Εξόριστοι - Δημήτρης Κατής

Faid προλαβαίνεις να κάνεις edit:p

πφφφφ…

Τι να πω ρε παιδιά? Έχω εντυπωσιαστεί από τα πόσα καραβύσματα έχει βάλει ο Κατής για να κάνει μία κάποια καριέρα. Αναρωτιέμαι τι έκανε για να πάρει και εκείνο το βραβείο στο Los Angeles Music Awards? Όχι πως είναι κανένας σημαντικός διαγωνισμός αλλά είναι να απορείς. Επίσης άμα μπείτε στο web site των βραβείων, το όνομα Κατής δεν υπάρχει πουθενά, ούτε καν στο section με τους παρελθόντες διαγωνισμούς.

Ιδού http://www.lamusicawards.com/history.html

Κατά τα άλλα respect στους Εξόριστους 8)

http://www.lamusicawards.com/2008nominees.htm

Guess Again :stuck_out_tongue:

AΑΑ sorry λάθος μου! Πάντως στη σελίδα του myspace των Εξορίστων λέει πως ο Κατής είναι νικητής του 17ου διαγωνισμού ενώ το παραπάνω λινκ είναι για τον 18ο. Τέλοσπάντων, τουλάχιστον το όνομά του υπάρχει (ησύχασα ουφ). :smiley:

Ξεπερνα καθε προσδοκια.

Sorry για την παρεξηγηση…:tomato:

Ο Ιατρόπουλος δίνει το Κλειδί της πόλης στον Κατή για την προσφορά του στον ελληνικό πολιτισμό. Τι να πω, αυτό ξεπερνάει και τα πιο σουρεαλιστικά μου όνειρα (είμαι λέει στην στάση του λεωφορέιου, έρχεται μπαίνω μέσα, πάω στην σχολή, φεύγω στα πρώτα 10 λεπτά, γυρνάω σπίτι έχω κατεψυγμένο μπριαμ, πεινάω, τρώω λίγο, βάζω να δω Άπαράδεκτους στο ντι βι ντι, μετά απόγευμα πάω για ένα καφέ, ζητάω γλυκόν, μου φέρνουν μέτριο δεν μου αρέσει αλλά δεν λέω τίποτα…)

Ο Ιατρόπουλος, που στον ελεύθερο του χρόνο εξηγεί τι είναι τα Βρηλ στον Χαρδαβέλλα, ή αλλιώς τα Ελληνικά χόμπιτ, είναι μικρά πράσινα, με φωσφορίζουσες τρίχες στο εφηβαίο. Παραδόξως κανείς δεν ρωτάει πώς είδε ο Ιατρόπουλος τις τρίχες στο εφηβαίο τους αλλά το προσπερνάμε και αφήνουμε λίγα πράγματα στην φαντασία.

χρήστης της χρονιάς χαλαρά.

Αυτή η παράσταση του Κατή με τους 300 ή τι είναι τέλος πάντων έρχεται ή ήρθε στα Βριλήσσια. Αν δεν έχει γίνει ψήνομαι να πάω να τη δω :b

Στα Βριλ - ήσσια ε; Ο Ιατρόπουλος θα διάλεξε φαίνεται το μέρος, για να είναι εκεί και τα Βρηλ με τις φωσφορίζουσες τρίχες στο εφηβαίο?:lol::lol::lol:

Who?:roll:

ο Δημήτρης Κατής!

Σοβαρα ειναι χρηστης??? ποτε προλαβαινει…:lol::lol::lol:

Να΄σαι καλα Outshined ελπιζω να μην με παρεξηγησες…
(σοβαρα δεν εχεις καμια μπαντα?:-k)

Ο Ιατρόπουλος δίνει το Κλειδί της πόλης στον Κατή για την προσφορά του στον ελληνικό πολιτισμό. Τι να πω, αυτό ξεπερνάει και τα πιο σουρεαλιστικά μου όνειρα (είμαι λέει στην στάση του λεωφορέιου, έρχεται μπαίνω μέσα, πάω στην σχολή, φεύγω στα πρώτα 10 λεπτά, γυρνάω σπίτι έχω κατεψυγμένο μπριαμ, πεινάω, τρώω λίγο, βάζω να δω Άπαράδεκτους στο ντι βι ντι, μετά απόγευμα πάω για ένα καφέ, ζητάω γλυκόν, μου φέρνουν μέτριο δεν μου αρέσει αλλά δεν λέω τίποτα…)

Ο Ιατρόπουλος, που στον ελεύθερο του χρόνο εξηγεί τι είναι τα Βρηλ στον Χαρδαβέλλα, ή αλλιώς τα Ελληνικά χόμπιτ, είναι μικρά πράσινα, με φωσφορίζουσες τρίχες στο εφηβαίο. Παραδόξως κανείς δεν ρωτάει πώς είδε ο Ιατρόπουλος τις τρίχες στο εφηβαίο τους αλλά το προσπερνάμε και αφήνουμε λίγα πράγματα στην φαντασία.

:lol::lol::lol:

Μόνο η Ανίτα πάνια δεν ήταν εκεί…
Που ζούμε… μια βόμβα νετρονίων να μας αφανίσει σαν έθνος (για να μείνει και ο Παρθενώνας άθικτος)

Ρε μλκ τωρα ειδα το θρεντ και κοντευω να παθω εγκεφαλικο απο τα γελια με τα επικα ποστς του Ain_Elohim, προσκυνω ταπεινα:lol:

Προσκυνάω τον πρώτο δίσκο.Από τους καλύτερους Ελληνικούς μέταλ δίσκους(αν δεν είχανε οι περισσότεροι το κόμπλεξ των Ελληνικών στίχων, πιστεύω θα συμφωνούσαν).Και ορισμένα κομμάτια έχουν γαμώ τους στίχους.Τώρα για την συνέχεια δεν μπορώ να πω κάτι ανάλογο.Το 19 δεν μου άρεσε πολύ, με λίγες εξαιρέσεις και στιχουργικά ήταν πολύ κατώτερο(βλέπε το ομώνυμο π.χ.).Τώρα για τον βαθμό γραφικότητας του Κατή, δεν θέλω να σχολιάσω.Δεν με απασχολεί στην τελική.:slight_smile:

αν και είδα ότι αναφέρεσαι σε ορισμένα (και όχι σε όλα) κομμάτια για την ποιότητα των στίχων τους… αλλά δεν κρατιέμαι να μην πω ότι σε κομμάτια του πρώτου δίσκου όπως η “γλυκιά παρθένα”, απλά κυλιέμαι στο πάτωμα από τα γέλια ε, ή κάτι “δόξες και τιμές”… που παραπέμπουν σε “αιμοσταγείς λαούς”
Εντάξει, άντε σε κομματια όπως “Σύνορα Παντού”, “Σπαθί του νικητή” να καταλάβω ότι είναι ευχάριστοι σε κάποιον, μουσικά. Αλλά γενικά μιλώντας, ούτε και στο Γυμνάσιο που είχα γράψει εκείνη την κασσέτα με διάφορά τους, δεν μπορούσα να τους πάρω στα σοβαρά και ακόμα περισσότερο δεν μπορούσα καν να σκεφτώ ότι υπήρχαν άτομα που τους γουστάρανε. Αλλά να μου πεις, μέλος της ΕΣΗΕΑ ο Κατής, εξ ου και η εκπομπή στην κρατική τηλεοραση, εξ ου και το ότι άμα ρωτήσεις κάποιον “έλληνα μεταλλά” να σου πει για τα 80’ς είναι πολύ πιθανό να σου πει ότι υπήρχαν μόνο οι Εξόριστοι από την μία και οι Γιοκαρίνηδες-Μπουλάδες από την άλλη.

Ρε δεν βρίσκω το Ιαχές Θριάμβου πουθενα στο γιουτουμπ ρε που το έβαζα για να ΓΑΜΗΘΩ στο γέλιο όταν είχα τα down μου.

Δεν θα μπαινα στον κόπο να γράψω για τους Εξόριστους απλά για να δηλωσω ότι δεν μου αρέσουν, απλα μου έκανε εντύπωση ότι είπες πώς έχουν ωραίους στίχους.

…BUMP

ΜΟΥΑΧ…

ΜΟΥΑΧΑΧ…

[SIZE=“5”]ΜΟΥΥΥΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ[/SIZE]

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΒΡΑΔΙΑΤΙΚΑΑΑΑΑ

ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΙΚΟΝΑ ΣΤΟ PHOTOSHOP ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΡΕΕΕ

Συμβουλή: Βάλτε το “Κάνω μια ευχή” σε γνωστές σας 30ρες και πάνω ροκούδες κατά προτίμηση για σίγουρο σέξ…

Πέρα από την πλάκα με το Metalmania,έστω και με κουμπάρο τον Δρακουμέλ, τα δύσκολα χρόνια εκείνα τουλάχιστον βλέπαμε λίγο metal ανάμεσα στα video clip των εξόριστων…αυτό του το αναγνωρίζω8)