Αθλητική επικαιρότητα

Σλούκας Παναθηναϊκό ;

Φενέρ ή Παρτιζάν διάβασα εγώ θα δείξει. Η Μπαρτσελόνα πάει για μεγάλη κίνηση πάντως με Ερναγκόμεθ (και τους 2)

Μήτρογλου κάνει βαράκια με τσιγάρο στο αυτί για μετά.

Είναι τούμπανος αλλά σίγουρα παίρνει και φάρμακα. Δεν πιστεύω ότι έχει χτίσει όλο αυτό μόνο με κοτόπουλο, ρύζι και βαράκια.

Αυτό σε απασχολεί ή ότι έχει γλυκοχαράξει;

Το αφηνω εδω, απο τα καλυτερα πραγματα που εχουν γινει ποτε.
Δειτε το ολο.

8 Likes

Τους πνίξαμε στην κυριολεξία τους Σέρβους…

5 Likes

Πριν 10 λεπτά έμαθα ότι στις 16 Αυγούστου θα γίνει σούπερ καπ.

Ένας, λέει, από τους λόγους που οδήγησαν στην παραίτηση Μηταράκη ήταν ότι ήταν εκτός τόπου και χρόνου. Δηλαδή πριν μερικές μέρες ενώ μαίνονταν οι φωτιές αυτός είχε καλέσει ευρεία σύσκεψη για τα μέτρα ασφαλείας του σούπερ καπ.

Αρχικά, αφού η ΑΕΚ είναι νταμπλούχος, τι σόι σούπερ καπ θα είναι αυτό; Εγώ θυμάμαι ότι σε αυτό το ματς έπαιζαν μεταξύ τους ο πρωταθλητής με τον κυπελλούχο.

Δεύτερον (και βασικότερον) τι επιφοίτηση ήταν αυτή μετά από χρόνια να επαναφέρουν το θεσμό του σούπερ καπ; Δηλαδή τους ήρθε πάνω στην τρέλα και αποφάσισαν να ξεθάψουν τη διοργάνωση;

Και τι μέτρα ασφαλείας, ποιος χέστηκε για αυτό το ματς. Κάντε το κι εδώ χωρίς κόσμο, ένα καλό φιλικό προετοιμασίας και όλα καλά.

ΥΓ: Θανάση σε ευχαριστούμε για την άψογη εκτέλεση πέναλτι. Όπου Θανάσης είναι ο Κολιτσιδάκης, για όποιον είναι μύστης και θυμάται.

edit: Ευρωπαικό σούπερ καπ στο Καραισκάκης, μόλις το είδα. Γράψτε λάθος.

Αρχηγέ μου ίσως τώρα με τις ζέστες να το περιορίσεις λίγο, λέω εγώ τώρα.

6 Likes

Συγγνώμη που δεν ήξερα για τον φοβερό και τρομερό αγώνα Σεβίλη-Σίτυ.

Ναι αλλά άμα γίνουνε τίποτα χουλιγκανιές, πρώτος-πρώτος θα ποστάρεις :exclamation:

Άγγλοι και Ισπανοί είναι κυρίες στα γήπεδα, δεν κάνουν επεισόδια. Ούτε καν ανάβουν καπνογόνα. Το Καραϊσκάκης προβλέπεται να είναι εκκλησία.

Έβαλες τα πράγματα στη θέση τους και σου βγάζω το καπέλο γι’ αυτό.

Ενίοτε θέλει λίγο προσοχή η φάση με τα καπέλα.

Καλα, δεν μιλατε καλυτερα για το Women’s World Cup στην Αυστραλια και Νεα Ζηλανδια που ειναι 100 φορες πιο ενδιαφερον απο οποιοδηποτε Σουπερ Καπ?

Παιζεται ωραια μπαλιτσα αυτες τις μερες στην Ωκεανια, εχω δει κανα 2-3 αγωνες και τα στιγμιοτυπα απο ολους τους υπολοιπους.

Η Αμερικη δεν ειναι οσο παντοδυναμη οσο στις προηγουμενες 2-3 διοργανωσεις, και φαινεται οτι οι Ευρωπαικες κλασικες δυναμεις στον χωρο των αντρων, εχουν κανει catch up πλεον, αφου Ισπανια, Γερμανια, Ολλανδια και Ιταλια ειναι πολυ καλες ομαδες. Βραζιλια και Αργεντινη επισης απο οτι φαινεται θα πανε καλα σε αυτο το Μουντιαλ, ενω ακομα και οι περισσοτερες ασιατικες και αφρικανικες ομαδες ειναι αξιοπρεπεις ή και κατι παραπανω… οταν στο παρελθον η διαφορα δυναμικοτητας στο ποδοσφαιρο γυναικων ηταν τεραστια.

^ Εδω βλεπουμε την Ary Borges που σκοραρε χατ τρικ σε αυτον τον αγωνα στο ντεμπουτο της, να δινει την ασιστ του τουρνουα ως τωρα, η οποια ηταν καλυτερη και απο τα τρια της γκολ στο ματς :sweat_smile: Ελπιζω να παιζουν τα βιντεο απο το Fox Soccer στην Ελλαδα, γιατι δεν τα βρισκω και πουθενα αλλου να τα βαλω.

1 Like

Εδώ Ελλάδα δεν παίζει το βίντεο που έβαλες!

Αυτο?

2 Likes

Ναι :+1:

1 Like

Δυστυχως στο συγκεκριμενο βιντεο δεν φαινεται η συνολικη προσπαθεια, αλλα τεσπα. Τουλαχιστον φαινεται η ασιστ.

Δεν πάνε καλά τα πράγματα μεχρι στιγμής.
Οι Ούγγροι ελέγχουν απόλυτα.