Περί κολλημάτων το ανάγνωσμα

Ξεθάβεται λόγω επικαιρότητας…

Η επικαιροτητα επιτασσει να αλλαξει και ο τιτλος σε “περι ηλιθιοτητας το αναγνωσμα”…

Χαχα Θεός :lol:

Ον τοπικ, ναι θα έλεγα. Κι εγώ φυσικά έχω τα κολλήματα μου. Αλλά προσπαθώ είτε να τα καταπολεμάω όταν τα εντοπίζω -γιατί συχνά είναι ασυνείδητα- και παίρνουν τη μορφή της προκατάληψης, είτε βέβαια να τα απολαμβάνω…!

τωρα τελευταια εχουν περιοριστει λιγο τα δικα μου κολληματα, δεν ειμαι σιγουρος αν μου αρεσει αυτο…

Πιστεύω η Metal προσφέρεται για ανοιχτομυαλια!!!Εχει τόσα πολλα είδη για κάθε μουσικα γουστα,αλλά δυστυχως αρκετοι αναλώνονται στα ιδια και στα ιδια(βλεπε Maiden,Metallica,Slayer κλπ).Προς Θεου και γω μ αυτα μεγαλωσα,απλά θεωρώ ηλίθιο το να κρίνεις κάτι χωρις να το έχεις ακούσει και να κολλας στα ιδια.Ακούω πχ πολλους να θάβουν το progressive,χωρις καν να ξέρουν τι σημαίνει και τι γρουπ περιλαμβανει!!Απλά επειδη είναι κατι το διαφορετικο απο αυτο που εχουν συνηθησει,το θάβουν εχοντας ακούσει 1-2 τραγούδια.Εντάξει και γω δεν γουσταρω power και black,αλλά εχω ακούσει αρκετα πριν βγάλω το εν λογω συμπερασμα.Θεωρώ τον εαυτο μου ανοιχτομυαλο και δεν απορριπτω κάτι πριν το ακούσω.Αυτη είναι η λογική μου.

Οι ανοιχτομυαλοι μεταλλαδες ειναι στην πλειοψηφια τους οι μουσικοι.
Οι οπαδοι ειναι ως επι το πλειστον κολλημενοι.

Παρομοια ισχυουν και στα υπολοιπα μουσικα ειδη…

Aκριβώς:wink: Όπως με τις ομάδες …Πιο ανοιχτομυαλος είναι ο πρόεδρας…:stuck_out_tongue:

το καλο ειναι να ακους οτι σ καθετε καλα στο αυτι κ να μην εισαι κολλημενος.ειναι ενας ειδος καταπιεσης αυτο,να κολλας στα ειιδη κ στις ταμπελες.

Aκομα με θυμαμαι να ειμαι Scorpionοκαμενο και να μιλαω ατελειωτα για αυτη τη μπαντα. Ασε που αν μου ελεγε και κανεις τπτ ξεκινουσα ατελειωτες διαλεξεις για να του αποδειξω οτι ειναι κορυφαιοι. Να φανταστειτε θεωρουσα τους maiden και τους metallica οτι πιο χεβι υπαρχει για να ακουσω και σημερα ακουω As i ay dying και οι Μεταλλικα εχουν μπει στα τοπ. Εεεε υπηρξα λιγο κολλημενη:p, αλλα πλεον ακουω ενα μεγαλο ευρος αυτης της μουσικης.

+1 χεχε κ γω ακριβως ετσι ημουν μικρη:D αιωνιο κολλημα με τους scorps:)

Εγω δεν εχω πολλα κολληματα,παντα πιστευα πως η μουσικη ειναι μια και διαχωριζεται στη καλη και τη κακη.Σαφως και υπαρχουν ειδη που αποφευγω(τα πιο πολλα στο metal)αλλα αυτο γινεται γιατι εμενα προσωπικα δεν μ’εκφραζουν.

Μονο κολληματα δεν εχω. Εκτος απο τους Peppers δεν εχω κολλημα με καποιο ειδος. Rotting Christ μεχρι Kaiser Chiefs … :smiley:

+1 αυτο ειναι γεγονος…:slight_smile: οποιος ακουει rhcp δεν γινεται να μην τους λατρεψει8)

Δεν ειχα παρακολουθησει τοσο καιρο το thread και βλεπω τελικα οτι οι αποψεις ειναι μοιρασμενες στο poll… Τελικά μήπως ειμαστε κολλημενοι.???..:lol:

Ανάλογα το άτομο σαφώς, αλλά πιστεύω ότι οι “μεταλάδες” σε γενικά πλαίσια είναι κολλημένοι.
Δεν λέω για αυτούς που είναι κολλημένοι ακόμα και με ένα ιδίωμα πχ thrash και τίποτα άλλο, αλλά για την πλειοψηφία που δύσκολα ακούει κάτι που δεν έχει κιθάρες,μπάσο,drums και όλα στην τσίτα.Που δεν θα κάτσουν να ακούσουν ποτέ κάτι διαφορετικό, αλλά και αν το κάνουν και τους αρέσει δε θα το παραδεχτούν.

Βέβαια υπάρχει και το άλλο άκρο που εκτός από μέτσαλ, ακούει και άλλα είδη μουσικής, βέβαια μετά αρχίζουν τα πειράγματα από τους πάνω πάνω ότι και καλά δεν είσαι τρου και παπαρίες.

Τέσπα ο καθένας ακούει ότι θέλει στην τελική.


Now playing: Epica - Unleashed
via FoxyTunes

Το πρόβλημα είναι οτι οι κολλημένοι δεν γνωρίζουν οτι είναι κολλημένοι και δυστηχώς οι περισσότεροι μεταλάδες είναι κολλημένοι.

μιλας πολυ σωστα…πολλοι που ειναι κολλημενοι το παιζουν κιολας ιστορια οτι δεν ειναι και λενε τα δικα τους…τι να πεις?#-o

Γενικώς είμαι ολίγον τι κολημμένος. Μπράβο μου.
Είμαι δύσκολος στα νέα ακούσματα και για να με κερδίσουν πρέπει να προσπαθήσουν πολύ…

Νταξει υπαρχουν οι κολλημενοι που χλευαζουν οτι δεν βαραει…αλλα εχουμε φτασει στο σημειο οποιος δεν ψαχνει αλλη μουσικη εκτος απ’ το metal να θεωρειται κολλημενος…

γιατι επειδη καποιος γουσταρει αυτο το ειδος και αφιερωνει ολο το χρονο του σ αυτο να κατηγορειται δεν το καταλαβαινω…

δηλαδη αυτοι που ακουνε μονο rnb και hip hop δεν ειναι κολλημενοι…αυτοι που ακουν ελληνικα λαικα δεν ειναι κολλημενοι…αυτοι που ακουν metal ομως ΕΙΝΑΙ…:lol:

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΑΠΛΑ ΑΚΟΥΕΙ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ:!:

τοσο δυσκολα γινονται αντηληπτα τα αυτονοητα???

και για να επεκταθω… μου χουν γινει τ @@ τουμπανα με κατι ηλιθιες λογικες “α αυτος εχει μακρια μαλλια και φοραει μπλουζα maiden τι κολλημενος”…αμα εκφραζεται μ αυτον τον τροπο που ειναι το προβλημα…και ο rapper εχει το δικο του στυλ και ο clubber και ολοι…

Εχουμε που χουμε τους “10 τραγουδια μεταλικαμεηντεν και τιποτα αλλο”
και απ την αλλη τους “ανοιχτομυαλους” που κατηγορουν τους παντες και τα παντα:!:

και ολα αυτα τα λεω ενω δεν ακουω metal…

εν τω μεταξυ ολα αυτα τα δηθεν ανοιχτομυαλα σχολια τα συναντω μονο στο ιντερνετ δεν ξερω γιατι…οτι παιδια ξερω in real life απλα αποδεχονται τα ακουσματα του οποιουδηποτε και δεν κατηγοριοποιουν…