Συναυλιες στο εξωτερικο

10 Likes

Σφαγή! το είδα πριν λίγο. περιμένω να δω πόσο έχουν τα εισητήρια, αν και μου κάνει εντύπωση που παίζουν σε τόσο μικρό venue στο λονδίνο (hammersmith). Ίσως βάλουν και δεύτερη την επόμενη μέρα.

Ακυρο για δεύτερη μέρα στο hammersmith, έχει κάποια stand up comedian την κυριακή.

Πέντε χιλιάρικα δεν παίρνει το Hammersmith; Πόσο να μαζέψουν τα παππούδια!

3 Likes

έχεις δίκιο. το είχα για λιγότερους.

1 Like

Κάποιος να τους φέρει ρε παιδιά!!!

3 Likes

Ελα έρχονται οι Wednesday 13, μην έχεις παράπονο.

Μερικα καλοκαιρινα festival εδω Τσεχια … not bad…


8 Likes

Ωραίος. Τυχεροί εσείς εκεί. Όταν εμένα Brno οποία μπάντα έκανε περιοδεία θα περνούσε στάνταρ είτε από Μπρνο είτε από Πράγα είτε από Βιέννη.

Και οι πόλεις περίπου 2 ώρες δρόμο. Σχολαγα από τη δουλειά τραίνο συναυλία και μετά επιστροφή ξανά με τραίνο γεμάτο ροκάδες μεταλλαδες και το πρωί κατευθείαν δουλειά.

5 Likes

Ετσι ακριβως ειναι ακομα …Βολτα για τη συναυλια και πισω το βραδυ αργα

Τουλιπες μονο

5 Likes

Πολύ καλό με τα περισσότερα φρέσκα HC ονόματα !

2 Likes

Θα μπουν άλλα 20 με 25 ονόματα συνολικά.

3 Likes

Οι deep purple κάτω από scorpions και machine head?

Δηλαδη δεν ειναι πολυ μικροτερο ονομα και απο τους δυο?

Πολύ μεγαλύτερο πιστεύω και απο τους δύο.
Και δεν ειμαι καν super fan των Purple.

Δεν με ενδιαφέρει αν σφάλω, απλα θα μου κάνει εντύπωση. Ακομα και εμπορικά, scorpions και machine head ειναι ενεργοι δισκογραφικα σε μεγαλύτερο βαθμο?

Οι Scorpions είναι ξεκάθαρα μεγαλύτεροι εμπορικά απ τους Deep Purple…και φουλ ενεργοί στα πάντα.
Ο δίσκος που έβγαλαν το 22 πήγε πάρα πολύ καλά και προσωπικά τον θεωρώ τον καλύτερο που έχουν βγάλει απ το 2004 και μετά.

3 Likes

To ξεκάθαρα μεγαλύτεροι δεν είναι και τόσο σωστό βεβαία. Η διαφορά τους στις πωλήσεις album είναι 10 εκ album.

Deep Purple > 100m

Scorpions > 110m

Και P.O.D. βλέπω στο billing μια χαρά!

Βγάζουν και καινούριο δίσκο φέτος ο οποίος αναμένεται σούπερ. 3/3 μέχρι στιγμή τα singles που κυκλοφόρησαν.

1 Like

Στην εποχή των streaming services,δε νομίζω οτι μοναδικό κριτήριο για το ποσο εμπορικος είναι ενας καλλιτεχνης,είναι οι πωλήσεις δίσκων.
Στο Spotify πχ οι Scorpions,εχουν παραπάνω απ τους διπλάσιους μηνιαίους ακροατές απ τους Deep Purple.
Στο youtube 3πλάσιους subscribers.
Εχω την εντύπωση οτι ένα φεστιβάλ,τα μετράει όλα για να βάλει κάποιον headliner.

2 Likes