Συναυλιες στο εξωτερικο

ZZ Top ήταν πάρα πολύ καλά, ναι. Cave το 2017 είναι από τις καλύτερες συναυλίες που έχω δει στη ζωή μου. Εκπληκτική, δε χρειάζεται κάτι παραπάνω, όποιος ήταν καταλαβαίνει. Ο χώρος δε νομίζω ότι είναι πρόβλημα, descent είναι.

1 Like

cave ήταν απίστευτα ναι. Ωστόσο, ήχος καλός στο ταεκβοντο σπανίζει

1 Like

Νομίζω πάντως η μόνη φορά που ήταν μάπα ήταν στο Ejekt του 2010, όλες τις άλλες φορές που έχω πάει το θυμάμαι από καλά και πάνω.

μπορεί, σίγουρα έχεις μεγαλύτερη εμπειρία :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Τελευταία φορά πάντως στους VIC πριν την καραντίνα την Α’ θυμάμαι τον ήχο όχι τόσο κακό, όσο χαοτικό. Μπορεί να κάνω και λάθος.

Εγώ μια φορά έχω πάει TKD , στους Prophets of Rage

Και ο χώρος μου άρεσε και ο ήχος τους . Ήμασταν στα καθίσματα βλέποντας ευθεία τη σκηνή

Έχω περιέργεια αν πήγε κανείς στον Gary Moore να μας πει αν ήταν καλός ο ήχος

Και prodigy ήταν χάλια ήχος, 2009-2010 πρέπει να ήταν.
Αλλά σε άλλες δεν ήταν άσχημος:
ΖΖ ΤΟΠ
Kraftwerk (χαμηλός σε ένταση αλλά πολύ καλός, κάναν τουρ με custom d&b σύστημα φτιαγμένο για αυτούς βέβαια)
Tiesto

Έχω πάει και σε άλλες εκεί αλλά αυτή τη στιγμή μου διαφεύγουν, άρα θα ήταν μέτριες συναυλίες.

1 Like

ναι kraftwerk ήταν άρτιος ο ήχος, έχεις δίκιο. Βέβαια παίζει ρόλο η παραγωγή στην περίπτωση αυτή, όπως είπες

Η δική μας (release) ακυρώθηκε πάντως. Αν τους φέρουν μόνους τους, δύσκολο.

δεν σου έφτανε τα δύο live down το 09 και το 13 ? Τον προτιμώ σε ενα academy να γίνει χαμός για κάνα 2ώρο.

2 Likes

Σε ενα τετοιο και σε ενα Roadburn θελω να παω και τιποτα αλλο!

δεν πάμε καλά

4 Likes

what ? support οι fate στους volbeat ?

1 Like

Το περίεργο που είναι? Στο ύφος των συγκροτημάτων ίσως. Γιατί ως μεγέθη δεν συγκρίνονται

2 Likes

Συμφωνώ, ούτε μια τρίχα από τα κάκαλα των Φέητ δεν πιάνουν οι Βόλμπητ

3 Likes

Πραγματικο αισχος αλλα δεν φταινε οι ανυπαρκτοι Volbeat(αθλιοι,τους ειχα δει στην Μαλακασα πριν τους Maiden).O Diamond φταιει που δεχτηκε να συμμετασχει και να μπει κατω απο αυτους…

Καταλαβαινω οτι μεγαλωσατε με καποια μεταλλικα προτυπα και καποιες μπαντες που αγαπησατε, αλλα οι αριθμοι λενε οτι αντικειμενικα οι Volbeat ειναι πολυ μεγαλυτερο μεγεθος ως μπαντα απο οτι ηταν οι Mercyful Fate οποιαδηποτε στιγμη στην ιστορια τους, ανεξαρτητως υποκειμενικης μουσικης αξιας και σημασιας.

Νομιζω οτι ο King Diamond ειναι μια αρκετα συμπαθης προσωπικοτητα και δε θα συμμεριζοταν τις παλαιολιθικες βλακειουλες που λετε, αφου λογικα τους σεβεται ως μπαντα, για να παιξει ως support σε αυτους.

Γελαει ο κοσμος με το οτι οι Volbeat ειναι αθλιοι live. Γενικα δεν χρειαζεται να βγαζετε καποιο κομπλεξ εναντιον μιας τιμιοτατης μπαντας μονο και μονο επειδη παιζουν πανω απο καποιον αγαπημενο σας καλλιτεχνη.

5 Likes

Βασικά μεγαλώσαμε με το πρότυπο να γράφουμε στα μεταλλικά παπάρια μας τα μεγέθη κ τις πωλήσεις.

9 Likes

Μπορει να μην ειναι αθλιοι αλλα ειναι παντελως αδιαφοροι live. Στους maiden το 99% του κοσμου εκεινη την ωρα κοιταγε την αδεια σκηνη στην οποια θα εμφανιζονταν οι maiden και οχι τους volbeat που επαιζαν στην μικρη.

Αυτο δε λεει κατι γιατι ολοι μας κοιταζαμε να κρατησουμε την καλη μας θεση για μειντεν.
Απο οσο ακουγα παντως ηταν αρκετα καλοι

1 Like

Ναι 25000 κοσμος εκεινη την ωρα κραταγε θεση. Και δεν ειπα οτι ηταν κακοι απλα αδιαφοροι για καποιον που δεν εχει ξανακουσει την μουσικη τους.