Αεκαρα

Ε, δόκτωρα, για το δικό σου ποστ το λέω ε

1 Like

Ναι ρε συ, προφανώς

Σέβομαι την άποψη σου. Απλά έχω καταλάβει με ποιους έχω να κάνω για να το παίζω αντικειμενικός ποδοσφαιρόφιλος .

Η φετινή χρονιά μου έχει κάνει κακο και ξανασχολουμαι με τα σκατα που είχα κόψει την τελευταία 4ετια

*Επίσης πριν κάνα μήνα είχα γράψει ,μακάρι τα παιδιά μου να μην ασχοληθούν καθόλου με ποδόσφαιρο,ομάδες κλπ

Κι όμως, μαν, δεν είναι και τόσο δύσκολο όσο νομίζεις το να μείνεις μακριά από τη σαπίλα.

Μια απλή απόφαση είναι: “Θα ασχολούμαι με την ομάδα μου και όλα τα εξωαγωνιστικά να πα να γαμηθούνε. Αν πάρουμε πρωτάθλημα θα το χαρώ, αν όχι θα συνεχίσω τη ζωή μου, αν παιχτεί τσατσιά ε ας το χαίρονται εν πάση περιπτώσει”.

Τόσο απλό είναι.

4 Likes

Η αθώα ενασχόληση με το ποδόσφαιρο και τις ομάδες είναι απ τα καλύτερα πράγματα για να ξεχαστείς απ την καθημερινότητα. Θα έλεγα καλύτερα να μάθουμε στα παιδιά μας να αγαπάνε το άθλημα και όχι την νίκη απ το να μην ασχολούνται. Κάπου πρέπει να σταματήσει η τοξικότητα αν και με τέτοιους παράγοντες σε πρώτη φάση (γιατί το ψάρι βρωμάει απ το κεφάλι) η “μάχη” είναι δύσκολη και άνιση

2 Likes

Υπαρχει καποιος προεδρος, ιδιοκτητης κλπ, που να μην ειναι σαπιος; Αντε να ειναι 1-2. Λογικο και επομενο να σιχαθει ο κοσμος το ελληνικο ποδοσφαιρο η’ να ασχολειται και να μην μπορει να εχει μονο το αθλημα στο μυαλο του.

3 Likes

δεν διαφωνώ εξού και αυτά που γράφω στο τέλος

1 Like

Σιγανμην εχει αναγκη ο Αλμειδα να δικαιολογησει μεροκαματο.

Ηρθα λιγο καθυστερημενα😛

3 Likes

Ο Αλμειδα,παρα τα λαθη του γενικοτερα και τους πειραματισμους του,ειχε να αντιμετωπισει παρα πολλους τραυματισμους,με παικτες να βγαινουν off 2-3-4 μηνες,με σιντιμπε,ελιασον,αραουχο,μουκουντι,βιντα,βεβαια και ο Παναθηναικος υπεφερε απο τραυματισμους,αλλα αυτο που επαθε η ΑΕΚ με τις ιωσεις της τελευταιας στιγμης(το κρατησαν κρυφο και καλα) ηταν πληγμα.

Τον Τσουμπερ που τον ειχαμε ολοι ξεγραμμενο,σιγα σιγα εμπαινε σαν αλλαγη και εδινε λυσεις,παροτι δεν ειχε καλα τελειωματα με τον ΠΑΟ,τον εβλεπες να παλευει,να τρεχει και ας μην ειναι γρηγορος παικτης,αυτο θελεις να βλεπεις απο την ομαδα σου,να το παλευει.

Αντιθετα αρκετοι οπαδοι του ΠΑΟ ηταν εκνευρισμενοι γιατι ειδαν μια παθητικοτητα απο πλευρας γιοβανοβιτς,μια σκοπιμοτητα για το 0-0,να το παμε το παιχνιδι στα κλεφτικα,μηπως πετυχουμε τα μπακ ψηλα της ΑΕΚ,με μπαλια 40 μετρα απο πισω,γινει κανενα λαθος απο βιντα η ροτα η χατζησαφι.

Ε οχι κ δεν ειναι γρηγορος ο Τσουμπερ :stuck_out_tongue:
Κ γρηγορος κ δυνατος για μεσοεπιθετικος

2 Likes

Ο κόσμος του ΠΑΟ δεν εκνευρίστηκε από την τακτική του Γιοβάνοβιτς , απογοητευτηκε από την αδυναμία των παικτών να κυκλοφορήσουν τη μπάλα στο συνεχές πρεσινγκ της ΑΕΚ. Φαινόντουσαν παίχτες από πιο κάτω ράφι,πράγμα που αληθεύει.

Ο Τσουμπερ φάνταζε σαν θωρηκτό, ο μαγκνουσον δεν τον μετακινούσε ούτε cm όταν υποδεχόταν τη μπάλα και έφευγε με μεγάλη ταχύτητα . Μου έκανε μεγάλη εντύπωση . Αδίκησε τον εαυτό του με την περσινή άθλια εικόνα του που μάλλον οφείλεται στα ξενύχτια στις αθηναϊκές πίστες για γνωστή τραγουδιάρα, όπως βουιζε ο τόπος.

2 Likes

για πες :stuck_out_tongue:

Δε διαβάζεις ρεπορτάζ της ΑΕΚ? :rofl:

Κάνει πολλές διαφημίσεις και είναι ξακουστή για την πίσω πλευρά της

1 Like

εστιάζω στο αγωνιστικό κομμάτι :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(ακόμα δεν έχω καταλάβει ποια λες… :rofl: )

1 Like

Αυτο ισχυει. Επισης παιζουμε με μια ομαδα που τον συγκεκριμενο τροπο παιχνιδιου, ανελεητη πιεση και καταστροφη οποιασδηποτε προσπαθειας αναπτυξης, τον εχει κανει επιστημη και τον εκτελει στην εντελεια. Αλοιμονο αν περιμεναμε να βγαλουμε 10 φασεις η να κυκλοφορουμε την μπαλα λες και παιζουμε με τον Βολο. Και αυτα που λεω ειναι ανεξαρτητα απο την διαφορα στην ποιοτητα η τις λυσεις που εχει ο καθε προπονητης στην διαθεση του.

2 Likes

Αστεράκι μου :wink:

1 Like

top :stuck_out_tongue: inb4 καζούρα

1 Like

Γκαρσια κ οι οπαδοι μας το προσπαθουν γερα για να μην κερδισουμε

2 Likes

Καλα ο Ολυμπιακος φοβερος. Καθε φαση κ μισο λεπτο καθυστερηση

2 Likes

Άντε και του χρόνου.

1 Like

Πολυ κουραση δυστυχως κ ενας Γκαρσια που ωρες ωρες μου δινει την εντυπωση οτι νομιζει οτι παιζει φιλικα. Τι μαλακισμενα τελειωματα. Ολο τσαφ. Εχει πολυ ψωμι. Χαθηκε μοναδικη ευκαιρια