Συναυλιες στο εξωτερικο

Καλά και εγώ πλέον μερικά χιτ τους ακούω αλλά θέλω να τους δω. Οτι πρέπει για release και θα χει κόσμο σίγουρα

εν τω μεταξύ το Wacken 2020 εκανε παλι sold out (75.000 τεμαχια…) .
Λες και τα δινουν 20€ ρε πστ μου, τιναφτοι ρε…:open_mouth:

1 Like

Δοκίμασε 200-300. εκεί τα αγοράζουν και πρακτορία και τα πουλάνε πακετάκι με “εκδρομή”. Πάνε για το πιώμα, όχι για να δούνε αναγκαστηκά τα γκρουπ, γιατι στη Γερμανία τα έχουν δει λίγο πολυ όλα, αμα θέλουν. Με 80.000 δεν αξίζει τον κόπο. πολύ μπουλούκι και πλέον κλαιν και τα ονόματα.
Conception μια ακόμα να δω του χρόνου.

1 Like

Weezer έμπαινα με τα χίλα, κάνουν και καλά live συνήθως.

Λογικά το έχετε δει, αλλά… δεν υπάρχει.
Ειδικά η 2η μέρα. Messa, Khemmis, Iron Walrus, Swallow the Sun, Scald και Atlantean Kodex? Δηλαδή μας δουλεύουν;

Έχει πάει κανείς σε αυτό το φεστιβάλ ή έστω στο Wurzburg? Να δώσει καμιά πληροφορία;

Από την μικρή έρευνα που έκανα πρέπει να μου βγαίνει καλά να πάω Αθήνα - Φρανκφούρτη - Wurzburg (με τρένο) και πίσω.

1 Like

Για όποιον ενδιαφέρεται…

3 Likes

Πολυ doom O ULI. Επισης αυτοι οι Γερμανοί πολυ ανακυκλώση πλέον.

Αν και λιγο ξενερωτο (συγκριτικα με περσι) το λαιν απ, το σκεφτομαι γιατι ειναι πολυ καλη φαση. Νωρις ακομα ομως και γενικα δεν απογοητευει ποτε.

Έχεις κλείσει δωμάτια; Έψαχνα ήδη από Μάη και οι τιμές είναι απαγορευτικές στο κέντρο (στα 4-5 που έχουν απομείνει). Προφανώς πιο έξω έχει ακόμα αλλά πρέπει να αφήσεις το αμάξι σε παρκινγκ.

O Uli ταιριάζει σε οποιοδήποτε φεστιβάλ με κλασικό ροκ, power metal, progressive, symphonic κλπ. :heart_eyes:

Αλλα συμφωνώ ότι δεν είναι το όνομα που περιμένει κάποιο σε φεστιβάλ hammer of doom. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που να μην τον έχει δει live.

2 Likes

Δεν εχω κοιταξει τιποτα ακομα, αλλα αν αποφασιστει και παμε υπαρχει και η περιπτωση του Eindhoven σα τελευταια επιλογη. Προς το παρον τα ονοματα δε με εχουν πεισει αλλα σιγουρα ειναι ενα γκαραντι φεστιβαλ που θα περασεις καλα. Πιο πολυ η αδεια θελει μανατζαρισμα γιατι ειναι 3 μερες ουσιαστικα οφφ.

Εσυ το σκεφτεσαι ?

Ρε λατρεύουμε τον μουστακαλή, δεν το συζητάμε… απλά λιγο ακυρο context. Επίσης ο ιδιος διοργανωτής τον είχε 2 χρόνια πριν σε αλλό φεστιβάλ, σε κοντινη περιοχή. Εχουν εξαντλήσει τα γνωστά όνοματα και ή βαζουν τα ίδια

Δε θα έμενα τόσο μακριά, από την άποψη ότι βαριέμαι το αμάξι τόσο αργά και τόσο κουρασμένος (30-40 λεπτά).

Δύσκολα θα πάω γιατί δε θα ήθελα να ξανακάνω φεστιβάλ τέτοιο μόνος (όπως 4 χρόνια τώρα στο NDF), άσε που μου φαίνεται ακριβό… ΟΚ προφανώς πας για την εμπειρία και για να ανακαλύψεις μπάντες αλλά θα ήθελα 4-5 κράχτες. Επίσης τις μέρες που πέφτει το 2020 έχω κάποιες προσωπικές συγκυρίες :smiley:

Πάντως αν πας, προφανώς πρέπει να αγοράσεις εισιτήριο μες στις πρώτες 2 μέρες, έτσι; Αλλιώς γίνεται sold-out. Αν όχι, θα το κάνω reconsider πιο μετά, δεν ξερω… Θέλω να πάω (δεν έχω πάει ποτέ) αλλά θέλω να υπάρχουν καλές συνθήκες (παρέα και billing).

Παμε μαζι ρεεε ! Θα κανουμε παρεακι τρελο!
Εχεις δικιο για την αποσταση παντως.
Περσυ που το κοιταζα αφου ειχε γινει σολντ αουτ, εβρισκες εισητηρια μεσω του ticketswap η FB. Απλα θελει λιγο τσιτα.

1 Like

Νομίζω περυσι είχε κράτησει κανα μήνα η προπώληση μέχρι το sold out.
Αλλά και πάλι μέσω ticketswap βρίσκεις εύκολα, από εκεί είχα πάρει. Από την στιγμή που το αποφάσισα μέχρι να βρω πέρασαν 2-3 μέρες, και το έκλεισα και σχετικά νωρίς. Βάζεις ένα mail notification όποτε ανεβαίνει ticket και το χτυπάς απευθείας, οι τιμές είναι face value και λίγο παραπάνω για τα έξοδα του ticketswap.

Επίσης με αυτό το line-up που έχει προς το παρών δε νομίζω να βγει sold out απευθείας, εκτός άμα ανακοινώσουν τπτ τρελό πριν ανοίξει το pre-sale.

Πέρυσι είχα μείνει eindhoven αλλά φέτος θα κοιτάξω για camping ή κάπου σχετικά πιο κοντά γιατί όντως ήταν λίγο μαλακία η απόσταση τα βράδια, έχουν ανεβάσει και ωραία options στο site εκτός του camping

4 Likes

4 Likes

θα φορεθεί πολύ το Soad του χρόνου, μακάρι κι εδώ

Καλά ρε τύποι ακόμα να βάλετε download? Maiden kiss soad Korn deftones offspring disturbed και δεν θυμάμαι τι άλλο γιατί είμαι από κινητο

1 Like

Ποιος το χέζει το Download. (το ποστάρανε εδώ)

Το Roadburn ανακοίνωσε Red Sparowes, Russian Circles, Torche, Brutus και καμιά δεκαριά ακόμα ονόματα. :tada::tada:

1 Like

Red Sparowes δυνατο ονομα - τα υπολοιπα πολυ ωραια αλλα οχι κραχτες (και ας ειμαι τοπ φαν RC) μιας και ολοι κανουν τουρ φετος σε ολη την Ευρωπη.
Αναμενουμε και κανονιζουμε ροκινγκ αποβαση.

2 Likes