Χόμπιτ

Ξενέρα… θα τιμήσουμε κλασσική προβολή.

Oσο υπαρχουν ακομα οι κλασικες προβολες θα τιμαμε αυτες (και οσο μπορουμε να πληρωσουμε το εισιτηριο που σε λιγο θα ναι ακριβοτερο κι απο συναυλια)

4.5 ευρά κάθε τετάρτη. Με έχει σώσει ε8) Και συμφωνώ, όσο προλαβαίνουμε κλασικές προβολές. Ελπίζω να μην τις σταματήσουν σύντομα…

Είναι δυστυχώς ο καινούργιος νόμος της αγοράς και αν θυμηθω τα προβλήματα που είχε ως τώρα το Χομπιτ μάλλον μπήκε όρος απο την εταιρία για 3D ώστε αν υπαρχουν περισσότερα κέρδη. Όπως και να έχει σαφώς και προτιμαω κλασική προβολή.

Που???

Sorry για το offtopic.

Η cosmote και τα village cinemas κάνουν προσφορά. Αγοράζεις 2 εισιτήρια στη τιμή του ενός. Ισχύει κάθε τετάρτη. Περισσότερες infos τσέκαρε εδώ:http://www.2forone.gr/

Πολύ καλά έκανες…καλή φάση…όπως και η ταινία Χόμπιτ…για να μην είμαι και εκτός θέματος:p :slight_smile: :!:

Και η Kate Blanchet θα είναι στο καστ του Χόμπιτ ως Γκαλάντριελ:)

‘The Hobbit’: Cate Blanchett joins the cast as Galadriel

Cate Blanchett had better start brushing up on her Elvish. The Australian actress has signed on to the cast of director Peter Jackson?s adaptation of J.R.R. Tolkien?s fantasy epic The Hobbit, reprising the role of the ethereal elf Galadriel that she played in Jackson?s Lord of the Rings trilogy. The announcement of Blanchett?s casting comes as something of a surprise, since the character of Galadriel doesn?t actually appear in Tolkien?s novel. Then again, there are virtually no female characters in the book whatsoever, so Jackson is clearly looking to balance out the two-part film somewhat in terms of gender.

Όσο πάει και γίνεται όλο και καλύτερο:):!:

Δεν ξέρω, με το 3D σκιάζομαι κάπως… δεν ξέρω… οπότε θα είναι καλό να βγεί και με τις 2 μορφές.

My only worry is that Peter Jackson isn?t exactly famous for releasing your standard 90 minute long movies. By the end of the 3D Avatar my eyes had had enough and that was under 3 hours long.

Jackson?s King Kong was just over 3 hours, The Fellowship of the Ring and The Two Towers were 3 hours long while The Return of the King was 3 hours and 20 minutes.

Will you be watching the 3D or standard version of The Hobbit in 2012?

Γιατί να με χαλάσει να δω το hobbit σε διάρκεια τριών ωρών!!!..
έλεος ρε… αλήθεια καμια φορά υπάρχουν κάτι απορίες…
Ήμουν ΠΟΛΥ ευχαριστημένη με τη διάρκεια της κάθε ταινίας της τριλογίας->> ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή ήταν τόσο μεγάλη… Τι νόημα έχει να μπουν στη διαδικασία να ξοδευτούν για μια fantasy ταινία όταν στο τέλος θα πετσοκόψουν το στόρυ, για να χωρέσει σε 1.30 ώρα??? όπως έκαναν με το “Αστέρι του Βορρά” και κυριολεκτικά ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑΝ το γαμάτο σενάριο που ηδη είχε το βιβλίο!!! τόσα γραφικά, τόσα σκηνικά, τόσοι ΚΑΛΟΙ ΗΘΟΠΟΙΟΙ, ΤΕΤΟΙΟ ΒΙΒΛΙΟ… και στο τέλος?? FAIL!..
δηλαδή έλεος…
Οπότε παρακαλώ: να είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 ώρες το hobbit!

ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥ!

συμφωνώ με stef!!! όσο πάει γίνεται ακόμα καλύτερο!!! η Blanchet είναι απίστευτη! δε θα μπορούσα να φανταστώ άλλη στο ρόλο της Galadriel…
Και βασικά, όντως είναι περίεργο που τελικά θα βάλλει μέσα στο στόρυ την galadriel… Δηλαδή, πως θα το πάει…? … θα αρχίσει να μιλάει για το Lothlórien, σαν σκέψεις του Elrond, όταν μπορεί να “μιλάει” στον Μπίλμπο, να του αφηγείται πράγματα δλδ?
προσπαθώ να μπω στο μυαλό του Πιτερ…

Διάβασα κ γω για την παρουσία της Γκαλάντριελ στην ταινία.

Να δούμε πώς θα την μπάσει μέσα ο Νεοζηλανδός!!!:slight_smile:

Όλο και κάτι θά’χει στο μυαλό του:):!:

Πολυ καλα τα νεα. Αρα μετραμε πλεον αντιστροφα μεχρι να βγει η [B]ΤΑΙΝΙΑΡΑ[/B]… Δεν νομιζω να μην ειναι ταινιαρα αν ακολουθησουν το μοτιβο του Αρχοντα. Τι Hobbit ειναι μεγαλη λατρεια και το πρωτο βιβλιο που διαβασα απο Tolkien πριν βγει το Lord Of The Rings σε ταινια. Φοβερη ιστορια και δεν με χαλαει που θα βγε και σε 3-D θα το δουμε και με τις 2 μορφες…

http://www.e-go.gr/cinemag/summary1.asp?catid=10167&subid=2&pubid=94206664

Μία ημέρα μετά (εννοεί για την Κεϊτ Μπλανσετ) ανακοινώθηκε ότι και ο Ορλάντο Μπλουμ, ο “Λέγκολας” της τριλογίας του Δαχτυλιδιού επιστρέφει για τη διασκευή του “Hobbit”.

Αυτό και αν δεν είναι ενδιαφέρον νέο!!!

ενταξει το γαμησε και ψοφησε…εγω μονο ενφιαφερον δν το βρισκω.ουτε ο λεγκολας ουτε η γκαλαντριελ εμφανιζονται στο βιβλιο(οσο θυμαμαι βεβαιαν)…και ναι μεν "σεναριακα"μπορει οντως να τους παιρνει να τους επαναφερουν(ξωτικα τα οποια ζουν αιωνια αρα δεν υπαρχει προβλημα με τις ηλικιες σε αντιστοιχια με τα γεγονοτα της τριλογιας που διαδραματιζονται πολυ αργοτερα) απο την αλλη δε μου μυριζονται πολλα φραγκα και κατσε να βαλω λιγο λεγκολας με τα τοξα του να εντυπωσιασω που τον αγαπαει και ο κοσμος…[-X[-X

στηριζω αποπανω αλλα κραταω μια πισινη γιατι θα ειναι δυο ταινιες οπου πολλα πραματα μπορει να χωρεσει στη δευτερη, μετα το τελος της ιστοριας του Χομπιτ…

Για τη Galadriel διαφωνώ, έπαιρνε κανονικότατα μέρος στην όλη ιστορία παρασκηνιακά. Ήταν μέλος του λευκού συμβουλίου που προσπαθούσε να διώξει το Sauron από το Dol Guldur οπότε άμα είναι να το δείξει αυτό εγώ είμαι μέσα.

Από την αρχή ακόμα όταν ήταν και ο Ντελ Τορο στο σχέδιο είχε γίνει λόγος για ταινία-γέφυρα με τον Άρχοντα. Το υλικό για αυτή την ταινία θα το αντλούσαν και πάλι από τα γραπτά του Τολκιν που υπάρχουν έτσι και αλλιώς και όχι από το Χόμπιτ.

μα αν ειναι για τη δευτερη ταινια-γεφυρα(που αναθεμα αν εχουν καταλαβει και οι ιδιοι τι θα κανουν)τοτε οκ…:wink:αλλα στο χομπιτ με τιποτα

Αυτο ακριβως σκεφτομαι και εγω.

Ισχυει.

Ακριβως υπαρχουν και αλλα γραπτα του Tolkien και πιστευω θα βρουν τον τροπο να συνδεσουν τις ταινιες με τον Αρχοντα.