Συναυλιες στο εξωτερικο

Ένας φίλος μου έχει πάρει από viagogo και του βγήκαν πλαστά. Δεν ξέρω άλλον που να έχει πάρει.

Θα σου έλεγα να πας box office. Κάτι θα βρεις.

1 Like

Εγώ δεν θα το εμπιστευόμουν με τίποτα. Έτυχε να πουλήσω εισιτήρια από εκεί και κατάλαβα από μέσα πως πολύ απλά θα μπορούσα να είχα ανεβάσει τα ίδια εισιτήρια 10 φορές και να έχω κοροϊδέψει πάρα πολλούς ανθρώπους. Επίσης, μετά μου έστειλαν e-mail να γίνω inventory partnenr και καλά να πουλάω σταθερά εισιτήρια για αυτούς. Δεν μου φάνηκε και πολύ αισιόδοξο να μου προτείνουν και καλά συνεργασία προκειμένου να πουλάω εισιτήρια για αυτούς…

Δες στο TicketSwap. https://www.ticketswap.com/event/metallica-worldwired-tour/caffa062-1b84-4610-b1a4-72711f2e88fd
Έχει πολλά απ’ ότι βλέπω. Το καλύτερο με το TicketSwap είναι ότι αν ο χρήστης έχει συνδεθεί μέσω FB μπορείς να τον βρεις πριν αγοράσεις εισιτήριο. Για το 1 εισιτήριο για Metallica Πράγα που πήρα από το TicketSwap, έστειλα πρώτα μήνυμα στον τύπο να σιγουρευτώ ότι δεν είναι απατεώνας, μιλήσαμε κ.λπ. Κάτι τέτοιο σε διασφαλίζει ίσως κάπως παραπάνω. Επίσης, το εισιτήριο θα το πάρεις αμέσως, ενώ με το viagogo 8 μέρες πριν το live.

Στην δευτερογενή αυτή αγορά έχεις ένα μικρό ποσοστό ρίσκου πάντα.

Εντωμεταξύ είσαι άτυχος γιατί πούλησα τα δικά μου εισιτήρια για Βιέννη κανά μήνα πριν…

1 Like

Μάλλον εσύ είσαι ο άτυχος :stuck_out_tongue:!

Θα πάω Πράγα ρε :wink:

2 Likes

Που είδες ότι παίζουν οι offspring στην Βιέννη το 15γουστο?
Εισιτήρια για Metallica έχω πάρει και γω από νωρίς πάντως .

1 Like

Το μερος ειναι απαισιο εκει που παιζουν στην Πραγα… Απαραδεκτο… ειδα περσι Maiden εκει … Καλη τυχη σου ευχομαι …Παρολο που ζω τσεχια για αυτο και θα παω Βιεννη να δω τους Metallica

Αρχικά ευχαριστώ όλους για τις άμεσες απαντήσεις.

@MegadethaS
Παίζουν σε ένα φεστιβάλ 45’ από τη Βιέννη. https://www.frequency.at/en/artist/the-offspring-2/

@akefaloskavalaris @pantelis79
Ok Μήνυμα ελήφθη. Στο viagogo είχε και εισιτήρια με άμεσο download, αλλά μάλλον επιβεβαιώνονται οι φόβοι μου οπότε θα το αφήσω στην άκρη. Αν βρώ από stubhub/ticketswap(thanks!) έχει καλώς, αλλιώς καταδρομική έξω από το στάδιο και κάτι θα βρεθεί.
Bummer που δεν το έγραψα νωρίτερα :roll_eyes:

@progfreak
Στο stubhub ναι , περιμένω να πέσουν λίγο , γιατί έπαιζαν 150+fees για arena. Είναι sold out δυστυχώς εδώ και καιρό και θέλουμε και 3 εισιτήρια (νομίζω είχε κάποια σκόρπια στις εξέδρες, αλλά νταξ, ας το κάνουμε σωστά.) Αποφασίστηκε πριν ένα δίμηνο να γίνει το ταξίδι ε και τα πάθη πληρώνονται(στην μαύρη).

Θα έχει γερή εκπροσώπηση το rocking στη Βιέννη δηλαδή :sunglasses: .

Fuck!!!

Τώρα δεν αλλάζει, γι’αυτό δώσε κανάν οδηγό επιβίωσης για να το περάσω όσο πιο ανώδυνα γίνεται!

Λογικά η επίσημη εκπροσώπηση θα είναι στο Βουκουρέστι πάντως!

1 Like

Βουκουρεστι, counting days…tick tick tick tick tick tick tock

Αν εχεις παρει το ποιο φθηνο εισητηριο θα ειναι δυσκολα… Εχει πολυ περιεργη διαταξη το μερος… Ειναι η σκηνη και μπροστα εχει μεγαλο χωρο που ειναι ολα οκ… Ομως εκει που τελειωνει το διαχωρηστικο στη μεση και ακριβως ευθεια στη σκηνη εχει κιοσκια που πουλανε μπυρες και φαγητα… Περιμετρικα απο εκει εχει κατι σιδερενιες κερκιδες και πισω απο τις κερκιδες ειναι τα φτηνα εισητηρια… ( 65 ειχα δωσει περσι Maiden ) και ειμουν μακρυα απο τη σκηνη διπλα μου οι κερκιδες και εβλεπα κυριολεκτικα τη μιση σκηνη επειδη στη μεση ηταν τα κιοσκια… Δεν το εχω ξαναδει ποτε σε λαιβ να μην μπορω να δω τη σκηνη σε ανοιχτο χωρο…

Αν εχεις παρει τα ακριβα εισαι μπροστα κομπλε αν οχι δεν εχω ιδεα ποσο θα βλεπεις ολη τη σκηνη…

Σου παραθετω και video απο περσι που θα δεις ευθεια της σκηνης να υπαρχουν περιπτερα και κιοσκια στη μεση ακριβως…

Αουτς… Κατάλαβα.
Πήρα Front of Stage A οπότε όλα καλά. Κάτι παρόμοιο με αυτό που έπαθες εσύ πέρσι έπαθα στους Maiden Βουκουρέσι το 2016. Δεν άκουγα σχεδόν τίποτα γιατί έπαιρνε ο άνεμος τον ήχο, δεν έβλεπα σχεδόν τίποτα, tragic. Αλλά αυτό με τα κιόσκια είναι απ’ τ’ Άγραφα!

1 Like

Κ Πραγα ειμαστε αρκετοι,εφτασε ο καιρος…ανοιξαν κ τα meet n greet κλπ,δοκιμαστε την τυχη σας

@toxikos εχμ… αν δεν εχεις μπει στο νημα (λεμε τωρα).

Περιεργο, νομιζα οτι το εξωτερικο ειναι ο Παραδεισος.

1 Like

Απο viagogo ειχα παρει για the who-παρισι το '15 επειδη ειχαν εξαντληθει τα αρενας και μπηκα κανονικα. Πηγα κ νωρις βεβαια επειδη ειχα διαβασει για πλαστα κλπ. Μετα τα οσα διαβαζω θα ξαναπαιρνα απο κει μονο στην πολλη αναγκη

1 Like

Ναι Dr, το δικό σου post είχα δεί. Thanks for the update.

Κοιτάω και στο event του facebook, υπάρχουν αρκετοί που πουλάνε αλλά παίζει και αρκετή απάτη οπότε πρέπει να είσαι 2 φορές προσεκτικός σε σχέση με τις άλλες πλατφόρμες.

Ελπίζω ότι θα βρεθεί μια άκρη :sunglasses:

1 Like

εισιτηριακι παιζει…?

μονο εξω αυτα …

4 Likes