Συναυλιες στο εξωτερικο

Μάλλον δεν είναι κάτι σοβαρό και θα συνεχίσει την περιοδεία. Έχει ενδιάμεσα κενά και ξεκουράζεται.
Βέβαια έχει ένα ρίσκο όταν πας έξω για να δεις καλλιτέχνες μεγάλης ηλικίας. Ακόμα θυμάμαι πρόπερσι που μου έστειλες ότι παραλίγο να ακυρωθούν οι King crimson γιατί είχε κρυώσει ο Levin. Φτηνά τη γλύτωσα :grin:

1 Like


Γαμώτο.

γεια σε ολους… ξερεις κανεις αν γινεται καμια εκδρομη για καπου στην ευρωπη για rammstein ? Η να πεσω για υπνο και σε κανα 2 χρονια παλι να ξυπνησω νωριτερα ? :stuck_out_tongue:

2 Likes

Πέσε για υπνο και σε κανα 2 χρονια παλι να ξυπνησεις νωριτερα.

Εγω εκλεισα Τορίνο μοναχος μου,εχει καποια εισητηρια ακομα αλλα δεν εχει πτησεις απευθειας

Χα χα χα, ωραιος. Και γω εδω και 2 χρονια κολοτριβομουν για Rammstein και στα 2 tour τους ανα ετος αλλα αν δεν προλαβεις τις πρωτες 1-2 ημερες εισιτηριο θα ειναι sold out ή στην καλύτερη θα βρεις ανω διαζωματα καθιστος με πασατέμπο και πέρνεις κυαλια για να τους δεις και μαλιστα θα κληθεις να δωσεις και 70-80€ τουλαχιστον + ταξιδιωτικά. Οχι ρε φιλε να ταξιδεψω για να τους δω απο το 1 km ! Μεγαλο ξενέρωμα… Ασε που γενικά προτιμω τα μεγαλα γκρουπ σε μεγαλα φεστιβαλ και οχι σε τσιμεντοχώρους.

Ακριβως ολα τα παραπανω ισχυουν και για Metallica που ψαχνόμουν αλλα δεν…
Δοξα τον Αλλαχ τους ειδα και τους 2 χωρις να δωσω 1 περιουσία…

1 Like

Πιστεύω ότι ανοίγουν εισιτήρια όσο πλησιάζει το live. Στους Metallica αυτό ισχύει 100% πάντως. Μπορείς να βρεις καλά εισιτήρια σε αρχικές τιμές.

2 Likes

Ο θρυλικός ντράμερ των Pink Floyd, Nick Mason έκλεισε συναυλία με την μπάντα του 20/6 Βουλγαρία. Καλή φάση

5 Likes

Ό,τι πιο φλοϋδικό έχω δει. Το κοιτούσα και για φέτος, δεν ήξερα ότι φτάνει τόσο κοντά, θενξ!

2 Likes

Έχει 4-5 συναυλίες Βαλκάνια απ ότι είδα {μόκο εμείς πάλι}

1 Like

1 Like

Προστέθηκαν και οι PFM. Τώρα μάλλον πρέπει να πας τρέχοντας. Εγώ τουλάχιστον θα πηγαινα

1 Like

αλήθεια δεν μπορώ να καταλάβω γιατί εκτός αφού φτάνει μέχρι Σόφια…

1 Like

Premiata Forneria Marconi εννοείς ε; Μόνο έναν δίσκο τους εδώ ακούσει, το per un amico. Ούτε ξέρω σε τι κατάσταση βρίσκονται τώρα (μέλη κλπ).

Αν έπαιζαν την ημέρα που είναι και οι Ayreon (Σάββατο) θα ψηνόμουν παραπάνω γιατί θα ήθελα να δω αυτο το Act.

darkdimensionsfest_wasp_accept

Λοιπόν πριν 2 μήνες στο Σάο Πάολο της Βραζιλίας έγινε κοινή συναυλία W.A.S.P. και Accept.

WASP e Accept juntos em único show no Brasil.

Βάζω βιντεάκια από 2 πολύ κλασσικά τραγούδια:

ACCEPT - Balls To The Wall

W.A.S.P - I Wanna Be Somebody

Εκεί στο 4:58 τους βάζει ο Blackie και φωνάζουν “ολέ, ολέ, ολέ, ΑΕΚ ολέ” (εντάξει το ΑΕΚ το πρόσθεσα εγώ :stuck_out_tongue:)

1 Like

να και κατι ζωντανό… :stuck_out_tongue_closed_eyes:

3 Likes

Κάπου διάβασα στο Facebook ότι τα front of stage για kiss στη σόφια εξαντλούνται. Για όποιον ενδιαφέρεται

1 Like

Not sure αν ενδιαφέρετε κάποιος, αλλά οι Borknagar μόλις ανακοίνωσαν Ευρωπαική. Δεν περνάει από Ελλάδα, αλλά περνάει από το μεγαλύτερο μέρος την Ευρώπης. Not sure αν θα προστεθούν και άλλες ημερομηνίες.

4 Likes

LOL, είναι εκτός tour και το έχασα. I stand corrected!