Συναυλιες στο εξωτερικο

Ουτε πρεζα να σου ηταν τα live ρε μλκ!Μα tool? :laughing:

Λατρευω ρε!Αιντε φευγα τωρα απ’τη συζητηση
:joy:

Ποσα ακομα εχω να’ξερες

Όταν καταφέρεις να πας σε δύο live την ίδια ημερομηνία, τα ξαναλέμε :stuck_out_tongue:!

Στην ιδια πολη τουλαχιστον :joy:;

Ναι ρε, Αθήνα ήταν :smile:

1 Like

Tool αν δεν ειχα παει Πραγα στη προηγουμενη τους περιοδια to 2019 , θα πηγαινα παλι να τους δω τωρα παλι που ερχονται … Εχει τοσα πολλα live παντως εδω Τσεχια για το 22 γινεται τρελος χαμουλης…

1 Like

Τον Ιούνιο στην Πράγα έχει μέσα σε 5 μέρες Guns N’ Roses, Iron Maiden και Metallica. Κουφάλαααααα :stuck_out_tongue:

1 Like

Κλείνω και εγώ για tool μάλλον Ουγγαρία

2 Likes

Ελπίζω αυτό με καθίσματα να ισχύει μόνο για tool που λέτε.Εκλεισα χθες αεροπορικά για να πάω σε θρας φεστ στο Βερολίνο κ ελπίζω να μην το δω όπως suicidal angels το καλοκαίρι.

Maiden έχω δει 2 φορές. Korn δεν έχω δει ποτέ.

1 Like

Καλυτερα να ψαχτεις για εξω αν θες τελικα να τους δεις :wink:

1 Like

Maiden ειχα δει Πραγα στη προηγουμενη περιοδια και metallica επισης στη Βιεννη… Μονο guns το σκεφτομαι ακομα :wink:

αν και ακριβοί, λέει.

Εγώ το έπαθα. Είχα κλείσει Queen + Lambert εδώ και 2 χρόνια και με τις αναβολές έπεσε πάνω σε Copenhell. Ευτυχώς, Αγγλία είσαι και μου έκαναν refund.

Έκλεισα και Tool την έξτρα ημερομηνία που έβαλαν στο Λονδίνο, γιατί στην πρώτη είχε θέσεις μόνο στους περιστερώνες του O2.

1 Like

Αύγουστο με βλέπω για 3η φορά Πορτογαλία.
Έχω αγάπη για τη χώρα και για το ΖΝΑ φεστ (γίνεται κάθε 2 χρόνια).
Φέτος Πόρτο αντί Λισσαβόνα, ελπίζω να πετύχω καμμιά καλή συναυλία.

Αλλά οι Πορτογάλλοι και αυτοί (όπως όλες οι Μεσογειακές χώρες)15Αυγουστο πάνε μαζικά διακοπές οπότε ίσως να παίζουν συναυλίες μόνο σε φουλ τουριστικά μέρη… Θα δούμε.

Πορτογαλία από την προηγούμενη εβδομάδα, no more lockdown, 86% εμβολιασμός.
Και αυτοί είναι πολύ θρήσκοι, οπότε μάλλον δεν φταίει άμεσα η θρησκεία για τον μή-εμβολιασμό, αλλά το κούφιο μας το κεφάλι, στην Ελλάδα.

Λοιπόν, την Παρασκευή Taake μαζί με Gehenna κ το Σάββατο Nekromantheon, Όσλο κ τα δύο. Εννοείται ότι θα τιμήσω κ τα δύο λάηβ… :grinning:

4 Likes

Καλησπερα σε ολους! Φετος λεω να βγω για 2η φορα εξω για κανα mega fest (η προηγουμενη ηταν το '17 στο γαλλικο download).
Παραθετω πιο κατω οσα γνωριζω και οποιος εχει την ευγενη καλοσυνη ας προσθεσει κανενα παρεμφερες που μπορει να μου εχει ξεφυγει (αφηνω για διαφορους λογους εξω το Hellfest και το Copenhell)
-Rock am Ring
-Rock im Park
-Nova Rock
-Download (en)
-Download (de)
-Graspop
-Greenfield
-Resurrection Fest

Μονο για Rock Am Ring μπορω να μιλησω που ειχα παει το '14 … πολυ καλη διοργανωση με λιγο κρυο το βραδυ στο καμπι γτ ηταν μεσα στο δασος.

3 Likes

Σουηδία SRF : Ακριβούτσικο, οργανωμένο φανταστικά, με καλό μειγμά κλάσικ και ακραίου.
Ισπανία BRF, LOM κι άλλο ενα που αλλάζει ονομα, οργανωμένα, ωραίες τοποθεσίες, καλός καιρός εγγυημένα. To Barcelona ονειρό για ολντσκουλάδες τα άλλα πιο ισορροπημένα
Wacken και μερικά άλλα Γερμανικά. Wacken πλέον δεν το χαίρεσαι και συχνά βρέχει = λασπολουτρο. πολύ οτι ναναι lineups.