Ευρωμπάσκετ 2015

Ο Σπανούλης δεν βαρέθηκε τα καραγκιοζιλίκια για να πάρει φάουλ και τις διαμαρτυρίες στους διαιτητές για το παραμικρό; :frowning:

Νταμπλ ποστ, ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ ΘΑΥΜΑ που γυρίσαμε το -15. Που ήταν το σκορ στο 26’. Απέναντι στη Λετονία.

Γίγαντα Φιλιππούση, θα μας λείψεις

Κοντεύω να ξεχάσω και το λίγο μπάσκετ που ξέρω…

Μπιλ ευχαριστούμε για όλα

Υπέρτατος Γκασόλ, σεβασμός στους Ισπανούς.

Μου έκανε εντύπωση πάντως που δεν έδωσαν το φάουλ που έκανε ο Γκασόλ στη φάση για το 78-75. Πέραν του ότι ήταν εξόφθαλμο, παίζουν και στην έδρα τους οι άλλοι.

Τρομακτική εμφάνιση Γκασόλ (ακόμα μία δηλαδή), έβαλε τους μισούς πόντους.

Δεν είδα αγώνα αλλά 40αρα Gasol ρε!!!

Ο τύπος είναι 35 ετών. Ψηλός σε τέτοια ηλικία και να κάνει τέτοια ματς δεν μπορώ να θυμηθώ.

Να πούμε και ένα αντίο στον Bill που έφυγε όταν έπρεπε. Από τους πολύ μεγάλους παίκτες που έχουν περάσει από την εθνική.

Υπέρτατος σεβασμός σε Παου, μόνο δέος αλλά κανένας σεβασμός σε Ισπανία… Δλδ αν είναι δυνατόν τέτοια σφυρίγματα μέσα στη Γαλλία στην τοπική εθνική ομάδα.

Αλλά δεν το άξιζαν με τίποτα να τα λέμε όλα, αδιορθωτα χαζοι στα κρισιμα

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω πιστευω οτι ηταν καλυτεροι σχεδον σε ολο το ματς.

Γενικα, τους επαιξαν ασχημα και ψιλογυρισε με βολες το ματς. Ο Γκασολ εριξε περισσοτερες βολες απο τους Γαλλους και δεν ηταν ολες απο τη σκληρη αμυνα που επαιξαν πανω του.

Συν καποιες φασεις στο τελος, με αποκορυφωμα αυτη που εγινε το 78-75.

Κατα τα αλλα, σεβασμος στο Γκασολ, σιγουρα, που παει να παρει ενα Ευρωμπασκετ μονος του.

Μέγιστος Πάου. Απεριόριστος θαυμασμός και βαθιά υπόκλιση.

σεβασμος στον παου κι ενα γαμω τη παναγια σας στους ισπανους που εχουν μεγαλυτερη αβαντα απτον μπασκετικο βαζελο και τον ποδοσφαιρικο γαυρο στα καλα τους.

Επικός Γκασόλ. Ό,τι και αν λέμε για τους Ισπανούς είναι η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας. Τους αξίζει να πατήσουν κορυφή και έπειτα να τους διασύρει ο Αντετοκούμπο.

Μπράβο Λιθουανία! Συγκινητικός Σεϊμπούτις!!!

Χωρίς τις προσωπικότητες του παρελθόντος, οι Λιθουανοί εξακολουθούν να κερδίζουν καλύτερες ομάδες και να πηγαίνουν τελικούς. Τελικά μήπως εκεί πάνω κάνουν κάποια πράγματα σωστά; Μήπως ο Καζλάουσκας δεν είναι και τόσο Υπνάουσκας, όπως τον λέγαμε εδώ; Είδαμε και τον Κατσικάρη στο τελευταίο δεκάλεπτο με την Ισπανία που ήταν ξύπνιος. Λέω εγώ τώρα.

Μυρωδιάς ο Καζλάουσκας, έχασε τον τελικό του '12, τι να λέμε τώρα…

Πολύ το χάρηκα για την Λιε-Λιε-Λιέτουβα, αν και ήθελα Σερβία στον τελικό για να μην το πάρουν αέρα οι Ισπανοί, μακάρι να κάνω κωλοτούμπα αύριο και να δω Καζλάουσκας με χρυσό να κάνει κωλοδάχτυλο με κοιμισμένο ύφος.

Στα δικά μας, Μπουρούση τι σκατά θες και όλο μιλάς και μας ζαλίζεις τον πούτσο, όχι πες μου.

Μετά το περσινό κάζο των αχώνευτων στο παγκόσμιο της Ισπανίας, είχα υποθέσει ότι ξεμπερδέψαμε μια κ καλή από δαύτους. Δυστυχώς, ακόμα μας απασχολούν. Μακάρι να μπορέσουν σήμερα οι Λιθουανοί, ο Πάου όμως βλέπω να το παίρνει μόνος του.

Στο tv Μακεδονία ο τελικός, να δούμε και ένα ματς με καλή εικόνα

Μαλακία τελικός όπως το περίμενα, τουλάχιστον είδαμε ματσάρες στους ημιτελικούς.