Αθλητική επικαιρότητα

Καλά και να αναλάβει ο Τουχελ μέχρι τον Νοέμβριο δεν πρόκειται να έχει εφαρμόσει ούτε μια τακτική, ούτε ένα σύστημα, τίποτα. Το μόνο πλεονέκτημα θα ήταν το coaching κατά την διάρκεια του αγώνα.

1 Like

Και λίγο είναι αυτό;;;;;

Είναι μια ποσότητα μεγαλύτερη του μηδέν, αλλά χωρίς να έχεις συζητήσει από πριν πλάνα με τους παίκτες σου, χωρίς να έχουν ρουτίνα από plays, set pieces, κτλ, Ε δεν είναι και πάρα πολύ. Πόσο μάλλον απέναντι στην καλοδουλεμένη μηχανή του Γιοβάνοβιτς που ξέρει ακριβώς τι να κάνει σε κάθε αγώνα και πως να το κάνει.

Τεσπά μπορεί και να 'χεις δίκιο, εγώ λέω καλύτερα που δεν θα χρειαστεί να το διαπιστώσουμε

1 Like

Μηχανη γιοβανοβιτς > ποσοτητα τουχελ > 0

απο τα πιο ωραια πραγματα που διαβασα στο φορουμ :rofl: :rofl: :rofl:

3 Likes

Δεν είναι ο Τουχελ το πρόβλημα εν προκειμένω, το πρόβλημα είναι η θεώρηση ότι ένα σωρό Άγγλοι θα μπορέσουν μέσα σε 20 μέρες να αφομοιώσουν τις οδηγίες και τα συστήματα ενός Γερμανού.

Εδώ λέμε ότι το έργο του Γκουαρντιολα και του Κλοππ και ένα σωρό άλλων φαίνεται κάνα χρόνο αφού αναλάβουν συλλόγους με τους οποίους δουλεύουν κάθε μέρα , αλλά ο Τουχελ θα κάνει την Αγγλία ομαδάρα σε 1 μήνα με 3 προπονήσεις? Μάλιστα.

1 Like

εχω την πεποιθηση και την ελπιδα οτι η Αγγλια δεν θα γινει ποτέ ομαδαρα και θα τρωνε τα σνομπ μουτρα τους για παντα

τα μαθηματικα σου με εκαναν να γελασω πολυ :rofl: :rofl:

3 Likes

Υπάρχει και το managerial change impact στον αθλητισμό. Η ψυχολογία μπορεί να αλλάξει, χωρίς να αλλάξει το στιλ παιχνιδιού. Δεν ξέρω αν ο Τούχελ θα μπορούσε να το κάνει, αλλά σαν πιθανότητα είναι υπαρκτή.

3 Likes

Γιατί νομίζεις οι ομάδες που κινδύνευαν να πέσουν έπαιρναν το Μπάμπη τον τεννέ? Μετρ της ψυχολογίας

7 Likes

Η Αγγλια δεν κινδυνευει να πεσει, γι’ αυτο δεν πηρε τον κυρ Μπαμπη. Αλλα θα σου προτεινα να μην τον υποτιμας, ηταν εξαιρετικος στην ψυχολογικη διαχειριση. Στο επιπεδο του φυσικα :slight_smile:

Μισό λεπτό γιατί θα μου στρίψει: Προπονητής ο οποίος έχει πάει σε δύο τελικούς CL και έχει πάρει τον έναν θεωρείται από οποιονδήποτε ο Γερμανός Μπάμπης Τεννές;;;; Ή ότι το μόνο που κάνει είναι μια ψυχολογική διαχείριση; Σοβαρά τώρα;

E καλά και ο Ολυμπιακός έχει τον Ισπανό Μπάμπη Τενέ που μετράει 2/2 κιόλας σε τελικούς.

2 Likes

Ρε δεν πάτε καλά εδώ μέσα

1 Like

το γεγονος οτι επρεπε να googlάρω για να επιβεβαιωσω, λεει πολλα για τον Μπαμπη Τουχελ και την ξεχασιμη τσελσυ του

Καλά εντάξει

Εδώ κάθε τέσσερα χρόνια παίρνει το Μουντιάλ η Αγγλία ρε, ομαδάρα δε θα την κάνει ο Τούχελ;

3 Likes