Συναυλιες στο εξωτερικο

Για μενα ειναι must μιας και θα ειναι η τελευταια ευκαιρια να απολαυσουν αυτη τη γιορτη τα πιτσιρικια μου.Οι ημερομηνιες με ζοριζουν αλλα θα το παλεψω

Metz tour
Αφού φαίνεται ότι εκείνο το απόγευμα στο Πλίσκεν ήταν η μοναδική ευκαιρία για Ελλάδα τελικά!

4 Likes

Ασε και τι δε θα εδινα … νομιζω στο US tour ειναι μαζι με Gouge Away…

1 Like

Το γράφει στην αφίσα κάτω αριστερά :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Σε φιλοξενώ αν θέλεις!

1 Like

Αμα ειναι να μαζευτει η παλιοπαρεα ερχομαι και εγω κολλητε.

3 Likes

Μόλις είδα τα εισιτήρια για Ac/DC

Prices:
PL1 TRACK A €150 + €20 expenses
PL2 €145 + €19.50 expenses
PL3 €135 + €18 expenses
PL4 TRACK B €105 + €14 expenses

Εντάξει τα θεωρώ too much. Ευτυχώς τους είδα στη Σόφια στο black ice tour και το θυμάμαι ακόμη έντονα στο μυαλό μου ως μάλλον το δεύτερο καλύτερο λάιβ που έχω πάει μετά το the wall του roger waters .

Θα το σκεφτώ να πάω αν και θα είμαι διακοπές στη πόλη που θα παίξουν λάιβ

1 Like

Φθηνοτερα απο των Pearl Jam.
Εχουν φάει πολύ κραξιμο (οι PJ).
Οχι οτι θα αλλάξει κατι απαραίτητα.

Μπήκα για πλάκα να δω τα εισιτήρια για AC/DC στη Βιέννη. Πάνω διάζωμα , πέταλο , 184,5 ευρώ :rofl::rofl::rofl:

3 Likes

ναι είναι γελοίες οι τιμές και στο λονδίνο. απλά δεν υπάρχει περίπτωση.

Βασικά δεν ξέρω τι παίχτηκε με τη προηγούμενη απάντηση αλλά δεν είναι τελικά οι από πάνω τιμές που έγραψα

Μόλις μπήκα στη σελιδα και είδα ότι το φθηνότερο εισιτήριο είναι 150 ευρω για τη Σεβίλη

Δεν θα πάρω τελικά και είναι κρίμα

Πήγαινε απ’ έξω και θα βρεις φτηνότερα πιστεύω. Ή παρακολούθησε το ticketswap λίγες μέρες πριν τη συναυλία. Τα πλάνα των ανθρώπων αλλάζουν.

2 Likes

Ναι μάλλον έτσι θα γίνει. Θενκς για τις συμβουλές

Εγώ που δοκίμασα να πάρω δε βρήκα ούτε για δείγμα. Τεράστια ζήτηση, όχι αστεία. Μόνο τα FOS υπήρχαν που φυσικά δε θα έδινα 340 λίρες

1 Like

Μήπως ήταν resale ή platinum; Μου κάνει εντύπωση γιατί στο Λονδίνο ακόμα και το κάτω διάζωμα ήταν φθηνότερα.

Δουβλινο τελικα(καλα να’μαστε)

συγκλονιστικοί Idles στο Λονδίνο (όπως αναμενόταν). η ενέργεια της μπάντας δεν υπάρχει. ακόμα και πολλά νέα τραγούδια (σχεδόν όλο το άλμπουμ) στο σέτλιστ, δεν έχασαν τίποτα, καμία κοιλιά κατά τη διάρκεια.
άπειρο κοπάνημα μπροστά. ήμουν δεύτερη σειρά με κάτι 60άρηδες και κάτι φαινομενικά φλώρους-σαν και μένα και λέω ωραία. στο δεύτερο κομμάτι δεν πατούσα στο πάτωμα… :stuck_out_tongue:

9 Likes

Για μια μπάντα και μόνο μας έβγαλε ο δρόμος του φεστιβάλ. Μαζί με μπύρες σε horn και viking σούπες. Προφανώς και τα περάσαμε όμορφα, οι Skyclad σε πολύ καλά κέφια και γιορτάσαμε τα 30 χρόνια από την πρώτη φορά που τους είδαμε λάηβ. Ξαναπάμε και του χρόνου εύκολα.

4 Likes

Σε σύγκριση με τις συναυλίες της Αθήνας;

λίγο δύσκολη η σύγκριση λόγω διαφορετικών συνθηκών. διαφορετικά σε ανοιχτό χώρο, διαφορετικά σε κλειστό, συν το νέο άλμπουμ.
πιστεύω πάντως πως σε κλειστό χώρο και σχετικά μικρό, αυτές οι μπάντες απογειώνονται. όχι ότι έχασαν κάτι στο Βύρωνα, ή στη Λισαβόνα που τους ξαναδα το καλοκαίρι, αλλά αυτός ο κλειστός χώρος (τύπου Floyd) δίνει ένα έξτρα συναίσθημα και έναν παλμό πιο έντονο.
το σέτλιστ ήταν παρόμοιο με κάποιες μικρές αλλαγές για να παίξουν τα νέα κομμάτια.
γενικά πάντως μάλλον έχουν πιάσει ψηλά και σταθερά επίπεδα λάηβ απόδοσης

3 Likes