Χόμπιτ

http://www.e-go.gr/cinemag/summary1.asp?catid=10167&subid=2&pubid=103990664

Τι γίνεται ρε εδώ, και ο Φρόντο στο Χόμπιτ???
Πολύ φοβάμαι ότι ρίχνουν πολύ βάρος στη σύνδεση της ταινίας με την τριλογία του Άρχοντα και ίσως το χάσουν κάπου στη διαδρομή…

Πάντως ας μη βιαστούμε να «καταγγείλουμε» την ελεύθερη διασκευή, αφού πληροφορίες αναφέρουν ότι ο Φρόντο θα εμφανίζεται σαν αναγνώστης των περιπετειών του Μπίλμπο Μπάγκινς

Αυτό λέει το κείμενο ε. Δλδ δεν θα τον δούμε στις περιπέτειες, απλά σαν αφηγητής, που μόνο σαν όνομα κλπ θα τραβήξει κόσμο. Απλά μην τον δούμε στο έργο αυτό.

:evil::evil::evil: αρχιζω και εκνευριζομαι πραγματικα…

Πολλά πράγματα στο όλο θέμα δε μου κάθονται καλά δε ξέρω. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι θα καταλήξει να είναι καμιά μούφα!

To γ@μή$αν? και ψόφησε…[-X

Και ο Andy Serkis στην υπόθεση!

Τhough it comes as no surprise, official word (courtesy of Deadline) that Andy Serkis has signed on for The Hobbit should make fans very pleased.

Serkis is best known, of course, for his motion-capture performance in the role of Gollum in the original Lord of the Rings films. The character made his first literary appearance in J.R.R. Tolkien’s The Hobbit, confronting Bilbo in the chapter “Riddles in the Dark”, which also features a very familiar golden ring.

More actors are expected to sign on for the two-part Peter Jackson film in the near future, including Ian McKellen, Christopher Lee and Ian Holm as Gandalf, Saruman and an older Bilbo Baggins, respectively. Check back with ComingSoon.net for updates as soon as they’re available.

Ας καταλαγιάσει λίγο ο υπέρμετρος ενθουσιασμός κ οι υπέρμετρες απογοητεύσεις σας ρε παίδες… Θα φανεί τί θα είναι και τί όχι. Ούτως ή άλλως έχουμε δει ανά καιρούς πολλά σενάρια να παραφράζονται λίγο απ’τη μεριά του σκηνοθέτη για να βγει καλύτερο αποτέλεσμα (κατ’αυτόν) κ κάποιες φορές πετυχαίνει - άλλες όχι… Μένει να το δούμε. :slight_smile:

Προς τη η απογοητευση εγώ δεν μπορώ να καταλάβω. Από την στιγμή που είναι γνωστό πως θα υπάρχει και ταινια σύνδεση με τον Άρχοντα φυσικά και θα ξαναβλεπαμε του γνωστούς χαρακτήρες. Εγω σαν καλό το βλεπω να γυρίσουν οι ίδιοι ηθοποιοί και όχι σαν άσχημο. Άλλωστε κανείς δεν είπε πόσο μεγάλος θα είναι ο ρόλος τους.

Βασικά δεν είναι κακό που παίζουν όλοι αυτοί. Και μένα μ’αρέσει.

Με προβληματίζει όμως όλη αυτή η αβεβαιότητα γύρω από την ταινία!

Παω στοιχημα οτι αν μπορουσαμε να δουμε τα φορα με πολυ κοσμο πριν βγουν
οι αρχοντες παλι τετοιες κουβεντες θα γινοντουσαν.
Επειδη η συγκεκριμενη ομαδα μας εδωσε ενα καταπληκτικο αποτελεσμα
καλυτερα να περιμενουμε να δουμε και αυτο την ταινια πρωτα και να κρινουμε μετα.

παντως θεωρω απαραδεκτο να μην εχει διευκρινιστει ακομα αν θα ειναι το χομπιτ σπασμενο στα δυο η δυο διαφορετικες ταινιες…γιατι αλλα βλεπω εδω και αλλα εκει…
και βασικα ατομα σαν εμενα που μεγαλωσαν με τολκιν και αγαπαμε τα βιβλια του πιστευω δεν θα ηθελαν να δουν ξεκαρφωτο εναν λεγκολας η εναν φροντο στο χομπιτ μονο και μονο για να πουλησει η ταινια.σκεφτειτε μονο ποσες αναβολες πηρε η ταινια αρα πρεπει να εχει σιγουρη επιτυχια(ακα φερνω πισω τους παλιους)…

Σιγα ρε παιδια αφηγητη θα βαλουν το Φροντο!
Χαλασε κανενα που μεγαλωσε με Τολκιν η τριλογια?
Εγω περιμενω μαγεια παλι :smiley:

Μπορώ να ρωτήσω που ακριβώς είδατε ότι θα παίζει ο Φρόντο στην ταινία; και νομίζω ότι το έχουν ξεκαθαρίσει ότι η πρώτη ταινία θα είναι το Χόμπιτ και η δεύτερη τα γεγονότα που συνδέουν το Χόμπιτ με τον Άρχοντα. Όποτε το βρίσκω απόλυτα λογικό στην δέυτερη ταινία να επιστρέφουν χαρακτήρες από τον Άρχοντα που δεν υπάρχουν στο Χόμπιτ.

Το να αφηγείται ο Frodo την ιστορία είναι απολύτως λογικό μιας και ο ίδιος ολοκλήρωσε το βιβλίο.

Following on from yesterdays news that Andy Serkis has confirmed his return to Middle Earth as Gollum we have the last piece of the Middle Earth jigsaw with Sir Ian McKellen posting on his website that he is officially on board for The Hobbit.

All I had to decide was what to do with the time that is given me.

I?m 71 and fit: though at my age who knows what accident is ?round the next corner? For a year or more, I have been arranging my professional commitments around the possibility of The Hobbit films starting at almost anytime. We brought the Waiting for Godot tour of Australia to New Zealand early 2010, assuming I would stay on to start shooting soon after. Then there was yet another delay: but in Wellington I met with Guillermo del Toro and later read his script for Part One, written with the LOTR writing team. It was true to the style, the fun and the romance of the trilogy.

When Peter Jackson, already producing, resumed the director?s chair, he kept me in touch with developments. A second screenplay was sent over, on the understanding that I would not talk about what I read in it.

After the ruckus over trade union expectations and unlikely rumours of filming outside New Zealand, suddenly crucial casting was announced, plus a start date in February 2011. Martin Freeman as Bilbo sounds perfect. As my agent continued to negotiate with Warner Brothers, I kept wondering was Gandalf what I most wanted to do, more than a new play for instance or indeed a new part? Sequels aren?t necessarily as rewarding to act in as their originals.

Could I let Gandalf go? Would anyone else care if I did? Elsewhere, does anyone care that Michael Gambon was not the first to play Dumbledore?

The deciding negotiation was not about money but about dates. Gandalf is needed on set over the next 18 months but with sizeable breaks when I can work on other projects. My worry that I could not easily escape from Middle Earth was lifted.

I am happy to say I start filming in Wellington on February 21 2011.

?Ian McKellen, London, January 2011? www.mckellen.com

It was probably never in doubt but still, it?s great to have it official!

A casting rumour just starting the rounds is linking David Tennent to the part of Thranduil. Thranduil is the father of Legolas who was played by Orlando Bloom in The Lord of the Rings who is also rumoured to be returning for a cameo in The Hobbit.

David Tennent was first linked to the role of Bilbo and if he does sign will be the second Dr Who in the cast with Sylvester McCoy already signed up to play Radagast.

Ian McKellen πάντα λατρεμένος. Πάλι θα δώσει ρέστα ως Gandalf.

Άντε να δούμε όμως τι θα γίνει. Γιατί για ηθοποιούς βλέπουμε αλλά για γυρίσματα δεν ακούμε τίποτα!!!

Εγω παντως ειμαι αισιοδοξος και πιστευω οτι θα ειναι ταινιαρα, υπομονη και θα δουμε…

επισης και ο ΘΕΟΣ κριστοφερ λι μεσα…

http://www.theonering.net/torwp/2011/01/11/41639-sir-christopher-returns-in-the-hobbit/

Ναι ρε φίλε αυτό μάλιστα!!!

Ελπίζω να μην τον ρίξουν πάλι όπως στο RotK!!!