Περί υβριστικών ποστ και γραφικών ποσταδόρων

Οι μοντ τα βλέπουν όταν ανοίξουν τα e-mails τους και ο καθείς κρίνει αν πιστεύει πως πρέπει να γίνει κάτι στο report…

Νομιζα οτι οταν κατι προσβαλλει εναν χρηστη επιδεχεται ντιλιτ ή εδιτ. Δεν ηξερα οτι ειναι στην κριση σου/σας.
Θενκς για την διευκρινιση.:slight_smile:

Εδιτ: Ξερω οτι θα σκασει μοντε να πει οτι γκρινιαζω τωρα, οποτε προλαμβανω λεγοντας οτι οταν με προσβαλλουν χωρις λογο θα μιλαω. Simple. Καλα να μαστε. Καλες γιορτες.

Περί τίνος πρόκειται;

δεν πειράζουμε ποστ χρήστη αν δεν πιστεούμε πως υπάρχει όντως παράβαση κανονισμών. Ο οποιοσδήποτε μπορεί να κάνει report, ό,τι να 'ναι… Τα παιδιά θα δουν το report σου (υποθέτω όταν λήξει το τσάμπιονς Λιγκ) και θα αναλάβουν. Εγώ προφανώς και δεν είναι σωστό να ασχοληθώ με αυτό το θέμα, αφού αφορά δικό μου ποστ, που εκ των πραγμάτων αν θεωρούσα προσβλητικό, δε θα το έγραφα…

Οκ κατανοητο. Ηλπιζα να εδειχνες την θεληση να το σβησεις εσυ αλλα το ιδιο μου κανει.:wink:

κοίτα, σου το έγραψα και στο προφίλ σου. Έκανες ένα λάθος μία φορά, νομίζοντας πως ειρωνεύομαι και απαντώντας μου αγενώς (αλλά όχι προσβλητικά). Εξήγησα πως δεν ειρωνεύομαι και εξήγησα και τη φυσική του φαινομένου. Συνέχισες να είσαι αγενής και απάντησα και εγώ πλέον αγενώς, γιατί δεν υποχρεούμαι να είμαι ευγενικός συνεχώς. Αλλά δε με θεωρώ προσβλητικό. Ίσα ίσα είμαι πολύ περισσότερο εντός ορίων από τα περισσότερα αγενή ποστ που έχουν γίνει στο φόρουμ από χρήστες και όλοι θεωρούν πως έπρεπε να μείνουν… Η παρότρυνση του να διαβάσεις με μη προκατειλημένο μάτι, τι γράφω και να θυμηθείς πως είναι απλή φυσική Γυμνασίου (φράση “πάρε μπρος”), δεν είναι προσβολή. Είναι μια ελάχιστα πιο αγενής εκδοχής της απάντησης “διάβασε ξανά τι λέω σοβαρά και μη με παιδεύεις”

Χάρηκα που λύθηκε το θέμα. Αφού δεν ήθελες κάποιος άλλος μοντ να επέμβει, αλλά απλά να γκρινιάξεις σε εμένα. Την επόμενη φορά, μπορείς να το κάνεις και με πμ (ή μέσω των wall). Δε χρειάζεται να παιδεύουμε τους χρήστες. :slight_smile:

Τα ποστ μου που λες σχετικα με την σφαιρα ηταν χιουμοριστικα. Οχι αγενη ή κατι.
Χαιρομαι που το ελυσες το θεμα μεσα σου. Οοοοοοκ. Τι καθομαι και ασχολουμαι.:slight_smile:

Εδιτ: Το αστειο με τον σκουφο δεν το πιασα οντως. :frowning: Δεν το λεω ειρωνικα.

Δες καλύτερα το avatar σου και θα καταλάβεις :wink:

λόγω θέσης είμαι κάπως biased, αλλά αυτό που είπε ο κάρβου για τη σφαίρα δεν ήταν ειρωνικό - ήταν μηχανικό κ απολύτως σωστό… μάλιστα είναι απλή μηχανική, ούτε καν τπτ περίπλοκο

όταν τα θέματα είναι λεπτά καλό είναι να κρατάμε όλοι τους τόνους κ τους χαρακτηρισμούς, ακόμα κ αν μας προκαλούν. όσο μπορούμε.

ευχαριστώ

Ναι,όταν όμως πυροβολεί κάποιος αστυνομικός,έστω στον αέρα,εκεί που πήγαν κοντά στην κηδεία,δεν μένουμε στην επεξήγηση μέσω νόμων φυσικής και μηχανικής…
Να στείλουμε σχετική έκθεση και στους γονείς,να ξέρουν ρε αδερφέ τι λέει η επιστήμη για το θάνατο του παιδιού τους.

Πω πω πω… Τα ίδια πράγματα 100 φορές! Ο Κάρβου αστειεύτηκε λέγοντας πως πυροβολώντας στον αέρα οι αστυνομικοί, μπορεί να την φάνε ακόμα και οι ίδιοι! ΑΥΤΟ!

δεν μείναμε εκεί. μια εξήγηση δώθηκε ως info σε ένα παράπλευρο (sic) θέμα που σχολιάστηκε

μην πιανόμαστε από τις λέξεις - καταντάει βαρετό - ιδιαίτερα όταν δεν κατέχουμε το αντικείμενο

:lol::lol::lol::lol:

Ούτε εσύ δεν κατάλαβες!!! Μάλλον θα το έγραψα με χάλια συντακτικό. Εξήγησα γιατί θεωρούνται επικίνδυνες οι βολές στον αέρα. Εκτός του προφανούς να αστοχήσει αυτός που πυροβολάει και να μην πετύχει αέρα (που θα γίνει μία στις 100), υπάρχει μεγάλος κίνδυνος (ειδικά σε πυκνοκατοικημένες περιοχές), η σφαίρα να πέσει κάπου εκεί κοντά και να τη φάει κάποιος ανυποψίαστος. Άλλοι 2 χρήστες μετά επιβεβαίωσαν πως αυτό που λέω δεν είναι θεωρίες συνομωσίας, αλλά απλή φυσική :wink:

Για αυτό απαγορεύονται οι αδικαιολόγητες βολές στον αέρα. :wink:

ΥΓ. Ακόμα με αυτό ασχολούμαστε ρε παιδιά?

Μετά από συζήτηση και με τους λοιπούς μοντς, θα θέλαμε να παρακαλέσουμε τους χρήστες που ποστάρουν “Πρόλαβα”, “ακόμα να κλειδωθεί?” κλπ σε τόπικς που πρέπει να κλειδωθούν (π.χ. γιατί προσβάλλουν άλλο χρήστη), αφού ποστάρουν “Πρόλαβα”, να κάνουν και ένα report για να ενημερωθούμε και εμείς οι μοντς και να φροντίσουμε να μην προλάβουν κι άλλοι να δουν τόπικς που και την αξιοπρέπεια άλλων χρηστών προσβάλλουν, αλλά και το κλίμα στο φόρουμ χαλάνε, εις βάρος όλων μας.

Κοινώς (και προς όλους), κάντε report για να μας βοηθήσετε. Δε μπορούμε να διαβάζουμε όλο το φόρουμ (όχι, δεν είναι αυτή η δουλειά μας) και το να μας ξεφεύγει κάτι είναι κάτι που γυρνάει μπούμερανγκ σε όλους όσους μπαίνουμε σε αυτό το φόρουμ.

Ευχαριστούμε πολύ.

ΥΓ. Το παραπάνω ποστ πρόκειται για παράκληση, όχι για παρατήρηση