Συναυλιες στο εξωτερικο

Και γιατί να περιμένουμε τους παπάρες του Release, πάμε κατευθείαν εκεί. :smiley:

1 Like

ειναι ονειρικο line up παντως!

2 Likes

Να σου πω την αλήθεια, εμένα δε λέει και πολλά, αλλά είναι θέμα προσωπικής αντίληψης πλέον ως προς το τι θέλω (ή δεν θέλω) από μια συναυλία και τη μουσική γενικότερα. Αντικειμενικά πάντως η συγκεκριμένη διοργάνωση αξίζει 100%, είχα πάει το '17 και ήταν όλα εξαιρετικά (και πάρα, πάρα, πάαααρα πολύ ακριβά βέβαια).

1 Like

Η μπάντα του Neal Morse θα περιοδεύσει στην Ευρώπη τέλος Μάη με μέσα Ιουνίου, θα αλλάξουν τα μισά μέλη και τον Ιούλιο θα περιοδεύσει πάλι ως transatlantic.
Μαντέψτε από ποια χώρα δεν θα περάσει καθόλου. :clown_face:

5 Likes

λίγο νωρίτερα, μάρτη είναι και οι spock’s beard. επίσης όχι ελλάδα.

2 Likes

Τους ειδα στην προηγουμενη περιοδια εδω στο Brno , που εβγαλαν και το live dvd τους… Τεραστιοι και αγαπημενοι…

1 Like

Ε άντε έλα μωρέ… :laughing:

8 Likes

Πω φεστιβαλάρα το αποπάνω, όλες οι μέρες είναι πολύ καλές!

Βέβαια αν έπρεπε να πάω μόνο σε μία θα διάλεγα Σάββατο 18 Ιουνίου.

Συμφωνώ και εγώ αυτή θα προτιμούσα.

Η τελευταία είναι ένα λιγο πιο αδύναμη από τις άλλες.

1 Like

Σάββατο για British Lion.

2 Likes

Ανακοίνωσαν ευρωπαϊκή περιοδεία οι tool του χρόνου την άνοιξη.

Κλασικά χωρίς Ελλάδα μέσα…

1 Like

Μολις εκλεισα για tool Φρανκφουρτη.(35€ ταχυδρομικα!!!)
Καλα να ειμαστε μεχρι τοτε…στο τελος απ’την στερηση live κλεινω εισητηρια με τετοιους ρυθμους που θα βρεθω με 2 διαφορετικα live την ιδια ημερομηνια :grinning:

3 Likes

Πρωτη προπερ συναυλια με Nick Cave / Warren Ellis στο τουρ του Carnage, επομενη βδομαδα στο Royal Albert Hall. Βλεπω οτι το σετλιστ ειναι ενα μιξ με Carnage και Ghosteen - επιτελους!

1 Like

Δουβλίνο έγιναν sold out σε στάδιο με 13.000 θέσεις μέσα σε μία ώρα. Δεν πρόλαβα!!! Τι στο διάολο, τόση πέραση έχουν οι Tool, σε μία μη-metal πόλη όπως το Δουβλίνο;

2 Likes

Για Φρανκφούρτη έχουν μείνει ελάχιστα εισιτήρια. Στην Κολωνία έχει πολλά περισσότερα.

Είμαι δίπλα στην Κολωνία, αλλά πολύ ακριβά τα εισιτήρια ρε γαμώτο (παραπονιέται αυτός που έσκασε τα ίδια λεφτά για Περλ τζαμ :joy:)

Είδα το σχεδιάγραμμα του χώρου και παρατήρησα ότι ακόμα και στην αρένα γράφει για καθίσματα. Ισχύει σε όλο το τουρ;

Σε άλλα νέα τι λαιν απ-άρα είναι αυτή; :open_mouth:

@eviL :grin:

6 Likes

Πρώτη φορά ακούω για αυτό το φεστ αλλά γκουγκλάροντας είδα ότι είναι από τα πιο δημοφιλή αλτ φεστ του ΗΒ.

Παααρα πολύ δυνατό!

Το οτι προτιματε να δειτε korn απο maiden με ξεπερνα.

1 Like

Ναι απο οτι ειδα και Φρανκφουρτη το ιδιο ισχυει