Συναυλιες στο εξωτερικο

Με το κασέ που έχουν… μπα.
Μονο αν κάποιος θέλει να παίξει Ηρώδειο για τη φάση.

2 Likes

Ξέρω γω μπορεί να τους τραβήξει ο χώρος😜.

Και ο McCartney υψηλό κασε έχει άλλα οι φήμες υπάρχουν για Ηρώδειο.

Τεσπα στα σοβαρά τώρα θεωρώ τους eagles λιγάκι overrated. Μου στείλε βιντεακια όμως συγγενής από Αυστραλία που παιξαν πέρσι και ήταν μαγευτικοι. Ελπίζω σε Ευρώπη λοιπόν για να το βιώσω και εγώ

Καλή φάση ο McCartney για Ηρώδειο αλλά εγώ θέλω sir Elton. :persevere:

Ψαχτηκα για Λονδίνο που παίζει και ο χακετ εκείνες τις μέρες να τους συνδιασω σε 2ημερο ταξίδι αλλά δε βρίσκεις εισιτήριο ούτε για δείγμα. Δεν πήρα χαμπάρι ότι προστέθηκαν μέρες και εξαντλήθηκαν αμεσως.

1 Like

elton να φανταστώ δεν βρίσκεις. Hackett … λογικά θα παίζουν ?

1 Like

^ ε ναι, έχει ημερομηνίες από Αύγουστο μέχρι Δεκέμβρη, τι στο καλό! (Στα μαστ μου για φέτος εντωμεταξύ και κοιτάω πώς να το συνδυάσω με Crowes.)

@Dr_Love έχει πολλές ημερομηνίες O2, όλες σολνταου? Αποκλείεται να μην μπορείς να τα συνδυάσεις κάπως προς τέλος Νοεμβρίου πχ, μόνο Αγγλία παίζουν. Δες τον έναν Λονδίνο και τον άλλο Γλασκώβη 1 & 2/12, ή κάτι τέτοιο.

1 Like

Διάβαζα ότι λίγες ήταν οι θέσεις που είχαν κάτω από $200.

Έχει έρθει :stuck_out_tongue:!

2 Likes

Είναι τόσα τα σολντ άουτ του Έλτον που χαλάει ότι έχω σχεδιάσει. Έγραψα πόλεις και ημερομηνίες σε Α4, άνοιξα skyscanner και θα το ψάξω κι άλλο. Πόλεις που έχει Οκτώβρη ανοίγουν και ημερομηνίες το Δεκέβρη, χαμός γίνεται.
Ευτυχως τέτοια εποχή βρίσκεις φθηνά αεροπορικά στην κεντρική Ευρώπη. Παρίσι-Κοπεγχάγη πχ έχει 65 ευρώ πήγαινε έλα τις μέρες των συναυλιών.

@pantelis79 μη μου πεις ότι έχεις δει κ Έλτον Τζων στην Αθήνα το 2000

1 Like

Τοτε δε ζουσα Αθηνα. Ασε που και να ζουσα, δε θα ειχα παει γιατι τοτε δεν τον ειχα και σε καμια φοβερη εκτιμηση…

4 Likes

Λοιπό παίδες θέλω τα φώτα σας.

Αρχές Αυγούστου (ίσως κ λίγο πιο πριν) θα ξεκινήσω ένα mini road trip Ανατολικής Ευρώπης με το Βανάκι για να φτάσω Ρουμανία 10-11 Αυγούστου για ένα φεστιβαλάκι ηλεκτρονικής μουσικής. Το τουρ θα είναι:
Βουλγαρία, Σερβία, Ρουμανία

Έχετε κάποιες προτάσεις για εκείνη την περίοδο;;;; Ακόμα και πιο pop προτάσεις ή ηλεκτρονικής μουσικής. Δεν έχω συγκεκριμένο δρομολόγιο… Θα δω επιλογές και θα αρχίσω να το φτιάχνω.

RATM EUROPE 2020

August 28 — Leeds, UK @ Leeds Festival
August 30 — Reading, UK @ Reading Festival
September 1 — Paris, France @ Rock En Seine Festival
September 4 — Stradbally Laois, Ireland @ Electric Picnic Festival
September 6 — Berlin, Germany @ Lollapalooza Berlin Festival
September 8 — Prague, Czech Republic @ O2 Arena
September 10 — Krakow, Poland @ Tauron Arena
September 12 - Vienna

5 Likes

Το ειχα αναφερει αυτο το φεστιβαλ πριν αρκετους μηνες… Σημερα τσιμπησα και το εισητηριακι για 4 μερες… ( ειχα παει και περσι οποτε τωρα ξερω και τα κατατοπια…)

1 Like

Λετε να παιξουν και αλλες? Λείπουν Ολλανδία, Ιταλία, Ισπανία. Καλά για εδώ δύσκολο αλλα΄κοινό υπάρχει.

Πωωω με έφτιαξες τώρα

1 Like

Άντε γεια…

2 Likes

Το Live στην Γερμανία λέει ότι είναι το μοναδικό στην χώρα. Άρα υποθέτω ότι θα επιστρέψουν μέσα στο 21 για φεστιβάλ και άλλες ημερομηνίες

Ενδιαφέρον πακέτο (δεν είχα ιδεά ότι οι Masters Of Reality είναι ενεργοί).

APR 16 Tilburg, NL @ Roadburn Festival SOLD OUT⠀
APR 17 Milton Keynes, UK @ The Craufurd Arms⠀
APR 18 Glasgow, UK @ Broadcast
APR 19 Bristol, UK @ The Exchange
ΑPR 20 London, UK @ Oslo Club
APR 21 Paris, FR @ Espace B
ΑPR 22 Colmar, FR @ Grillen
APR 23 St Gallen, CH @ Grabenhalle
APR 24 Milan, IT @ Ligera
APR 25 Bologna, IT @ Freakout Club
APR 26 Vienna, AT @ Arena Dreiraum
APR 27 Prague, CZ @ Klub 007
APR 28 Dresden, DE @ Scheune
APR 29 Poznan, PL @ Pod Minoga
APR 30 Berlin, DE @ Cassiopeia
MAY 01 Bochum, DE @ Die Trompete
MAY 02 Brussels, BE @ M4⠀
MAY 23 Pioneertown, CA @ Stoned and Dusted

1 Like

Παιδιά σόρι για το πρήξιμο.
Το ξαναβάζω.

Λοιπό παίδες θέλω τα φώτα σας.

Αρχές Αυγούστου (ίσως κ λίγο πιο πριν) θα ξεκινήσω ένα mini road trip Ανατολικής Ευρώπης με το Βανάκι για να φτάσω Ρουμανία 10-11 Αυγούστου για ένα φεστιβαλάκι ηλεκτρονικής μουσικής. Το τουρ θα είναι:
Βουλγαρία, Σερβία, Ρουμανία

Έχετε κάποιες προτάσεις για εκείνη την περίοδο;;;; Ακόμα και πιο pop προτάσεις ή ηλεκτρονικής μουσικής. Δεν έχω συγκεκριμένο δρομολόγιο… Θα δω επιλογές και θα αρχίσω να το φτιάχνω.

W.A.S.P ανακοίνωσαν ευρωπαϊκή περιοδεία το φθινόπωρο του 20. Περνάει και από Βουλγαρία.

2 Likes

Νομίζω το έχουν ανακοινώσει εδώ και καιρό. Εντάξει μιλάμε για κορυφαία περιοδεία που θα παίξουν μόνο από τα 4 πρώτα άλμπουμ τους. Και τι άλμπουμ έτσι; Το ένα πιο αριστούργημα από το άλλο!

Περνάει και από το σαλόνι μου.

6 Likes