Στράτευση και στρατός

Δεν υπάρχει κάτι στη ζωή που να μην έχει λόγο ύπαρξης και κανείς δεν μπορεί να το κρίνει αυτό, δυστυχώς…
Απλά κάτι, από την στιγμή που υπάρχει, πάει να πει ότι υπάρχει και ένα αίτιο που το δημιούργησε… Αυτή είναι η ουσία…

:respect:

ρε παιδια πλακα κανω!!!
δε καταλαβατε τι εννοω??? θα τρελαθουμε???

:bow2:

A ok, επειδή προς στιγμήν νόμισα ότι προσέβαλλες όλους εμάς τους φασίστες!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Εντάξει αποκατέστησες την τάξη…Πάω να πλύνω τα χέρια μου (με σαπούνι!!! :naughty:)

:lol: :lol: :lol:

παντως το sequel ειχε περισσοτερη επιτυχια!!!:smiley:

δεν βλεπω ομως αρκετους να ασχολουνται και για να πω την αληθεια με ανησυχει…:-k

λες και ειναι κατι που δεν το ζουμε καθημερινα και δε μας ενοχλει καθολου!! μπραβο… και που να σκεφτεις τον “ταχα μου” επαναστατικο χαρακτηρα αυτης της μουσικης… μονο στα λογια…
τελοσπαντων, καταληγουμε να γινομαστε και γραφικοι…

Τι ακριβώς ζούμε καθημερινά? :-k

Έχε χάρη που κοιμήθηκα νωρίς χθες και πρόλαβε κι έφτασε 6 σελίδες το thread.
Ακόμα κι έτσι, έχοντας την “ευκαιρία” να αποδείξετε ότι μπορείτε να κάνετε συζήτηση πάνω στο θέμα, οι 5 (τουλάχιστον) από τις 6 σελίδες είναι άλλα ντ’ άλλων.

Και για να ξεκαθαρίσουμε μερικά πράγματα:

  1. Όταν κλειδώνεται ένα topic επικοινωνείτε είτε με αυτόν που το κλείδωσε είτε με κάποιον υπεύθυνο. Το να ανοίγετε νέο δεν έχει κανένα νόημα γιατί είναι ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ καταδικασμένο να κλειδωθεί κι αυτό. Για να κλειδωθεί ένα topic σημαίνει ότι υπάρχει λόγος, ακόμα κι αν εσείς δε μπορείτε να καταλάβετε ποιος είναι.
  2. Threads με λέξεις “σκατά” στον τίτλο δε χρειάζεται κανείς να τα διαβάσει για να καταλάβει ότι με το ύφος αυτού του site δεν είναι σύμφωνες.
  3. Τα πολιτικά θέματα είναι πολύ λεπτά και τουλάχιστον σε ένα μουσικό φόρουμ θα πρέπει να εκφράζονται με τη δέουσα προσοχή. Με το “Skata stous fasistes,skata stous fasistes!!” αυτό δεν ισχύει.
  4. Ανοίγετε ένα topic για τους “φασίστες” και ούτε το 1/10 των post δεν αναφέρεται σε αυτό το θέμα…

Όταν λοιπόν θα είστε σε θέση να υποστηρίξετε την ύπαρξη ενός thread με τα γραφόμενα σας, μπορούμε να ξαναμιλήσουμε για τους “φασίστες”.

Ας απαντήσω κ εγώ με τη σειρά μου. Δεν είμαι σπίτι αυτές τις μέρες, αλλά όταν θα γυρίσω θα έχουμε περισσότερο χρόνο κ να διαβάζουμε ποστ κ να λύνουμε απορίες.

Α. Μην κάνετε τους άσχετους - ξέρατε ότι θα κλειδωθεί κ το ζητάγατε κ εσείς. Μην λέτε μετά “γιατί κλειδώθηκε”…
Β. Τα πολιτικά θέματα είναι ιδιαίτερα λεπτά. Αν μπορούμε να πλακωθούμε μια φορά για μουσική, μπορούμε να πλακωθούμε 10 για πολιτική κ βλέποντας από την επιχειρηματολογία ορισμένων κ εδώ κ στο κλειδωμένο, καλά κάναμε κ το κλειδώσαμε. Άλλο συζητάμε ένα θέμα, κ άλλο πετάμε άκυρα τσιτάτα για να περνάει ο χρόνος. Άσε που η πολιτική θέλει να ξέρεις κ 1-2 πράγματα για ιστορία κ οικονομία, πράγμα που την κάνει ακόμη πιο δύσκολη σαν αντικείμενο.
Γ. Τα ποστ δεν ξέρω αν προσέβαλλαν κανένα, αλλά σίγουρα το ύφος δεν ήταν το πρέπον. Αν τα έβλεπε αυτά κάποιος ακροδεξιός (αυτός είναι ο πολιτικώς ορθός χαρακτηρισμός) κ άρχιζε τα μπινελίκια, θα γινόταν πάλι μπάχαλο, πράγμα που θέλουμε να αποφύγουμε. Δεν είδα κανένα επιχείρημα ή καμία ανάλυση της προκοπής.

Ελπίζω να σας καλύψαμε !

Μονο που τωρα γινεσαι κι εσυ φασιστας…#-o

Οσο για την σοβαροτητα του θεματος, με εχει καλυψει πληρως ο Gigatron… Τι να πουμε, οτι οι φασιστες ειναι για γελια, οκ ειναι αλλα δεν υπαρχει κατι αλλο να συζητησουμε…

Ela re plaka kanw me ton furor!eimaste filoi :slight_smile:

ενταξει, το καθημερινα ισως ηταν υπερβολη…αλλα σε εμενα τουλαχιστον εχουν τυχει αρκετα περιστατικα, απο σχετικα ανουσια μεχρι πολυ σοβαρα.
π.χ.: να σε πιανει ο “μπατσος” και να σε πηγαινει για εξακριβωση στοιχειων επειδη εχεις μακρια μαλλια και η ζακετα σου εχει κουκουλα (και ομως ειναι πραγματικοτητα)!!!.. να σε κανει να νιωθεις σκουπιδι και νουμερο 1 εγκληματιας και οταν αποδεικνυεται οτι δεν εχεις κανει τπτ απο αυτα που ψαχνει να μη σου ζηταει ουτε ενα συγγνωμη!!!
ακομη και στα live εχω συναντησει “φασιστοειδη”, που κοπανανε μεσα στα moshpit και δεν τους ενδιαφερει καν αν ανοιξει καμια μυτη η αν σπασει καποιο χερι!!!

οταν λεμε “φασιστες” δεν εννοουμε μονο τους ακροδεξιους, μιλαμε γενικα για αυτο ανεφερα και τα live…
δεν κραζω την ιδεολογια της ακροδεξιας, αν και ειμαι αντιθετος ενοειται, ο καθενας μπορει να πιστευει οπουδηποτε, αλλα απο τη στιγμη που οι υποστηριχτες της εχουν σκοπο να βλαψουν ανθρωπινες ζωες, τοτε ΝΑΙ, θα ειμαι παντα απο την απεναντι οχθη και θα τους πολεμαω με τον τροπο μου…

υ.γ.: επειδη ειμαι σιγουρος οτι πολλοι θα βγαλουν βιαστικα συμπερασματα, δεν ειμαι ουτε κνιτης, ουτε αναρχικος, ουτε τιποτα! ειμαι εναντια σε καθε μορφης φασισμου, απο αυτην που συνανταμε στην πολιτικη μεχρι αυτην που συνανταμε στους δρομους…

αυτα.

Eντάξει ίσως υπάρχει ένα δίκιο σχετικά με τον τίτλο του thread…Ίσως θα μπορούσε να είναι πιο ευγενικός :stuck_out_tongue:
Αλλά εντάξει…απο την άλλη δεν πέσανε βρισίδια ούτε έγινε κάποια παράβαση κανονισμού του forum.Eκτός θέματος αν βγήκε…δεν το νομίζω γιατί το συγκεκριμένο thread έγινε ώστε να κατανοήσουμε καλύτερα γιατί κλειδώθηκε το προηγούμενο που κάποιος έλεγε την άποψή του ακόμα και κράζοντας.
Το αν διαφωνούμε ή συμφωνούμε είναι άλλο θέμα.
Επίσης τι πάει να πει δεν αρμόζει με το χαρακτήρα του forum?Δηλαδή αρμόζει το ''πώς τον έχουμε ονομάσει ‘’ και δεν αρμόζει αυτό? :slight_smile:

Αυτό ακριβώς τόνισα. Όταν κλειδώνεται κάποιο topic ΔΕΝ ανοίγουμε άλλο για να μάθουμε γιατί κλειδώθηκε το προηγούμενο.

Επίσης τι πάει να πει δεν αρμόζει με το χαρακτήρα του forum?Δηλαδή αρμόζει το ''πώς τον έχουμε ονομάσει ‘’ και δεν αρμόζει αυτό? :slight_smile:

Πουθενά δεν αναφέρθηκε κάτι για τον χαρακτήρα του forum, απ’ όσο βλέπω. Άλλο το ύφος και άλλο ο χαρακτήρας του site/forum.

Αρκετά όμως με αυτό. Δεν υπάρχει κάτι επιπλέον να ειπωθεί.

Εγώ ψήνομαι να ανοίξω ένα τόπικ με τίτλο:

“Σκατά στους μπασίστες Νο69” :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ρε παιδιά, το φόρουμ δεν είναι πολιτικοποιημένο, είναι μουσικό. Άλλη διάθεση δεν έχουμε εμείς οι χρήστες, να μας μαζευτεί τώρα το κάθε καρυδιάς καρύδι, που θα έχει κάνει ένα search στο google, για να κάτσει να βρίσει τον μπόμπο που πήγε και άνοιξε τόπικ με τίτλο “Σκατά στους φασίστες”. Αν κάποιος θέλει να κάνει πολιτικό διάλογο υπάρχουν άπειρα μέρη να για να τον κάνει (όπως και κάμποσα threads μέσα σε αυτό το φόρουμ), δίχως να προσβάλλει τις πολιτικές πεποιθήσεις του καθενός άγνωστου, ούτε να ρισκάρουν την όμορφη ατμόσφαιρα που υπάρχει στο φόρουμ. Είναι απλή λογική και πραγματικά εκπλήσσομαι που κάποιοι επιμένουν…

Δε ξέρω τι σημαίνει για τον καθένα σας ο όρος φασίστας, αλλά για τον υπόλοιπο κόσμο, σημαίνει συγκεκριμένα πράγματα και προσδιορίζει άτομα με συγκεκριμένες πολιτικές απόψεις. Ακόμα περισσότερο είναι ένα μη αμελητέο ποσοστό των σύγχρονων κοινωνιών και η έλλειψη σεβασμού στο πρόσωπο τους, είναι λογικό να μη γίνεται αποδεκτή από όλους μας. Είτε ανήκουμε σε αυτούς είτε όχι…

Το προηγούμενο τόπικ καλώς κλειδώθηκε και νομίζω ότι είναι και αυτουνού η σειρά του να κλειδωθεί (ή έστω να μετονομασθεί). Και καλό θα είναι να μη τίθεται από κανέναν ως επιχείρημα ότι σε αυτά τα thread μπορεί να γίνει σοβαρή ανταλλαγή απόψεων με τέτοιο τίτλο… Εξ αρχής τέτοιες συζητήσεις ξεφεύγουν από τα όρια της σοβαρότητας…

Ti shmainei off topic re?

Πρώτον στο off topic είναι τα θέματα που δεν ανήκουν σε κάποια από τις υπόλοιπες κατηγορίες. Δεύτερον, οι σοβαρές πολιτικές συζητήσεις ανήκουν εδώ και ως επί το πλείστον εδώ γίνονται και Τρίτον οι πολιτικοί προβοκατορισμοί, εδώ ανήκουν επίσης και εδώ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!!!

Τα πράγματα είναι τόσο μα τόσο απλά… Συμφωνώ απόλυτα με την απόφαση κλειδώματος του προηγούμενου τόπικ και το λέω για πολλοστή φορά…

Δεν έχεις δίκιο ο Gigatron φταίει απ’ ότι διάβασα.

Ok re elh3e to zhthma!