Αθλητική επικαιρότητα

Εμ τι, τον τιτλο :stuck_out_tongue: ?

Που να μην ηταν και αηττητος.

η νεάρα της ημερας όμως ειναι ποιος θα τον διαδεχθει…

Miss me ?

image

1 Like

Είναι προφανές ότι ο Μακελελέ δεν ήταν ακόμα έτοιμος για την Ελληνική Σουπερ Λιγκ. Ας πάει σε Γαλλία και Ισπανία για το αγροτικό του και βλέπουμε

1 Like

Από που και ως που ένας προπονητής να αποφασίζει για το ποιος θα παιζει; είναι δυνατόν ο Μακελελέ να φτιαχνει αυτός την ενδεκάδα χωρίς να ρωτήσει την διοίκηση;
Καλά του εκαναν.

2 Likes

Τρεις εβδομάδες κάθισε, ΤΡΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ και δεν αξιοποίησε τις ακαδημίες. Υπήρχαν ταλέντα 18 χρόνων που δεν μπορούσαν να περιμένουν άλλο και έφυγαν φαντάροι.

Περαστικά στον παικταρά…διαλύθηκε στην κυριολεξία το γόνατο του, ρήξη πρόσθιου συνδέσμου, ρήξη έξω πλάγιου συνδέσμου και ρήξη ιγνυακού τένοντα στο δεξί του πόδι. Και όλα αυτά στο 94’, δευτερόλεπτα πριν τη λήξη…

1 Like

Αποσυρεται μετα απο 22 χρονια καριερας ο Τεραστιος Αντρέ, στα 40 του χρονια.

Ενας απο τους τρεις καλυτερους παικτες της χρυσης γενιας της Ισπανιας, με 2 Euro κι ενα Μουντιαλ, με ενα σκασμο τιτλους με την φανελα της Μπαρτσελονα, με μεγαλη επιτυχια ακομα και στην δυση της καριερας του στα χρονια του στην Ιαπωνια, και φυσικα με αυτην την μνημειωδη γκολαρα, που αποτελει στανταρ μια απο τις αγαπημενες μου 10 στιγμες στον ομαδικο αθλητισμο.

7 Likes

Ο ένας είναι ο Xavi, ο τρίτος ποιος είναι?

Το γκολ που έχω πανηγυρίσει περισσότερο απ’ όλα νομίζω. Το λέει κι ο ίδιος έμμεσα στο βίντεο, πιο πολύ θα θυμάται μάλλον αυτό, πάρα το γκολ στον τελικό του Μουντιάλ (!)

1 Like

Προσωπικα θα εβαζα τον David Villa, τεραστιος παικτης.

Μεταξυ των Sergio Ramos, Busquets, Fabregas, Fernando Torres, Pique, Jordi Alba και Xabi Alonso, πιστευω πως δεν υπαρχει 100% λανθασμενη επιλογη για την τεταρτη θεση. Φανταστικη γενια απο οπου και να την πιασεις, απλα για μενα αυτη η τριαδα ξεχωριζει.

Ηθελα παρα πολυ να βαλω και Joaquin και Vicente ως δυο απο τα πιο γρηγορα εξτρεμ της ιστοριας που παιζουν στην ιδια ομαδα - για 5 χρονια μαζι και στην Βαλενθια και στην εθνικη Ισπανιας - αλλα αυτοι ειναι μαλλον της προηγουμενης “ασημενιας” γενιας (αυτην που ξεφτιλισαμε το 2004 και μετα δεν ξαναειδαμε, με Μοριεντες, Βαλερον, Χελγκερα, Ραουλ κτλ)

Είμαι περίπου 80% σίγουρος πως μπερδεύτηκες και σκεφτόσουν τον Μέσσι :stuck_out_tongue:

1 Like

wow

Πάει κι ο τελευταίος ρομαντικός

1 Like

Όμιλος Πολυεθνικών Ποδοσφαιρικών Εταιρειών. CEO ο Κλοπ.

Είσαι 80% λάθος τότε :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ίσως να μην έζησες τον Βίγια τόσο πολύ?
Τον πρόλαβες στην Σαραγόσα και στην Βαλένθια?
59 γκολ με την Εθνική Ισπανίας επίσης ε.

Ή ίσως να θεωρείς μόνο παίκτες στο κέντρο ως τεράστιους.

Αργεντινή - Βολιβία 6-0

Δύο ασίστ και χατ τρικ το κατσίκι.

Για πόσο καιρό θα είμαστε ακόμα τυχεροί που τον βλέπουμε?

1 Like

επρεπε να φτασω Χ years old για να μου πει φιλος Λονδινου τον ορο exceptionalism που υποδηλωνει το γεγονος οτι οι Αγγλοι νομιζουν οτι ειναι καλυτεροι απ’οτι στην πραγματικοτητα ειναι.

Μεινε ρε τρελε με 0 κουπες τοτε, στην συγχρονη ιστορια σου

Λοιπόν, πιστεύω ότι οι Άγγλοι έκαναν εξαιρετική επιλογή. Εντάξει δεν θα προσπαθήσω καν να κρύψω την αγάπη μου προς τον σπουδαίο Τόμας, αλλά τεσπά. Θα φανεί.

Μαλακία απλά που τον έκλεισαν από τώρα, θα προτιμούσα να έρχονταν στο ΟΑΚΑ τον άλλο μήνα χωρίς κανονικό προπονητή.

Νομίζω από την επόμενη φάση του Nations League θα είναι ο Τούχελ.

A ναι;

Τέλεια!

Πάλι ακέφαλους θα τους πετύχουμε τότε :laughing: