Συναυλιες στο εξωτερικο

Megadeth;

Εντάξει μία και μοναδική συναυλία για το 2019 μπορεί να τη βγάλει.

Καμιά καλη συναυλία στην σελήνη παίζει ?

2 Likes

Εχοντας ξυπνησει πρωι πρωι κ αφου πηρα 2 αεροπλανα ,μετα το αμαξακι , εφτασα στο “ο θεος να το κανει” χοστελ στην πραγα μετα απο 20 ωρες που ειμαι στο ποδι ετσι οπως σκατα τα κανονισα .Εκανα το μπανακι μου κ τωρα προσπαθω λιγο να χαλαρωσω πριν ξεραθω.Φτανω στο προκειμενο κ ρωταω.Μηπως ανεβηκε κανεις για brutal assault?Κ κατι ακομα.Κανα διαμαντακι που αξιζει να δω?Εχω κανει την λιστα μου αλλα ειμαι κ ανοιχτος σε προτασεις

Θα είμασταν μαζί με την παρέα εκεί αλλά δυστυχώς ο κύριος λόγος (Manes) ακύρωσαν την συμμετοχή τους (και ευτυχώς από την άλλη, σχετικά νωρίς και δεν είχαμε πάρει εισιτήρια).

Το line-up είναι βαρβάτο πάντως και εάν ήμουν εκεί θα έβλεπα όσες περισσότερες μπάντες μπορούσα, αλλά θα παρακολουθούσα σίγουρα :

Cult Of Luna
Daughters
Diablo Swing Orchestra
Emperor
Godflesh
Heilung
Prurient
Ved Buens Ende

2 Likes

ωραιο festival , πολυ καλο line up (CARCASS, ANTHRAX PARKWAY DRIVE, HYPOCRISY, DESTRUCTION, METAL CHURCH, ROTTING CHRIST, SICK OF IT ALL, SACRED REICH ,SODOM, TESTAMENT, TANKARD, VOIVOD, THERION, PRONG, DEICIDE, ANATHEMA, AGNOSTIC FRONT…) και παρα πολλες άλλες μπαντες, πολύ πράμα !!!
Θα το εχω υποψη του χρόνου, απο αυτα που βλεπω φετος ειναι απο τα καλύτερα!
Ειμαι σιγουρος οτι θα αποζημιωθεις για την ταλαιπωρια και θα περασεις καλα φιλε!!

υ.γ. απο περιεργια, ποσο ειχε το εισιτηριο?

1 Like

Τα 3 πρώτα τα χω στη λίστα.Πιθανο κ τους τελευταίους.heilung δεν μου καναν αίσθηση.godflesh k prurient θα τους τσεκαρω πρωτα.Θενκς

Υ.Γ. 90 το εισιτήριο.Πολυ καλή τιμη

1 Like

Πρωτη Λατινοαμερικανικη μας συναυλια ! Για να δουμε ποσο τρου ειναι τελικα.

3 Likes

Δεν το έπιασα ακριβώς…Παίζεις σε μπάντα ή θα παρακολουθήσεις την συγκεκριμένη συναυλία?

Οχι τυχαινει να ειμαι εκει οταν ειναι το λαιβ:) Μακαρι να εκανα κ τουρ :smiley:

1 Like

Α οκ

Με τις συγκεκριμένες μπάντες και Λατινική Αμερική…καλή τύχη :yum:

Πακέτο μπόμπα.

Αρχίζω προετοιμασία σε φυσική κατάσταση…

αναρωτιέμαι αν γινει τση πόπης με brexit τι θα γίνει ?

Τρελο σκαλωμα στις διακοπες…Σε χρονο dt εκλεισα εισιτηρια για βουκουρεστι…13 ευρω μλκα μου το λαιβ

1 Like

Αυτό μη ψήνει ιδιαίτερα:

Αγαπημένη μπάντα κι ακόμα πιο αγαπημένη δισκάρα. Δεν ξέρω αν το έχουν ακόμα, αλλά είναι από τα συναυλιακά μου απωθημένα. Επίσης, δεν ξέρω αν θα συνεχίσει το tour με συναυλίες στην ηπειρωτική Ευρώπη - οπότε να περιμένω - ή αν πρέπει να ψαχτώ για το Νησί.

2 Likes

Παιζουν 8 κομματια απο τον δισκο νομιζω. Οχι ολα.

2 Likes

Ναι, τώρα είδα 2 πρόσφατα σετ. Το ένα στην Πορτογαλία είχε μόνο 8 κομμάτια συνολικά (φαντάζομαι κάποιο φεστιβάλ), αλλά το άλλο στην Ισπανία είναι φοβερό! Από το “Sonic Temple” δεν παίζουν “Soldier blue” και “Wake up time for freedom”, αλλά παίζουν και 8 κομμάτια από άλλα άλμπουμς που είναι ένα-κι-ένα.

Αν αυτό είναι ένδειξη για την περιοδεία στη Βρετανία, είναι άκρως ελκυστικό. :slightly_smiling_face:

3 Likes

Η εμφανιση τους το '11 στο fuzz με καλυψε για να τρεχω εξω να τους ξαναδω, αν τους φερουν αθηνα θα παω τρεχοντας ομως.
Πολυ δυνατο το σετ indeed

1 Like

Ναι, εγώ δυστυχώς δεν τους είδα τότε, οπότε μου έχει μείνει απωθημένο.

1 Like

Γουααααατ;;; Τσίμπησα εισιτήριο ήδη… Απωθημένο ετών. Και σε κλειστό χώρο; Ωνασουγαμησω!

Bring on the war, unleash the bastards!

1 Like