Συναυλιες στο εξωτερικο

τυχερούλη

Καλά στο θέμα W.A.S.P μην τσιμπάς με αυτά που γράφει ο Παντελής. Είναι γνωστή η αντιπάθεια που έχει για το Blackie. Εμείς όμως αγαπάμε Blackie Lawless! :hearts:

2 Likes

Δεν αντιπαθώ τον Blackie, κάνεις λάθος. Απλώς πιστεύω ότι αν βάλω και ακούσω στο σαλόνι μου το Double Live Assassins που έχω, θα είναι πιο live από μια live εμφάνιση των W.A.S.P. σήμερα. Ρε ο τύπος σας κοροϊδεύει μέσα στη μάπα, τι μου λέτε εκεί πέρα για συμπάθειες και αντιπάθειες :stuck_out_tongue:.

4 Likes

Τελευταίαφορά που τους είχα δει, πρίν 4 με 5 χρόνια, δυστυχώς ήταν live. Και απλά δεν ακουγόταν.

Εκτός από το θέμα playback είναι και αφερέγγυος σε σετλιστ και διάρκειες

2 Likes

Κλάμα!! :joy:

1 Like

Υπάρχει ένα μικρό κενό μετά τη Ρουμανία αλλα δεν νομίζω να ασχοληθεί διοργανωτής να τον φέρει.
Εντωμεταξύ παίζει σχεδόν κάθε μερα

Ε σιγα το δυσκολο για τον συγκεκριμενο, μεχρι και με αμυγδαλιτιδα μπορει να παιξει.

Μετα απο αυτα που εγιναν την τελευταια φορα, καλα κανουν και δεν ασχολουνται οι διοργανωτες. Στη Θεσσαλονικη ακομα περιμενουν τον Μπλακι.

5 Likes

Δικιο εχει ο Παντελής,λαιβ τραγωδια,τι να πας να δεις

1 Like

που αν δεν κάνω λάθος , εκείνη την περιοδεία έλεγαν θα παίζουν 2μιση ώρες και όλο το crimson idol ??? Και όσο περνούσε ο καιρός έπαιζαν όλο και λιγότερο

Τίμιος . Δεν αξίζει μια όσο κι αν είναι ανατριχιαστικές οι μουσικές του

1 Like

^αν θυμάμαι καλά είχαν παίξει 1 ώρα και 20 και σχεδόν όλο το crimson idol, χωρίς video wall κλπ που είχαν ξεστήσει γιατί δεν θα έπαιζαν. Οι πόρτες άνοιξαν με 1,30 ώρα καθυστέρηση και πήγαμε σε καφετέρια στο σταθμό και βλέπαμε ευρωλιγκα για να περάσει η ωρα. Και όσο παίζανε ο Blackie κοίταζε το κοινό με υφακι ‘’ και χάρη σας κάνω που παιζω’’.
Τελείως καλτ σκηνικό, χαίρομαι που είχα παει. :grin:

4 Likes

Τη θυμάμαι πολύ καλά εκείνη τη συναυλία. Είχα δώσει ραντεβού με ένα φίλο λίγα λεπτά πριν την προγραμματισμένη έναρξη. Είχα αργήσει στο ραντεβού και πίστευα ότι -γαμώ την τύχη μου- έχω χάσει σίγουρα 2-3 τραγούδια. Όταν φτάνω βλέπω όλο τον κόσμο έξω και ψάχναμε να δούμε τι έχει συμβεί.

Τελικά το live έγινε με μεγάλη καθυστέρηση αλλά ήταν πολύ καλό (ποιος τη χέζει την καθυστέρηση επομένως). Και το review που έκανε το rocking για τη συναυλία μίλαγε με πολύ καλά λόγια:

Ο κόσμος συμμετείχε συνεχώς όπως μπορούσε σε κάθε κομμάτι, ειδικά του πρώτου μέρους. Βλέπετε, κάποια κομμάτια όντας κλασικά μένουν ανέγγιχτα στο χρόνο και είναι συνεχώς στα χείλια κάθε οπαδού. Το συγκρότημα από σκηνής, και ο Blackie αλλά και οι άλλοι τρεις που τον πλαισίωναν, έδωσαν το 100% των δυνατοτήτων τους προς χάριν του κοινού. Αεικίνητοι, άλλαζαν συνεχώς θέσεις «παίζοντας» με τον κόσμο, ο οποίος είχε δώσει έναν εκρηκτικό παλμό στην όλη εμφάνιση θυμίζοντάς μου την πρώτη επίσκεψη των Accept στη χώρα μας με τον Mark Tornillo. Ο Blackie τραγουδούσε πολύ καλά χωρίς να δείχνει επηρεασμένος από τον χρόνο. Με πολύ λίγες κουβέντες και παραμένοντας εμβληματική φιγούρα εισέπραττε τη λατρεία του κόσμου. Πολλές φορές το όνομά του δόνησε τον χώρο και εκείνος «ατάραχος» απλά κοιτούσε το κοινό, όπως άλλωστε τον έχουμε συνηθίσει. Προσωπικά θα ήθελα να δώσω ένα μεγάλο μπράβο στον drummer που ήταν ένας πραγματικός μετρονόμος για όλους.

Για Eagles που λέγαμε μόλις είδα πως έχουν 2 συναυλίες wembley τον Αύγουστο άρα η λογική λέει πως το hotel california 2020 θα έρθει και Ευρώπη.

Για Αγγλία από 78 λύρες όποιος ενδιαφέρεται

Καλά, αυτό δεν παίζει από Wasp ούτε στην δεκαετία του 80!!! Το αξέχαστο εκείνο live των Accept πήρε σκαλπ για πολλούς και διάφορους λόγους…το υλικό ήταν γαμάτο, το support επίσης (τελευταίο live με τον Μπάμπη!), η σύνθεση των Accept είχε μια αίγλη 80ιλας και ο Τορνηλος απλώς μας έδωσε τα μυαλά στο μπλέντερ. Εκείνη την βραδιά δεν υπήρχε ούτε ένας που να νοστάλγησε Udo.

Το έχουμε χέσει στο off topic νομίζω!!

1 Like

Καλή φάση για φεστιβάλ Αθηνών, λέω εγω τωρα

2 Likes

αυτό που με στεναχωρεί όμως είναι ότι δεν θα βλέπαμε το ιστορικό δίδυμο Frey - Walsh

είμαι ο πιο casual ακροατής κλασικ ροκ , δεν έχω εντρυφήσει σε κανένα ιερό τέρας . Αλλά έχουν παίξει ένα απ τα καλύτερα ροκ σολο όλων των εποχών , είναι δικαιωματικά στο πάνθεον αυτό το δίδυμο

2 Likes

Θα το δεις, αλλά με τον Deacon Frey :stuck_out_tongue:.

Η διάρκεια ζωής των CDs είναι πολύ μεγάλη αν τα προσέχεις ρε. Κι εγώ που έβαλα προχτές τον πρώτο δίσκο να παίξει, ο Blackie τραγουδούσε σα να είχαμε 1984!

9 Likes

floored :joy:

Ο Έλτον Τζον έχασε τη φωνή του χτες και σταμάτησε το λάιβ στη μέση.

Μολις κλεισαμε front arena !!!
image

1 Like