Συναυλιες στο εξωτερικο

Σύμπραξη ΚΑΠΗ είναι αυτό.

Υγρά όνειρα και καθετήρες.

(περιμένω Quintom να πει ότι τα 80 είναι τα νέα 70)

3 Likes

Το 2016 το εισιτήριο ημέρας GA είχε $225 και το τριημέρου GA είχε $435. Οπότε, καταλαβαίνεις.

1 Like

Όχι το Jurassic park ρε :stuck_out_tongue:

Εννοούσα αυτό με Metallica maiden GnR Ozzy κλπ

Πάντως Αν ζούσα 'Μερικα και στην ηλικία που είμαι εγώ δεν θα κοιτούσα την ηλικία αυτών του 2016 . Θα είχα πάει

2 Likes

Δεν ψήνομαι γενικά για συναυλίες που ο αριθμός των εμφανιζομενων που είναι πολύ πιθανό να παθουν καρδιακή ανακοπή είναι πιο πολλοί από τους θεατές με τον ίδιο φόβο!

1 Like

Το 3ήμερο σε καλή τιμή έβγαινε.ΕΜΠ1

Update στα δικα μου. Πλεον εχω κλεισει ολα τα αεροπορικα για ντυσελντορφ-βερονα και πισω, εχω εισιτηριο για Peter Gabriel αλλα ακομα μου λειπει για Elton John. Γαμω το κωλοeventim που δεν εχει e-tickets και ακομα κι αν βρω απο μαυραγοριτες-viagogo και λοιπους πρεπει να πληρωσω +30 ευρω το ταχυδρομειο. Μα που βρισκομαστε? στο μεσαίωνα?

βλεπω να γυρναω εξω απτην lanxess arena με χαρτονι στο λαιμο “I BUY TICKET”

2 Likes

Θα βρεις στο ταμειο πιστευω :wink:

1 Like

Γνωρίζει κανείς αν παίζουν τπτ εκδρομές απο ελλάδα για ευρώπη και bruce springsteen;

1 Like

Εγώ θα παω χωρις εκδρομή , μόνος μου Μόναχο. Δέν εχω δει κατι οργανωμένο πάντως.

Εγω ελπιζω να παω στη Μοντσα αν εχω λεφτα μεχρι τοτε. Κατι οργανωμενο δυστυχως δεν εχω δει

Και εγω θα παω ρωμη μονος.δεν υπάρχει οργανωμενο κ ειναι και αργα για να υπαρξει κιολας

Τιμές για Powertrip

Confirmed. General Admission tickets for the 3 days (i.e. back of the field) are $599 dollars, pit tickets and best seat tickets are $1599 dollars apiece.

3 Likes

ειναι λιγουλάτσι ακριβούτσκο, για το τι προσφέρ.

τα 600 δεν είναι πολλά για 6 headliners συν ότι παίξει από κάτω τους, αν και υποψιάζομαι ότι θα παίξει πολύ αμερικανιά στα σαπορτ, αλλά είναι πολύ πίσω. Όλα τα καλά ή σχετικά καλά εισητήρια είναι πανάκριβα. άσε που τι να το κάνουμε εμείς αυτό το φεστιβάλ, έχουμε το rockwave :rofl: :rofl: :rofl:

Μια χαρα ειναι τα 600 για αυτα τα ονοματα, σε ενα μονο φεστιβαλ. Το προβλημα ειναι να φτασεις στις ΗΠΑ, να πληρωσεις διαμονη (το φτηνοτερο δικλινο σε συνεργαζομενο ξενοδοχειο ειναι 3200 και το φτηνοτερο καμπινγκ ειναι καπου 1000 δολαρια - αν θυμαμαι καλα, τα εβλεπα χθες). Επειτα εχει add on υπηρεσιες επι πληρωμη, εχει 100 δολλαρια το λεωφορειο, εχει εξοδα για οσα κανεις εκει - εκτος αν τρως μπιφτεκια απο λασπη ξερωγω - εχει ψωνια και μετακινησεις απο και προς τον συναυλιακο χωρο απο οποιο αεροδρομιο επιλεξεις.

Σουπερ ονοματα, αλλα αν ειχα 8-10Κ για ενα φεστιβαλ με αυτα τα εξι ονοματα, θα τα εσπαγα σε εξι διαφορετικες χωρες, θα εκανα τουρισμο στην Ευρωπη και ισως μου εμεναν κιολας χρηματα. Αν εισαι αμερικανακι, θα ειναι καλυτερα τα πραγματα, αλλα και παλι απο ΛΑ σε ΝΥ και αναποδα ειναι σαν να πηγαινεις απο τη μια ακρη της Ευρωπης στην αλλη. Θα προτιμουσα να δωσω τα κανενα 5αρι-6αρι για την κρουαζιερα, εστω και χωρις αυτα τα ονοματα που εχει το powertrip.

Οταν γινω πλουσιος, θα τους δω.

2 Likes

όταν είπα ότι 600 είναι καλά δεν αναφερόμουνα σε ευρωπαίους που θέλουν να πάνε, ούτε στα έξτρα κόστη. Αναφέρομαι αποκλειστικά και μόνο στην τιμή του εισητηρίου. είναι σα να δείνεις 100 για κάθε headliner, plus τα support.

Δε θα έχει support ρε απ’ όσο καταλαβαίνω. Οι 6 μπάντες θα παίξουν από ένα full set. Έτσι ήταν και το προηγούμενο, το οποίο μάλιστα ήταν δύο ΣΚ.

Πφφφφφφτττττ άμα είναι έτσι δε τα δείνω. Rockwave, χωράφι και ξερό ψωμί!

Εγώ.

Ψάχνω να βρω κάποιες πληροφορίες σχετικά με το φεστιβάλ αλλά τζίφος.

Τα καλα στη Τσεχια … Νεο φεστιβαλ 4ημερο … 100 ευρω συνολο για τις 4 μερες…Τελευταια μερα με haken-riverside ηδη οτι καλυτερο

2 Likes