Αεκαρα

Έβαλα να δω τελικό κυπέλλου στο μπάσκετ, και ακούω ατάκα εκφωνητή: “η ευστοχία των 2 ομάδων θα παίξει ρόλο σήμερα”.

Πάτησα mute και έβαλα δισκάκι στο cd player.

3 Likes

Χαχα…πολυ το χαρηκα παντως το μπασκετ. Γενικα το χαιρομαι απο τοτε που ρθε ο Αγγελοπουλος.

Ποδοσφαιρο ηταν σαν να κανα τα ματια μου σακους του μποξ. Πονος απιστευτος. Λιβαγια, Χουλτ, Βερντε λες και ειναι παλαιμαχοι.

@Red_Viper Δεν είδα το ματς αλλά διάβαζα στα σχόλια στο aek365 ότι έσπρωχνε τα σκουλήκια ο διαιτητής. Ρε συ στη φωτό αν δεν το έγραφαν κάποιοι στο facebook δεν θα καταλάβαινα ότι είναι ο Βάιος Καραγιάννης! Εκείνο το 1-0 με την Αιντχόβεν με γκολ του Δημητριάδη. Και μετά το 3-0 με το Ρομάριο στη ρεβάνς.

1 Like

Κοιτα η διαιτησια ηταν γτπ γενικα. Και οι δυο διαμαρτυρονται. Υπαρχει μια φαση που μπορει να ν αι και πεναλτι για τον Αρη. Δεν εχω καταλαβει απο τα ρηπλευ. Σε μας εδινε απειρα φαουλ και πολυ ευκολα στην αρχη κιτρινες. Καπου προς το τελος βγαινει μονος ο Μπακακης, τον γκρεμιζει ξεκαθαρα ενας παιχτης του Αρη και δεν δινει ουτε φαουλ. Οτι να ναι γενικα

1 Like

τωρα σοβαρα εχετε και παραπονο;;;…
μακραν η χειροτερη και πιο χωριατικη ομαδα που πατησε Χαριλαου φετος.
ντροπη.

1 Like

Χωριατικη νικη με μια μολις φαση απο τον αντιπαλο. Μια χαρα.

και μια μολις φαση απο σενα,
ατελειωτο ξυλο,
και 2 πεναλτυ…

Ντροπή είναι να είσαι τσιράκι του γάβρου

Πω ρε παιδια εκει πανω που ερχεστε μονο για να μιλησετε για μπαλα. Ελεος
Δυο πεναλτι λεει ο αλλος. Ναι και 3 δικα μας. Και μετα ξυπνησατε

Ειχα πει οτι δε θα ξανασχολιασω αθλητικα στο φορουμ αλλα ρε μαγκες μην παιζετε με την νοημοσυνη μας. Ειμαστε σκασμενοι απο χθες κ αν δεν μπορειτε να μιλησετε φυσιολογικα ήνα δειτε τα πραγματικά γεγονότα αφηστε τις ειρωνιες. Ναι 2 πεναλντυ δεν εδωσε. Μπορει κ 3. Τι να κανουμε τωρα; μακαρι να μην ηταν ετσι αλλα ετσι ειναι. Θελω ν ακουσω τα 3 της αεκ

Ναι ο Αρης εκανε μια φαση ξεκαθαρη ειχε την μπαλα εκανε χαζοευκαιριες αλλα πως να γινει ματς οταν η μια ομάδα παιζει μπαλα κ η αλλη ξυλο;

2 Likes

Φιλε μου η ειρωνια παει στον Ταταρο που δεν ασχολειται με το φορουμ και μας ερχεται εδω τωρα να μας αρχισει τα καφενειακα. Δεν ξερω αν εχεις καταλαβει, αλλα εδω τουλαχιστον δεν ειμαστε τοσο καμμενοι με το ποδοσφαιρο. Δεν προκειτε να ασχοληθουμε τοσο. Και η ΑΕΚ αδικηθηκε πριν λιγες αγωνιστικες και με τον Ατρομητο και με την Λαμια κ με τον ΠΑΟΚ, ειδες εδω να γινεται κανας χαμουλης? Ναι μαλλον ενα πεναλτι επρεπε να το παρετε. Δεν εχω κατι αλλο να σου πω.

Ευτυχως που δεν ασχολειστε τοσο κ δεν ειστε καμμενοι κ γραφτηκε μονο μια φορα η λεξη “σκουληκια”

Συζητηση της πλακως. Ναι δεν ασχολουμαστε κ φαινεται απο τα ποστ εδω. Σορυ αλλα αμα δω καποιον να γραψει την λεξη χανουμια συνεχιζει η μερα μου κανονικα κ δεν νιωθω καποια ιδιαιτερη ενοχληση.

Οκ φιλε μου.

1 Like

Δεν στο λεω ειρωνικα παντως. Πραγματικα απορω πως γινεται να ενοχλει καποιον το αν γραφτει το γαυρος, χανουμι, βαζελος κτλ.

Νταξ ειναι μια λεξη που οπουδηποτε αλλου αν την διαβασω εκτος απο μουσικο φορουμ δε θα μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση.

Εδω μου χτυπησε αρνητικα.

Εγω σου πα. Ενα πεναλτι ηταν. Μαζι σου. Απλα δεν θεωρω οτι ηταν μια διαιτησια στημενη. Η ΑΕΚ φετος δεν εχει ευνοηθει. Χτες ο διαιτητης ηταν απαραδεκτος. Πρωτα φαουλ ΑΕΚ κιτρινες. Κ μετα προσπαθουσε να τα μαζεψει. Ο Μπακακης βγαινει απο το πλαι κ τον γκρεμιζει, πεντακαθαρη κιτρινη, κ δεν δινει ουτε φαουλ. Οι τυποι ειναι επικινδυνοι.

Για να πεταχτώ κι εγώ, το “σκουλήκι” ακούγεται πιο άσχημα από το “γαύρος” ή το “χανούμι”. Επίσης, είναι νεότερη εφεύρεση και υπάρχει μόνο για να προσβάλει τους Αρειανούς, προφανώς γιατί αντανακλά τα “ήθη” της συγκεκριμένης εποχής - τώρα το σοβάρεψα πολύ. :stuck_out_tongue:

Εννοώ, άλλο το “χανούμι” που βγήκε την εποχή των παππούδων μας για πείραγμα - και με βάση την καταγωγή της ΑΕΚ - κι άλλο το “σκουλήκι” που δεν έχει και κανένα background.

Μπορει να ναι κ ετσι. Ισως φταιει οτι προσωπικα οτι κ να μου πεις απο το ενα αυτι μπαινει κ απο το αλλο βγαινει

1 Like

Ναι ρε, σε καταλαβαίνω! :slightly_smiling_face:

Κι εγώ που μπορεί να στραβώνω με διάφορα, με το “χανούμι” ούτε καν θα ασχοληθώ. Απλώς ποτέ δεν κατάλαβα πότε/γιατί ξεκίνησε αυτό το θέμα με τους Αρειανούς.

Σχετικά με το παιχνίδι και τη διαιτησία, συμφωνώ απολύτως. Άλλο χάλια διαιτητής, άλλο στημένος.

1 Like