantikotata. Kai fysika synaylies! An ka iden tis kynigaw oles, exw dei merika poly kala pragmatakia!

Ωραίοοοοοοςςςς!!! Ωραίος που έφυγες μετά τη δευτέρα! Μη σου πω ότι έπρεπε να είχες φύγει και νωρίτερα!! :lol: Κι εγώ κάτι ανάλογο θέλω να σπουδάσω. Βασικά για Ιατρική παλεύω αυτή τη στιγμή! Μου έχει κολλήσει από το γυμνάσιο… Εδώ έχει τμήμα Μοριακής Βιολογίας και Γενετικής στην Αλεξανδρούπολη μόνο… Μάλλον πρέπει να το ψάξω τι παίζει και μ’αυτό… μέχρι και η σκέτη Βιολογία είναι πολύ δυνατός κλάδος στις μέρες μας και αυτό φαίνεται από τις βάσεις.
Γεια σου μελλοντικέ συνάδελφε! respect :bow2: :lol3:

Moριακη Βιολογια ηθελα πολυ κ εγω,αλλα ο βιολογος μου(ψαγμενο ατομο,ηξερε τι ελεγε) μου ειπε οτι αμα ειναι να σπουδασω αυτο το αντικειμενο,καλυτερα να το κανω εκτος Ελλαδος,καθως ουτε πολυ καλες σπουδες ουτε ασφαλες μελλον εχεις στην Ελλαδα.
Αμα εχεις τρελα παντως,μην ακους τι λενε οι αλλοι,ψαξ’το μονη σου και βγαλε τα δικα σου συμπερασματα.

Όντως, γενικά τα πολύ ψαγμένα δεν τα σηκώνει η Ελλάδα! :-k Θα την τσεκάρω κάποια στιγμή τη Μοριακή Βιολογία.
Πάντως για την Ιατρική, όλοι μου λένε για τα χρόνια κλπ κλπ. Ξέρω πολλούς γιατρούς και τα κατάφεραν μια χαρά και με οικογένειες και όλα. Επίσης είμαι κοπέλα, οπότε δε θα χάσω καιρό με το στρατό. Στο κάτω κάτω, αυτοί πχ. που σπουδάζουν Νομική, την τελειώνουν στα 5(μπορεί και 6) χρόνια και μετά έχουν την άσκηση… και μετά μου λένε ότι τα 6 χρόνια είναι πολλά! [-X Στο κάτω κάτω, στην ειδικότητα πληρώνονται, και αν εδώ πρέπει να περιμένω πολλά χρόνια, θα την κάνω για εξωτερικό… Αλλά τι λέμε τώρα! Κάτσε πρώτα να περάσω!:-s :lol: Χεχε!

το παράξενο με μένα είναι ότι ενώ μου αρέσει αυτό που σπούδασα… δεν μου αρέσει το επάγγελμα…:dunno:

:roll:

Κολλώντας αδιαλλείπτως ένσημα (σε λογιών λογιών δουλειές, μέχρι που έκανα το δικό μου “μαγαζί”) από τα 18 και με 2 οικονομικά πτυχία στην κολότσεπη, έχω φτάσει σε σημείο να έχω βαρεθεί…στα 38 και να θέλω να ασχοληθώ με κάτι άλλο, μη τεχνοκρατικό…
Ψήνεται όμως και πού θα παει…θα το κάνω κι αυτο το βημα.

αστα να πάνε!

Γιατί, τι δουλειά είναι αυτή; :-k :roll:

κατι κοντά σε αυτό που θέλεις να σπουδάσεις…:-s

Νοσηλευτική;; :smiley: Χεχε!