Ιστορίες μεθυσιών

Μεθάω σπάνια, γιατί α) ξέρω πώς να πίνω, β) γενικά έχω αντοχές και γ) δε θέλω να χάνω τον έλεγχο του τι κάνω και τι λέω.

Πρώτο μεθύσι έγινε στα 8 μου…:oops: :oops: :oops:

Γιορτή του θείου μου στο σπίτι του, δίψαγα, είδα ένα μπουκάλι Σάριζα (εμφιαλωμένο Ανδριώτικο νερό), γεμίζω ένα ποτήρι νερό και το κατεβάζω…

Ε, ήταν τσίπουρο!!! :lol: :lol: Έπεσαν κάτι ζεϊμπέκικα εκείνο το βράδυ, που μέχρι σήμερα, όλο το σόι σε γάμους, βαφτίσια, κλπ με πρήζουν να χορέψω… :frowning: :frowning: Το άλλο πρωί δε θυμόμουν σχεδόν τίποτα …:dizzy: :dizzy:

Στο μέλλον θα ποστάρω το μεθύσι που έχω κάνει παρέα με ψηλό έγκριτο συντάκτη του rocking.gr ένα καλοκαίρι στην Άνδρο… Κουρούμπελα είχαμε γίνει!!!:stuck_out_tongue:

Don’t drink and drive…
Σας μιλαει ενας που παραλιγο να χασει το ποδι του απο τετοια μ…α!!! Τελευταια στιγμη το εσωσα!

ΛΕΣ??? 8O 8O

Δεν θυμαμαι…:-k :-k :-k

:lol:

Εγω μια φορα εχω μεθυσει στα 15 μου, στο παρτυ του του αδερφου μου.Δεν ηταν κατι επεισοδιακο…απλα πηγαινα σε ολους τους φιλους και φιλες του brother (σημειωτεον οτι και ο brother ειχε γινει κουρουμπελο οποτε δεν υπηρχε κανεις να με μαζεψει!) και αρχιζα να λεω την αποψη μου γι’αυτους!ΕΥΤΥΧΩΣ δεν εκραξα κανεναν αλλα το τελειο ηταν που παω στον τοτε κολλητο του αδερφου μου, ο οποιος ηταν λιγο παχουλουλης (:roll: ) κι αρχιζα να του λεω "Εσυ εισαι πολυ ωραιο παιδι, εχεις πολυ καλο χαρακτηρα, αναρωτιεμαι πως δεν εχεις σχεση μεχρι τωρα… λιγο διαιτα να κανεις και θα εισαι τζιτζι!"8O #-o
Αυτα τα εμαθα απο τον ιδιο, στον οποιο και ζητησα συγγνωμη μια μερα μετα…:-s

αφου δεν θυμασε δεν θα ηταν τπτ συγκλονιστικο…:lol: :lol:

ΛΟΛ! καλα απο ιστοριες για τετοια αλλο τιποτα.

το τρελο γελιο εχει μια απο οταν τελειωσα σχολειο. τρελο επος!

ειχαμε παει διακοπες στην Τζιά με το που τελειωσαμε το σχολειο με κατι παιδια. Εκτος του οτι ηταν μια εποχη σαπιλας και παρακμης, ειχαμε νοικιασει δωματια σε ενα ξενοδοχειο που το χε ενας τυπος φαση τζεκυλ και χάιντ!:lol: για δεσιμο λεμε!

το πρωι ηταν πολυ ευγενικος. μας ρωταγε αν χρειαζομασταν κατι, και αν θελαμε πχ να μας παει καπου με το βανακι του.

ερχεται το βραδυ…

οι διπλα καναν λιγο φασαρια, και αυτος στο ακυρο αρχιζει και μπουκαρει σε ολα τα δωματια με το δικο του κλειδι. εκει που μιλαγα με το παιδι που ήμασταν στο δωματιο,ανοιγει στο ακυρο η πορτα, και μπαινει αυτος με ξεκουμπωτο το παντελονι με τα σωβρακα απ’ εξω και μας κανει: “κοιμηθειτε μλκισμενα!”

αρχικα τα παιξαμε ολιγον τι, καθως δε το περιμεναμε. οι διπλα το πηραν πολυ πιο ελαφρα, καθως μετα γελαγαν και φωναζαν “τι ωραια, θα μας γ*μισει ο ξενοδοχος!”:lol:

και φτανει μετα απο διαφορα περιστατικα το τελευταιο βραδυ, που οι μισοι εχουν γινει κουρουμπελα και κανουν οτι μλκια φανταζεστε…ο ξενοδοχος τα χει παρει. ολοι ηταν στο ποδι ως τις 7 απο τη φασαρια και ερχεται να μας τακτοποιησει.

οι μλκς που μεθυσανε, του καναν ενα πολυ χοντρο. βασικα στο δουλεμα θελαν να τον παρουν, αλλα αυτος τρομοκρατηθηκε.

οταν εφτανε ανεβηκε ο ενας πανω στον αλλον και καναν πως π*διοντουσαν (ήταν φεσι λεμε):stuck_out_tongue: . μπαινει ο ξενοδοχος και του κανουν:

“αχ,αχ,αααχ…ωραια δεν ειναι;;;;”

ο καημενος εκανε τρεις φορες το σταυρο του και εφυγε ψιλοτρεχοντας. δε μας ξαναμιλησε. παιζει να του μεινε τραυματικη εμπειρια.:lol3:

ασε που οταν φυγαμε δωσαν το δωματιο σε κατι παπαδες διχως να το καθαρισουν. ειχε κρεμασει ενας φιλος κατι κυλοτες που βρηκε στο ακυρο σε ενα συρταρι. ο σιχαμενος. παλι καλα που δε τις επιασε με τα χερια του.:lol:

Πέρυσι το καλοκαίρι, στην β. Εύβοια (στα ιστορικά Ήλια για όποιον ξέρει :stuck_out_tongue: )
Πολύ νύστα, αλλά πίνω 7 μπύρες στα καπάκια και φτιάχνομαι εντελώς για το κρεββατάκι μου. Με το που πάω να φύγω, με κρατάνε με την πρόφαση να πάμε σε μια διπλανή παραλία “να αράξουμε”. Ένας φίλος ήταν ήδη τύφλα, και όταν κάτσαμε μου δίνει η αδερφή μου τον Johnnie με την πρόφαση να μην πιει ο άλλος παραπάνω. Ε, άφησα 3-4 δάχτυλα απ’ το μπουκάλι…
Μετά, θυμάμαι να είμαι έξω απ’ το σπίτι του φίλου μου και να πίνω νερό, να προσπαθώ να ανοίξω το αμάξι του για να με πάει σπίτι μου (2 λεπτά με τα πόδια η απόσταση :stuck_out_tongue: ). Και ενίοτε, σε όλη τη διάρκεια της βραδιάς από το Johnnie και μετά να κάνω εμετό. Το πρωί ξύπνησα με το μποξεράκι μου στο σπίτι και με την αδερφή μου να μου λέει ότι καθάριζε όλο το βράδυ εμετούς.
:stuck_out_tongue:
Δυστυχώς, έχω κι άλλες τέτοιες ιστορίες, πολλές…

Αυτό μου τη σπάει. Ότι κάποιοι “χαίρονται”, κι άλλοι κάνουν τη νταντά… [-X Τς τς τς…:frowning:

Sta teleftaia gene8lia poy giortasa eixa ginei entelws skata, eixa katevasei kamposes mpyres sxedon miso mpoykali tsipoyro, kai den 8ymamai poso retsina kai whisky. Koiliomoyn sta patwmata kai se kapoia dosh arxisa na vrizw apo to mpalkoni toys perastikoys sto 3ekarfwto. Phge na paixtei kai fasaria, alla enas filos ta mpalwse. Sta teleftaia karnavalia pali, to savvatovrado ta royxa kai ta papoytsia poy foroysa htan tiga stoys emetoys, enw thn kyriakh meta thn parelash 3ekinhsa na paw spiti kai vre8hka sthn akrivws anti8eth akrh ths 3an8hs. Twra perimenw na teleiwsoyn oi panelladikes . Ekeinh thn mera exw parei thn apofash na diorganwsw kontra sto poto me oti afto synepagetai…:slight_smile:

Μόνο μια φρά έχω μεθυσει… και δεν μου άρεσε καθόλου, είχα παέι σε ένα κοκτεηλ παρτυ στην Σουηδία και επειδή ήμουν η μόνη ‘‘ξένη’’ είπαν να μου δείξουν την Σουηδική φιλοξενεια… ήπια 2 μπουκάλια κρασι και μου δώσανε και σνους…(ταμπακο) και 'ηρθα και έγινα κόκκαλο!
έκανα μια επίσκεψη στο μπάνιο και το έκανα … μια ομορφια…
εφυγα για να πάω σπιτι μου και ρώταγα στον δρόμο στα ελληνικά να μου πουν πως να πάω σπίτι μου!
με τα πολλά και αφού ΄περιποιηθικα πολλους κάδους , εφτάσα σπίτι αλλά δεν μπορούσα να δω τα πλήκτρα για να βάλω τον κωδικό να ανοίξει η πόρτα… τελικά μπήκα από το laundry room…παλι καλά που είχα και κλειδι! ευτυχώς πετυχα μια κοπέλα που έμενε στο διπλανό διαμερισμα και μου άνοιξε για να μπω στο δικό μου! αφου της είχα πίασει κουβέντα στα ελλήνικα…:lol:
αφού πηρα αγκαλία το καλαθι με τα σκουπίδια , άνοιξα το λαπτοπ και άρχισα να μιλαω στο μσν ! έχουν τα λογκ και ακόμα με δουλευουν!

Δεν νομίζω οτι θα το ξανακάνω…:?

Α στο καλό τι μου θυμίσατε τώρα :smiley:

Ιστορία πρώτη ΑΘΗΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 20 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΨΙΛΑ ΕΤΗ

ΛΕΙΠΕΙ Ο ΤΟΤΕ ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥΝ ΟΙ ΚΟΛΛΗΤΟΙ ΜΟΥ ΑΜΦΟΤΕΡΟΙ ΕΓΚΛΕΙΣΤΟΙ ΤΟΤΕ ΣΕ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΡΕΜΠΕΤΑΔΙΚΟ? ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΡΩΤΗΜΑ? ΦΥΓΑΜΕ

ΗΠΙΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΕΙΑ ΜΟΥ…ΤΡΙΑ ΑΤΟΜΑ 4 ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΛΑΚ ΝΤΕ ΡΟΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΑΛΗ ΟΥΙΣΚΙ ΓΙΝΑΜΕ ΛΙΑΔΑ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΜΑΣ ΝΑ ΧΟΡΕΥΟΥΜΕ ΣΥΡΤΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΡΕΙ ΠΑΛΑΜΑΚΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΤΑΝΕ ΓΑΡΥΦΑΛΛΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΓΙΑ ΤΡΙΟ ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΕΜΠΡΙΜΕ ΠΑΜΕ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ ΤΑΞΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΟ ΚΟΒΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΙ ΑΠΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙ ΓΙΑ ΚΟΥΚΑΚΙ ΤΟ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ… ΝΑ ΓΙΟΥΧΑΡΟΥΜΕ ΑΜΑΞΙΑ ΝΑ ΚΡΑΖΟΥΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΥΣ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΜΕ ΣΤΟΥ ΧΑΡΟΚΟΠΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΡΕΜΠΕΤΟΕΙΔΗ ΑΣΜΑΤΑ ΝΑ ΧΟΡΕΥΟΥΜΕ ΖΕΜΠΕΚΙΕΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΜΑΡΤΙΟΥ ΜΑΣ ΦΥΣΗΞΕ Ο ΚΡΥΟΣ ΑΕΡΑΣ ΚΑΙ ΕΝΕΚΑ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΣΥΝΗΛΘΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΦΤΑΝΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΚΟΥΚΑΚΙ ΠΕΙΝΟΥΣΑΜΕ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΚΟΒΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΙ ΓΙΑ ΚΡΕΑΤΑΓΟΡΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΚΑΙ ΦΑΓΑΜΕ ΑΠΟ ΜΙΑ ΨΙΛΟΚΟΜΜΕΝΗ ΕΚΑΣΤΟΣ ΜΕΤΑ ΑΝΗΦΟΡΑ ΤΗΝ ΙΠΠΟΚΡΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΜΟΥ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΚΑΙ Ο ΤΡΙΤΟΣ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΗ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΗΠΙΑΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΦΕΔΕΣ ΜΑΣ ΣΥΝΗΛΘΕΜΑ ΕΦΤΙΑΞΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΚΑΡΟΝΑΔΑ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΙ ΣΑΛΤΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟΣΥΡΘΗΚΑΜΕ Ο ΚΑΘΕΙΣ ΚΑΤ΄ΙΔΙΑΝ

Υ.Γ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΙΛΟΙ ΑΛΛΑ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΣΠΑΝΙΕΣ ΚΟΙΝΕΣ ΜΑΣ ΕΞΟΔΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΝΑΛΒΑΝΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΔΙΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΑ ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΙΝΕΣΟΤΑ 1988 ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

Εχουμε πάει σε ενα ροκ φεστιβάλ κολαση οπου ακούσαμε απο ββ κινγκ μεχρι μεταλλικα και εχουμε πιει τα μπυρόνια μας και εχουμε φτιαχτει για τα καλά γυρνώντας στην εστία σταματάμε σε ενα σουπερ μαρκετ και αγοράζουμε 30 κουτάκια μπύρες 4 άτομα εγώ ενα ζευγαρι τζαμαικανών και ενας ιρλανδός μετά απο δύο ώρες εγώ χορεύα ενα τζαμαικανό χορό της γονιμότητας ο τζαμαικανός φίλος μου τσιφτετέλι το ανέβα στο τραπέζι μου κουκλα μου γλυκιά ο ιρλανδός ταγνκό και δεν θυμάμαι τι αλλο…
Κατόπιν παρατηρήσεων και υποδείξεων των άλλων συνενοίκων μας γυρίσαμε στα δωματιά μας όπου μετά απο μια γερή εξαγωγή έπεσα και κοιμήθηκα σα βόιδι ξυπνήσα την αλλη μέρα το απόγευμα να βρέχει ο θεός με το θεό και γω? εγώ θυμήθηκα την ελλάδα τον ήλιο της τα ακρογιάλια της και έκλαιγα για 3 ώρες

ρε συ rock and roses μηπως εισαι η janis joplin???8) 8) 8) 8) 8)

:lol: :lol: :lol: :lol:

:wacko: :dizzy: :? :lol:

τώρα αυτό από το συμπέρανες???

πάντως προτιμω να είμαι η bonnie raitt που ταιριάζουμε και εξωτερικά :smiley:

ακομα καλυτερα…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: 8) 8) 8)

Mήπως έχεις πάει και στο Woodstock?

:lol: :lol: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΧΑΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ

ΕΔΩ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΤΟ ΩΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ :stuck_out_tongue:

ΧΑΜΟΣ 8)

Εγώ θυμήθηκα ένα άλλο περσινό μεθύσι που είχα κατεβάσει μισο μπουκάλι Gordons και μετά το ρίξαμε στην κόντρα με σφηνάκια Gordons.Δε θυμάμε άλλα,μόνο ότι γύρισα σπίτι (κοντά ήταν ευτυχώς) και ότι είχα παραλλάξει το άσμα του Χατζηγιάννη και ότι το κανα ‘νύχτα πάρτην την λέγανε Χαρά(από μια γκόμενα που με έκαψε)’ με κιθάρα.Η κιθάρα εντω,μεταξύ να τανε ξεκούρδιστη και εγώ να παίζω ότι να ναι…και εγώ να χω ρίξει στάχτη σε όλες τις γλάστρες τις πολυκατοικίας…