Αεκαρα

Αυτοί είμαστε. Μετά απορούσατε κάποιοι γιατί ήμουν βέβαιος για γκέλα :sweat_smile:

1 Like

Ο ένας δίνει το πρωτάθλημα στον άλλο …
Αλλα πλέον είναι 70/30 για εσάς.
Πρέπει να κερδίσουμε στο Καραισκάκη εμείς.

1 Like

Δεν υπάρχει γυρισμός, νομίζω, δεν το χάνει ο Παναθηναϊκός. Μην πω πως βλέπω ήττα στο Χαριλάου κιόλας.

1 Like

πρώτη μου σκέψη.

Αυτοί είμαστε λέμε. Φαινόταν η μλκια από την αρχή.

1 Like

Παντως ειναι απο τα παιχνιδια που δεν διαχειριστηκε καλα νομιζω ο Αλμειδα. Στο τελος καποιες αλλαγες του βγηκαν, αλλα το αρχικο σχημα οχι. Αυτο το πραμα με Σιμανσκι κ Γιονσον δεν παει πουθενα. Χαραμιστηκε μπροστα τους κ ο φορμαρισμενος Τσουμπερ. Μονο αν υπαρχει δικαιολογια οτι δεν μπορουσε ολοκληρο παιχνιδι ο Πινεδα δεχομαι αυτο το κεντρο ως λογικη επιλογη

Αν του χρόνου διατηρήσουμε τον κορμό μας και αποκτήσουμε κανονικό σέντερ φορ, ξεκινάμε ως φαβορί. Θεωρώ πως ο ΠΑΟ δύσκολα θα ξανακάνει τέτοια χρονιά, όχι πως θα σέρνεται ξερωγω αλλά φέτος πήγε γαμιώντας σε κάθε επίπεδο (και δεν εννοώ διαιτητικό, απλά είχε και τρελή ρέντα όπου τα βρήκε μπαστούνια). Μόνο τους εαυτούς μας έχουμε να κατηγορήσουμε, ωραίο πρωτάθλημα συνολικά.

2 Likes

Δεν θα ναι ευκολο το ματς στο Καραισκακη γτ δεν εχει κ αυτος δυναμεις. Αλλα δεν βλεπω ουτε το δικο μας με τον Αρη να ειναι ευκολο. Καλως η κακως σκασανε οι ομαδες κ δεν ειναι κ συνηθισμενες σε τετοια πιεση

1 Like

Επίσης τι Ζίνι ρε μλκ Αλμέυδα, βάλε τον ξανθομπάμπουρα για τίμιο ολλανδικό χέβυ μέταλ να παστελώσει κανά τεμάχιο γαμώ το σπιτάκι μου. Σέντερ φορ κίλλερ του χρόνου κατεπειγόντως και Γκαρσία είτε σε φυσική θέση στα φτερά (κατά προτίμηση) είτε δεύτερος/κρυφός φορ.

3 Likes

Πραγματικα πιστευω οτι επειδη ειναι λαικος Αργεντινος σκεφτηκε μεταφυσικσα κ οτι με τον Ζινι θα γραψει ιστορια. Δεν εξηγειται αλλιως αυτο το σκηνικο με τον Φαν Βεερτ

1 Like

Νομίζω όλοι έτσι ερμηνεύσαμε αυτή την κίνηση :joy:

2 Likes

Καλος φαινεται ο Ζινις by the way. Δυνατο παιδι κ με καλα touches, αλλα οκ ακομα δεν εχουμε ιδεα τι παιζει μ αυτον

Κακό παιχνίδι από πλευράς ΑΕΚ,πλέον τον τίτλο θα επιλέξει ο Μαρινάκης σε ποιον θα πάει,κακά τα ψέματα.

Γνωρίζεις ότι στη λεωφόρο είναι 1-1 και αντί να μασάς σίδερα,βλέπεις Γκαρσία να κάνει βουτιές.

1 Like

Μασησαν σιδερα ειναι η αληθεια. Κερδιζαν ολες τις μονομαχιες εκει κ τους κλεισανε μεσα. Απλα ο Γκαρσια, μαλλον λογω χαρακτηρα, παιζει πιο αποστασιοποιημενα. Ειναι σαν να ειναι σε αλλο mode. Αλλες φορες του βγαινει κ φαινεται διαστημικος, αλλες ειναι λες κ προκαλει

Δεν ξέρω γιατί γκρινιάζετε. Ο Γκαρσία ήταν δεδομένο ότι δεν είναι φορ, το ότι του βγήκε σε πολλά παιχνίδια, δεν σημαίνει ότι είναι κιόλας. Δεν το χει το εύκολο γκολ και αυτό φάνηκε και στα 2 τελευταία παιχνίδια, που χρειαζόμασταν τέτοιο παίχτη.
Οι ομάδες όλες έχουν σκάσει πλέον και είναι λογικό, ΠΑΟ και ΑΕΚ παίζουν στα κόκκινα συνέχεια (τους αναφέρω μόνο και μόνο λόγω πρωτίας), λογικό να είναι σφιγμένοι.
Το σύστημα το επέλεξε φαντάζομαι λόγω κούρασης/ιώσεων/τραυματισμών/whatever.
O Oλλανδός προφανώς δεν του γεμίζει το μάτι και μάλλον θα έχει δίκιο γιατί μέχρι στιγμής δεν φαίνεται να έχει αδικήσει κάποιον παίχτη.

Το πρωτάθλημα δεν θα το πάρουμε, αλλά εγώ είμαι πολύ χαρούμενος με την ομάδα φέτος. Να κρατήσει το κορμό και απο εκεί και πέρα θέλει Πινέδα, έναν καλό φορ, ένα καλό κεντρικό αμυντικό και είμαστε υπερκομπλε (για δεξί μπακ το συζητάμε άνετα).

3 Likes

Κ γω χαρουμενος ειμαι κ δεν θα ξενερωσω. Απλα ειναι το γαμωτο. Δεν εχει τελειωσει πιστευω. Αν παιξει κανονικα δυνατα ο Ολυμπιακος, θα δυσκολευτει πολυ ο Παναθηναικος

Υπάρχει πρόβλημα στο γκολ και στα τελειώματα,όσο και να πιέζεις κάποια στιγμή πέφτει η απόδοση,δλδ φτάνουμε σε ανούσια κατοχή και φλυαρια,δεν βάλαμε γκολ με ΠΑΟ,με ΟΣΦΠ,κάποιοι παίκτες είναι ντεφορμαρισμενοι.

Φέτος,αν παρατηρήσετε,η ΑΕΚ είχε ευκαιρίες να πάρει προβάδισμα στην βαθμολογία,αλλά δεν εκμεταλλευόταν τα στραβοπατηματα των άλλων,στο 1-3 με τον ΟΣΦΠ γνώριζες την γκέλα του ΠΑΟ γιατί είχε παίξει νωρίτερα.

Δυστυχως αυτο ειναι μονιμο προβλημα της ΑΕΚ. Ελλειψη χαρακτηρα. Αυτο φτιαχνει μονο με δυνατες προσωπικοτητες. Γινανε βηματα φετος κ αρχισαμε να παιρνουμε ντερμπι, αλλα δυστυχως στα ματς τιτλος ειμασταν ατυχοι. Κ στο 1-3 με τον Ολυμπιακο κ στο 0-0 στην Λεωφορο μπηκαμε φοβερα. Δεν κατσαν οι φασεις. Σημερα ειμασταν πολυ μετριοι. Μονο το τελευταιο δεκαλεπτο μ αρεσε.
Νομιζω η κουραση ειναι πολυ μεγαλη

Εγώ σαν ουδέτερος Ολυμπιακός νομίζω πως τωρα πια ειστε το πρωτο φαβορί για τον τίτλο. Νομίζω ότι ο οργανισμός του Ολυμπιακου θα το παρει πολυ πατριωτικά να στερήσει το πρωταθλημα από τον μεγάλο του αντιπαλο και θα κερδίσει. Η ΑΕΚ πιστευω θα κανει δυο νικες.

Όποιος και να το παρει, θα είναι δίκαιο. Η ΑΕΚ είναι η καλύτερη ομάδα, όσο αφορά τα χαρακτηριστικά που “πρέπει” να έχει ένας πρωταθλητής. Ο ΠΑΟ έκανε υπέρβαση, κάτι που προξενεί πάντα συμπάθεια και συγκίνηση. Πραγματικά, θα είναι ένα δίκαιο πρωτάθλημα και όποιος το χάσει μπορεί να είναι περήφανος για την ομάδα του!

8 Likes

Εγω αυτο που φοβαμαι, κ δεν εννοω οτι θα ειναι αδιαφορος ο Ολυμπιακος, ειναι οτι οποιο και να ειναι το αποτελεσμα στο Καραισκακη, ο Ολυμπιακος θα χρειαζεται νικη στην Τουμπα. Ουσιαστικα ειναι αδιαφορος την Κυριακη. Ελπιζω το γοητρο του να αρκει

Νομίζω σε μια τόσο μέτρια χρονιά για τον Ολυμπιακο, το να κόψει πρωτάθλημα από το ΠΑΟ θα είναι μια μεγάλη χαρά. (Τέτοιες οπαδικές μαλακίες έκαναν κάποιους από εμάς να σταματήσουμε να πολυασχολουμαστε…)