Συναυλιες στο εξωτερικο

Εγω το https://www.songkick.com χρησιμοποιω καιρο και πλεον ειναι αρκετα χρησιμο και καλυπτει κ αλλες πολεις.
Μαζι εχω notifications απο τα ιδια τα venues αλλα και https://dice.fm/?lng=en

3 Likes

Και εγώ την εφαρμογή του songkick χρησιμοποιώ. Βάζεις τις πόλεις που σε ενδιαφέρουν και τις μπάντες που σ’αρεσουν και το βγάζει σαν πρόγραμμα.
Τα ελληνικά αργεί πολύ να τα προσθέσει, κάτι φορές δεν μπαίνουν καν

Καλημέρα, υπάρχει κάποιος που έχει δει live στην Στοκχόλμη;

Παίζουν οι Tool 25/6 (είναι στο 3ήμερο του Αγ. Πνεύματος) στην Tele2arena.

Από ticketmaster.se βρίσκω πιο ακριβά διαθέσιμα εισιτήρια ενώ μερα από το site της αρένας με βγάζει στην axs.com όπου βρίσκω και φθηνότερα διαθέσιμα εισιτήρια.

Έχει κάποιος εμπειρία ποια sites είναι official sellers και όχι resellers για να μην την πατήσω;

Ευχαριστώ!

Καλημέρα. Δε χρειάζεται να έχεις πάει σε συναυλία στη Στοκχόλμη μωρέ! Και η ticketmaster και η axs είναι legit, το θέμα είναι αν πουλάνε εισιτήρια στις φυσιολογικές τιμές ή αν πουλάνε τα επονομαζόμενα “platinum tickets”, δηλαδή αν πουλάνε νόμιμα με τιμές μαύρης αγοράς. Εγώ στη θέση σου ξέρεις τι θα έκανα; Που το έκανα όταν είδα τους Tool το 2022 στην Κρακοβία; Θα περίμενα μέχρι τελευταία στιγμή, που τα “platinum tickets” δε θα έχουν πουληθεί και οι ίδιοι οι επίσημοι μαυραγορίτες θα ρίξουν τις τιμές κάτω και από τις αρχικές. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να θεωρείς ότι είναι ρίσκο, αλλά στην πραγματικότητα είναι μικρό. Θεωρώ ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μη βρεις εισιτήριο τελευταία στιγμή και δεν υπάρχει λόγος να το πληρώσεις ακριβότερα από ότι έκανε αρχικά - αντίθετα, μου αρέσει πολύ η ιδέα να το πληρώσεις φτηνότερα. Εγώ στη θέση σου αυτό θα έκανα, δε θα έκλεινα εισιτήριο συναυλίας.

1 Like

Είμαι ο κριπι τύπος που σε είδε στην Κρακοβία και σε αναγνώρισε γιατί κάτι μέρες πριν είχατε βάλει φωτογραφία από μπαλαδομαζωξη!

(Απλά πέρασες από μπροστά μου στους tool χεχεχ)

1 Like

Στην axs οι τιμές είναι ΟΚ δλδ κάπου 65 ευρώ το φθηνό, για αυτό λέω αν είναι ΟΚ. Στην ticketmaster συμβαίνει αυτό που λες, είναι platinum και πάνω όλα. Αν κλείσω τώρα από axs είναι η ερώτηση αν είναι ΟΚ. Thanks για το info, θα το έχω στο νου μου!

1 Like

TOOL
ΛΑΤΡΕΙΑ
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΑΚΟΒΙΑ

είμαστε παντού λέμε :stuck_out_tongue:

1 Like

Μετα απο την φανταστικη τιμη των 30 ευρω Μαλτα Βιεννη με επιστροφη κλεισαμε 2 ατομα να δουμε Delain στις 28 του μηνα και να μείνουμε ένα ΣΚ στη πόλη

1o λαιβ της χρονιας

image

4 Likes

ειναι κανεις για καλοκαιρι στη ρουμανια?
τιμη 190ε για ολες της μερες…
δεν ξερω αν αυτη η τιμη χαρακτιριζεται αστεια,
ή οι τιμες που πληρωνουμε εδω στην ελλαδα για τα φεστιβαλςζ…

6 Likes

Δυνατό

Δεν έχει εδώ φεστιβάλ, μεμονωμένες συναυλίες μόνο.

3 Likes

Είναι και ανάλογα τη χώρα. Σε κανένα Βέλγιο η Ολλανδία δεν θα είχε με τίποτα τέτοια τιμή

Αυτο παντως στην Ολλανδια τον Νοεμβριο ειχε 50€.

μόλις έκλεισα για IDLES στο Λονδίνο 16 Φεβρουαρίου.

4 Likes

Σε τι χώρο;

Electric Brixton λέγεται. και από ότι είδα κανα 1.500αρια κοσμο οπότε τύπου Gagarin ξερωγω. είναι special show για την κυκλοφορια του άλμπουμ

4 Likes

Ωραια ειναι εκει - και κοντα η σκηνη. Θα γινει πανηγυρακι δυνατο.

1 Like

Χαμός

1 Like

ακόμα τρέμω από τη χαρά μου. έχω φάει μεγάλω σκάλωμα μαζί τους. εύκολα από μπάντα που θα πάω ένα ταξιδάκι το χρόνο να τη βλέπω

2 Likes

Εύγε!!!

1 Like