Βασίλης Παπακωνσταντίνου - Μετωπική

Κάθε άλλο φίλτατε. Προσυπογράφω.

Μονο που ο Βασιλης εχει τραγουδησει Λοιζο, Θεοδωρακη, Ασιμο, Βαμβακαρη, Καββαδια, Καρυοτακη…

Με λιγα λογια, ψιλοπραγματα…[-X [-X [-X

Και ο Σφακιανακης εχει τραγουδισει Deep Purple,Elton John,Βιταλη :lol: :lol: :lol:

καλά οι purple,Βιτάλη και Elton John που κολλάνε??και καλά σπουδαίοι συνθέτες?

Τι συκρινεις τωρα???

To οτι ο Elton John (παρολο που δε μου αρεσει) χαιρει εκτιμησης στις μουσικα ανεπτυγμενες χωρες ελπιζω να σου λεει κατι.Δεν ειναι ολοι απο την Γκατζολία

Ενω ο Θεοδωρακης οχι…[-X [-X [-X [-X

υπάρχει Έλληνας που να αμφισβητεί το μεγαλείο (ως καλλιτέχνη μόνο) του Θεοδωράκη?

Καλός καραγκιοζάκος και ο Θεοδωρακης. Anyway με το δικό σου σκεπτικό αν η Βίσσυ τραγουδούσε Λοιζο, Θεοδωρακη, Ασιμο, Βαμβακαρη, Καββαδια, Καρυοτακη… θα την άκουγες με την ίδια θέρμη με τον Παπακωνσταντίνου. Κάνω λάθος?

Δεν με καταλαβες…Αν τραγουδισω εγω Μαρια Καλας,Lucio dalla,Luciano Pavaroti δε με κανει αυτοματα μεγαλο καλλιτεχνη.Εχει θελω να καταληξω.Οσο για αυτους που ανεφερες δεν μου κανουν κουκου

παιδιά,τι λέτε???
δεν άρχισε μόνος του να τραγουδάει Μάνο,Μϊκη κλπ…αυτοί τού έδωσαν τραγούδια τους!!!

Και???

Φυσικά και του έδωσαν τραγούδια τους. Όλα τα κουμούνια υποστηρίζονται… :wink:

είπες ότι αν τραγούδαγες εσύ ή η Βίσση,θα σήμαινε κάτι αυτό,και σου λέω ότι όταν σε επιλέγει ο συνθέτης,ναι κάτι σημαίνει…

έχεις ακούσει ποτέ Λοίζο?

Αποφεύγω την ελληνική μουσική όσο μπορώ, αλλά τι σχέση έχει με το ποστ μου? Έχω ακούσει κάτι ψιλά απο Θεοδωράκη πάντως και δεν εντυπωσιάστηκα.

Σορρυ αλλα οι περπλ ειναι τουλαχιστον 1 κλαση πανω απο τον Ασιμο. :stuck_out_tongue:

ο Άσιμος έγραφε τα τραγούδια του στο δρόμο και πουλούσε κασσέτες για να ζήσει…υπάρχει τεράστια διαφορά συνθηκών,οπότε κρίνεται άτοπη κάθε είδους σύγκριση…:wink:

Το να αναφέρονται οι Purple σε τέτοιο τόπικ είναι ντροπή.
Επίσης ο Β.Π. έχει κατα πολύ ξεπεράσει την ημερομηνία λήξεως.

Σήμερα υπάρχει μόνο ΕΝΑΣ παπακωνσταντίνου…

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ…