Αεκαρα

Δηλώνω συγκινημένος, γιορτάζει και ο πρόεδρος σήμερα.

3 Likes

Δεν ξερω πως το χει καταφερει αυτο ο Αλμειδα μεσα σε λιγους μηνες. Το ασπρο μαυρο. Θλιβερη εικονα

1 Like

H χειρότερη ΑΕΚ που θυμάμαι ποτέ, εξαιρώντας τα μαύρα χρόνια. Προσωπικά δεν έχω ξαναδει τέτοια κατάρευση στο ποδόσφαιρο γενικά.

Η χρονιά νομίζω έληξε ήδη, μακάρι να βγω ψεύτης.

3 Likes

Περπαταω σε ενα χωριο βριζοντας. Κριμα που δεν με βλεπω σαν τριτος παρατηρητης να γελασω

5 Likes

Ας δούμε και το θετικό της υπόθεσης. Είναι μέσα Αυγούστου και μπορούμε να πάρουμε απόφαση ήδη πως τον επόμενο χρόνο δεν αξίζει να αγχωθούμε καθόλου για την ομάδα μας, τα Σ/Κ μας θα έχουν εξασφαλισμένη ηρεμία :stuck_out_tongue: Πραγματικά δεν περιμένω τίποτα και αν δεν αλλάξει κάτι (δεν ξέρω πως) η τέταρτη θέση είναι ταβάνι.

Αλήθεια, δεν θυμάμαι άλλη ομάδα που να διανύει υγιή περίοδο, με σταθερό προπονητικό σταφ και έναν βασικό κορμό εδώ και 2 χρόνια, μερικές πολύ δυνατές μεταγραφές (ναι, έστω και με τις όποιες ελλείψεις), να δείχνει τόσο χαμένη και ανίκανη να βγάλει μια απλή φάση. Είναι από τα άγραφα αυτό το πράγμα.

4 Likes

Λέει ο σοφός λαός, “ο ψεύτης κι ο κλέφτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται”…

3 Likes

Τράβα δώσε κανά ψιλό στον Αλαφούζο και κοίτα τα χάλια σου.

3 Likes

Τα ψιλά μου τα δίνω στο Μαλακατέ, Αλαφουζιακό δε βλέπω καν

Που να έβλεπες κιόλας, μιλάμε για χοντρά ζητήματα τότε.

Ο Αλμέιιδα είναι κρυφή πληγή, που θάβεται από το πρωτάθλημα πριν δύο χρόνια.

Είμαι Αμοργό. Το είδα από κινητό. Κρατήθηκα και έβρισα μόνο λίγο σε κάνα δυο φάσεις κυρίως στα τελευταία λεπτά που κάναμε κάτι αψυχολογητα σαν το σουτ του Τσουμπερ.

Μάλλον πάμε σε μια άρρωστη περίοδο για την ΑΕΚ αλλά εύχομαι να βγω ψεύτης.

Για το ματς τι να πω… Το ότι μάλλον ο καλύτερος παίκτης ήταν ο Ροτα τα λέει όλα…

Θα πω μόνο για την εμμονή να μην πάρουμε σέντερ φορ ενώ έχουμε διώξει και δύο! Για την εμμονή να μην πάρουμε σέντερ μπακ και να έχουμε δύο αργούς (εκτός του Βιντα).

Περιμένω αλλαγές από αύριο και δεν εννοώ θέμα παραίτησης Αλμέιδα. Θέμα αλλαγής νοοτροπίας όμως πρέπει να υπάρξει.

Τα διαρκείας και τα @@ μου…

1 Like

Τους εριξε και καντηλια ο Μαριος στο πρωτο ματς και παλι…δεν.Ο αλμευδα εχει φθαρει πλεον,καθε γκελα του και καθε ηττα του θα ειναι μαχαιρια.

2 Likes

Το γεγονός ότι είσαι Αμοργό επισκιάζει τα πάντα. Γαμάτο νησί, μη σε νοιάζει η ομάδα, αμοργιανή ρακή και κάποιο ζαχαροπλαστείο που δε θυμάται που είναι.

4 Likes

Πραγματικά ήταν το μόνο που με κράτησε σε φυσιολογικά επίπεδα…

2 Likes

Εν τω μεταξύ, στην Αμοργό είχα παραφυσική εμπειρία: κατέβαινα από το χωριό στο κέντρο και στα αριστερά μου υπήρχαν σπηλιές με ημίφως και μου φάνηκε ότι έβλεπα μια μορφή να μπαινοβγαίνει σε αυτές. Η πλάκα είναι ότι το ίδιο είδε και ο φίλος ποιυ ήμασταν μαζί, νηφάλιοι. Μετά τσιμεντώσαμε από το φόβο μας. Φοβερή και ιδιαίτερη αύρα το νησί.

6 Likes

Το λαικ παει γτ τετοιον θεωρω τον Αλμειδα.

Καλό θα είναι να μην πλησιάσετε εκεί, όχι γιατί μπορεί να είναι κάποιο φάντασμα αλλά γιατί μπορεί να είναι κάποιος άνθρωπος… :stuck_out_tongue:

3 Likes

Ο Καλενς ηταν :stuck_out_tongue:

2 Likes

Βασικά ήταν μια μορφή αλλόκοτη σαν τον Weird Slough Flag, πολύ κλασιμο ρε.

1 Like

Ρε συ ανθρωποειδες ήταν, άπλα έμοιαζε από άλλη εποχή. Τότε που είχαμε καμπούρα ως είδος. Αεκτζής μάλλον.

2 Likes