Στράτευση και στρατός

(πρωτη) ηρωικη εξοδος στην τριπολιτσα! καλα παει το πραμμα γενικως

καλη θητεια man

:naughty:

χωσου angus

Ποσο σε νιωθω ρε hopeto για τα κωλογεμιστα :lol:!!!

Παθών κι εσύ?

Μεχρι για 40 ειχα φτιαξει ομως μονο :wink:. 100 γεμιστα ρε μαλακα; Απο ενα ατομο; Ποιος ηλιθιος σε εβαλε να το κανεις;

E, ο υπεύθυνος μαγειρίων. Καλύτερα πάντως γεμιστά παρά όταν ήμασταν κέντρο. είχαμε 1050 άτομα κάποια στιγμή, μιλάμε για τρελό άγχος.

3η έξοδος σήμερα και Παρασκευή ορκομωσία. Μετά βλέπουμε.

you finally get your day in the sun, and then…Θήβα. καλά κουράγια

Εμείς γιατί δεν είχαμε εξόδους στο κέντρο? Οεο? :stuck_out_tongue:

ν’ ανοιχτει εξτρα θρεντ για τους μαγειρες!
ειμασταν 3 μαγειρες εμεις απο ενα σημειο και περα. αλλα τρεφαμε τη σχολη του πυροβολικου. λεσχη 40 ατομα, ΜΥΠ 130 ατομα και 137 ατομα ΙΕΑ, οποτε οταν ειχαμε γεμιστα ειχαμε και καταθλιψη μαζι. με τους ΙΕΑ ειχαμε παντοτε προβλημα, τσακωνομασταν συνεχως σε φαση “Θα φατε σφηνακια κατουρου στα φαι ρε μουνια”, νταξει ποτε δεν εγινε γιατι ημασταν σωστοι και τιμιοι, παρολο το ψυχολογικο πολεμο και το κομπλεξ.

Δε σε χαλάσανε οι δέκα μερούλες μας στραταίε μου! Αγωνιστικούς χαιρετισμούς από την 3η στη 2η ΜΕΝ.

Α, και γαμώ την 124. Γενικώς.

ε ρε ξυλο που σας χρειαζεται.[-X
τι ειναι αυτα ρε! 4 μερες αδειας και με το που βγαινω απ το στρατοπαιδο αρρωσταινω.

ξερετε τι παιζει με την αδεια προσαρμογης και καλα οταν παμε στην μοναδα; ισχυει αυτο; σε ποσες μερες κυμαινεται και ποτε την παιρνεις;

ααα. η κωλοτριπολη εχει το χειροτερο κλιμα που εχω συναντησει εβερ. και επισης οσοι ειναι να μπειτε επομενη εσσο, αν ακουσεται για 11ο ΣΠ παρτε αναβολη λεμε…τρεχτε να σωθειτε. πολυ τεντωμα παιδες, πολυ τεντωμα.
αλλα γενικα εχει φαση η ολη εμπειρια.

Φιλε εχω απολυθει εδω και 15 χρονια δεν ξερω αν υπαρχει τωρα αδεια προσαρμογης τοτε ομως υπηρχε βδομαδα προσαρμογης και καλα εβγαινες για μια εβδομαδα εξοδουχος χωρις να βαρας υπηρεσιες :slight_smile:

αχμ… δεν θυμαμαι υπαρχει κατι τέτοιο… εβδομάδα προσαρμογής υπάρχει… για την πρωτη βδομάδα δεν κάνεις υπηρεσίες(τουλάχιστον σκοπιά).
εκτος αν εχει αλλάξει κατι μετα απο 10 χρόνια που εχω παει

*περαστικά

edit… Προλαβε ο απο πανω

Ήταν κανείς από 'δω μέσα στην πιο κωλόφαρδη εσσο έβα; Στην 313; Και πιο συγκεκριμένα Σπάρτη;

εγώ, αλλά όχι Σπάρτη. Το κωλόφαρδη το λες επειδή κάναμε και μικρής διάρκειας κέντρο, αλλά δεν κάναμε εκπαίδευση μετά στις μονάδες, όπως έκαναν από την 314 και μετά?

E, ναι. Πόσο ζωάρα ρε; Δεν ξέρω πού ήσουν, αλλά Σπάρτη που ξέρω εγώ που γινόταν της πουτάνας, πιο εύκολη προσαρμογή σε στρατοκατάσταση δεν νομίζω να έχει ξαναυπάρξει. Επίσης πήγαν πολλά άτομα σε μονάδες από 'μας, η 312 πανηγύριζε που την ξε-εμπλοκάραμε και εννοείται μορ άτομα φιούερ υπηρεσίες.

btw τσεκάρετε και αυτό: http://www.oneman.gr/keimena/diabasma/opinions/ti-moy-emathe-o-stratos.2039812.html

FTFY :stuck_out_tongue:

εγω ειμαι 312 αλλα δεν χρειαστηκα κανεναν 313 να με σωσει:p:)