Νέες κυκλοφορίες 2016

2 μέρες που ακούω τον δίσκο και εχω να πω οτι αν έβγαινε κανα 15λεπτο μικρότερο, θα μιλούσαμε για δισκαρα!! Αλλα ακόμη και έτσι είναι σε πάρα πολύ καλό επίπεδο.

Τελη απριλη έρχεται νεο haken
Και νεο Mayfair με κάπως πιο ποικίλα φωνητικά

και της αννεκε βγηκε σημερα κριμσον

Ναι έχει κατέβει απο το μεσημέρι,δισκαρα απο τώρα (που το πιο πιθανό παίζει να μην είναι ουτε στο ελάχιστο :p)

[I]Black Mountain - Mothers of the Sun[/I]

[I]Electric Citizen - Higher Time[/I]

Παιζει νεο κομματι απτο επερχομενο αλμπουμ Cult of Luna ε

Έχω ξεμείνει μόνος γραφείο και ακούω το νέο τραγούδι των poem.
Δυνατό και ωραίο βίδεο!

Το καλοκαίρι θα δείξω στο στρατόπεδο τι σημαίνει rock n’ roll. Μόνο Electric Citizen και Λάουρα σ’ αγαπάμε!

6ο άλμπουμ για τους Suicidal Angels, Division Of Blood στις 27 Μαΐου

Ανακάλυψα μια μπάντα από Πολωνία μεριά, ονόματι Votum. Prog-rock/metal παίζουν οι άνθρωποι και στις 26 του Φλεβάρη κυκλοφρούν το 4ο τους album. (:Ktonik:.)

Και το Myrath είναι εκεί έξω. Και είναι πάρα πολύ καλό, τα παιδιά ξέρουν να γράφουν τραγούδια.

Σύντομα θα έχουμε και νέο άλμπουμ Astronautalis και σίγουρα θα είναι μεγάλη δισκάρα.

Μέχρι στιγμής τα album των Bloodiest & Ulver είναι εξαιρετικά.

[FONT=Verdana]Twilight of the gods από Ereb Altor και το δίσκο-διασκευές στον Έναν

Όλο το νέο Mondo Drag

Μπορεί κάποιος να προτείνει συγκεκριμένες κυκλοφορίες. Από που να αρχίσει κανείς; Η δισκογραφία τους είναι τεράστια. Ευχαριστώ

http://www.revolvermag.com/news/electric-citizen-premiere-new-song-golden-mean.html
τελειότητα

Καπου εκει έξω κυκλοφορεί και το νέο Karma To Burn

double post γιατί τώρα πήρα χαμπάρι πως εκτός από το ΕΡ που έβγαλαν πριν λίγο καιρό, οι Mars Red Sky βγαζουν και νέο δίσκο

Mars Red Sky - Apex III (Praise for the burning soul)

1.(Alien grounds)
2.Apex 3
3.The whinery
4.Mindreader
5.Under the hood
6.Friendly fire
7.Prodigal sun
8.Shot in Providence

και το πρώτο δείγμα

[FONT=Trebuchet MS]Kawir - Dionysus από το επερχόμενο άλμπουμ ΠΑΤΕΡ ΗΛΙΕ,ΜΗΤΕΡ ΣΕΛΑΝΑ

To νέο Anthrax γαμάει και δεν το περίμενα καθόλου. Το περίμενα καλό γιατί μου άρεσε και το προηγούμενο αλλά εδώ έβγαλαν τον καλύτερο δίσκο τους από την εποχή του Persistence of Time. Και μου αρέσει το Sound of White Noise.

Εξαιρετικά κομμάτια, εξαιρετικά φωνητικά (γραμμές για Bush αλλά ακούγονται ΤΕΛΕΙΕΣ), εξαιρετικά σόλο (ρε τον Shadows Fall τυπά… κοιτάνε σε ποιότητα τη δουλειά του Kiko στους Megadeth). Αναπάντεχα φινετσάτο, συνδυάζει 80ς-90ς και σύγχρονο μέταλ, έχει αέρα Anthraxίλας όσο πρέπει, πολύ πιασάρικο, γενικά μπράβο, από το πουθενά έσκασε δίσκαρος.

Το ομώνυμο μόνο μου φάνηκε μάπα (μέτριο χέβυ μέταλ) αν και αυτό ακόμα έχει σολάρα.