Συναυλιες στο εξωτερικο

Παμε μαζι ρεεε ! Θα κανουμε παρεακι τρελο!
Εχεις δικιο για την αποσταση παντως.
Περσυ που το κοιταζα αφου ειχε γινει σολντ αουτ, εβρισκες εισητηρια μεσω του ticketswap η FB. Απλα θελει λιγο τσιτα.

1 Like

Νομίζω περυσι είχε κράτησει κανα μήνα η προπώληση μέχρι το sold out.
Αλλά και πάλι μέσω ticketswap βρίσκεις εύκολα, από εκεί είχα πάρει. Από την στιγμή που το αποφάσισα μέχρι να βρω πέρασαν 2-3 μέρες, και το έκλεισα και σχετικά νωρίς. Βάζεις ένα mail notification όποτε ανεβαίνει ticket και το χτυπάς απευθείας, οι τιμές είναι face value και λίγο παραπάνω για τα έξοδα του ticketswap.

Επίσης με αυτό το line-up που έχει προς το παρών δε νομίζω να βγει sold out απευθείας, εκτός άμα ανακοινώσουν τπτ τρελό πριν ανοίξει το pre-sale.

Πέρυσι είχα μείνει eindhoven αλλά φέτος θα κοιτάξω για camping ή κάπου σχετικά πιο κοντά γιατί όντως ήταν λίγο μαλακία η απόσταση τα βράδια, έχουν ανεβάσει και ωραία options στο site εκτός του camping

4 Likes

4 Likes

θα φορεθεί πολύ το Soad του χρόνου, μακάρι κι εδώ

Καλά ρε τύποι ακόμα να βάλετε download? Maiden kiss soad Korn deftones offspring disturbed και δεν θυμάμαι τι άλλο γιατί είμαι από κινητο

1 Like

Ποιος το χέζει το Download. (το ποστάρανε εδώ)

Το Roadburn ανακοίνωσε Red Sparowes, Russian Circles, Torche, Brutus και καμιά δεκαριά ακόμα ονόματα. :tada::tada:

1 Like

Red Sparowes δυνατο ονομα - τα υπολοιπα πολυ ωραια αλλα οχι κραχτες (και ας ειμαι τοπ φαν RC) μιας και ολοι κανουν τουρ φετος σε ολη την Ευρωπη.
Αναμενουμε και κανονιζουμε ροκινγκ αποβαση.

2 Likes

Red Sparowes θα ήθελα και εγώ να δω πάρα πολύ, αλλά ακόμα το line-up δεν μου “φωνάζει” έλα!

Από την άλλη είναι και αυτό βέβαια που μου “ουρλιάζει” έλα! :yum:

Lingua Ignota : She will perform four times over the course of the festival weekend, each set peeling back a layer of the Lingua Ignota form, shining a light in a dark corner. Performing alongside our other Artist In Residence , Full of Hell , some dark forces are sure to be summoned by the unholy noise they’ll make collaboratively. In addition to that, there will be an extremely special covers set (the details of which we will keep under wraps for now) and a performance comprising entirely of All Bitches Die material. The centrepiece of Kristin ’s residency will be a grand re-imagining of Caligula – pulled apart and elegantly pieced back together in a new way.

3 Likes

Σάββατο θα δω αυτό το ωραίο πακετάκι με 17,5 ευρώ:

Orbit Culture
Møl
Black Crown Initiate
Rivers Of Nihil

Οι 2 από τους παραπάνω (Møl, Rivers of Nihil) είχαν μάλιστα κυκλοφορήσει δίσκους που τους έβαλα στο τοπ της χρονιάς μου, πέρσι.

2η φορά που πάω στο συγκεκριμένο μέρος (βασικά πολλοστή στον ίδιο χώρο αλλά 2η στο μικρό μπαρ του χώρου κι όχι στη μεγάλη σάλα) κι επειδή πριν 10 μέρες είχα δει το 2ωρο+ σετ (βασικά 2 σετς με intermission) των Between the Buried and Me (πάλι με 17 ευρουλάκια), ανυπομονώ να δω ξανά τις μπάντες από σανίδι 1 μέτρου, πρώτη σειρά χωρίς σπρωξίδι. Value for money συναυλίες :smiley:

5 Likes

Αυτα τα value for money ειναι τα καλα!
Τι σετς παιξανε οι BTBAM?

1 Like

Λίγο απ όλα έπαιξαν (mixed, δεν είχαν δλδ σετ αφιερωμένο σε 1 άλμπουμ μόνο) με έμφαση προφανώς στα 3 τελευταία τους. Το Automata II το έπαιξαν σχεδόν ολόκληρο, το Automata I όμως, καθόλου.

Εδώ το setlist:
https://www.setlist.fm/setlist/between-the-buried-and-me/2019/trix-club-borgerhout-belgium-39cc56b.html

Ήταν το 2ο σόου της περιοδείας και γενικά 2η φορά που παίζουν 2 σετς στην καριέρα τους. Καλά πήγε, ξεκίνησε με λίγο κόσμο αλλά τελικά πρέπει να μάζεψε καμιά 250αρα.

Ελα ρε και Obfuscation! Και τι δε θα εδινα παντως για ενα φουλ Colors show - που εγινε στο Αμερικα αλλα δεν ηρθε ποτε Εουρωπα.

Συναυλιακος Οκτωβρης στο νησι: Sleep, Pelican, EYEHATEGOD, Electric Wizard, Sunn O))).

1 Like

Me 85 γιουρα εισιτηριο στο Βερολινο, δεν θελω καν να φανταστω ποσο θα κοστιζουν εδω.

Εκλεισα δυο τικετια βεβαια, αλλα με τα μεταφορικα εφτασε τα 100+ ευρω το κομματι! Πονεσε.

Μπήκα να τσεκάρω εισιτήρια για system , για Βερολίνο. Δευτέρα Αγίου πνεύματος, μπόμπα λέω. Ωστόσο κάτι δεν μου πήγαινε καλά γιατί είχε έναν μικρό χώρο για όρθιους και το υπόλοιπο το έδειχνε “sitzplatz” .
Μπαίνω να δώ που παίζουν…

Καλά ρε , μας δουλεύετε; Καθιστοί System ; Unplugged Κόκοτα (https://www.youtube.com/watch?v=6wuSv9r39o8) θα παίξουν ;

Ο χωρος γαμαει. Παρε για ορθιους. Τα καθισματα ειναι μακρια. Οι Γερμανοι ειναι το πιο ψοφιο κοινο του κοσμου ρε, λογικο να γινει εκει!

4 Likes

Ο χώρος όπως τον βλέπω κι εγώ είναι φανταστικός.

Όρθιοι γιοκ δυστυχώς. Λίγα εισιτήρια, ξαφανιζόλ από σήμερα (που είναι ακόμα presale).

Amsterdam βλέπω παίζουν σε κλειστό και δεν έχει sitting map ακόμα, και φοβάμαι μη σκάσουν και εκεί τίποτα καθίσματα μέσα στην αρένα και γελάμε. :persevere:

Μπορει αυριο να βγουνε αλλα εισιτηρια ορθιων, στο τζενεραλ σεηλ. Και Αμστερνταμ ειναι ωραιος ο χωρος. Η αρενα του ειναι μεγαλη (εχω παει και τα λεω ε :stuck_out_tongue:).

1 Like

κάτι μου λέει ότι η ακουστική του χώρου θα είναι σουπερ

2 Likes