Πολιτικές εξελίξεις

@ΒΑΝ
οκ σόρυ τότε.
δε διάβασα τα πόστς από την αρχή.

Το σταρ πουλάει την εικόνα του απολιτίκ καναλιού της διασκέδασης και της ξεγνοιασιάς αλλά στην πράξη είναι από τα πιο σιχαμένα κανάλια. Ξεφτίλα.

Εγω περιμενω αυριο αναλυση στην εκπομπη Τατιανας Στεφανιδου. :slight_smile:
Καπνοι απο τα αυτια, αφροι απο το στομα και ολα τα σχετικα. :blow:

Δεν θεωρω προβλημα τους αναρχικους η τους ακραιους αριστερους… αλλα αυτους που το παιζουν, και σε τελικη αναλυση σπιλωνουν με τις πραξεις τους τον αναρχικο και τον ακροαριστερο χωρο… Αρνουμαι να χαρακτηρισω αναρχικους τα συγκεκριμενα ατομα ποσο μαλλον ακροαριστερους

Αλλες 3 αδικοχαμενες ψυχες…:(:(:frowning:

Καταγγελίες εργαζομενου στη Marfin Bank

"Νιώθω υποχρέωση απέναντι στους αδικοχαμένους συναδέρφους μου να πω αυτές τις αντικειμενικές αλήθειες. Στέλνω αυτό το μύνημα σε όλα τα μέσα ενημέρωσης και όλα τα ενημερωτικά sites. Όποιος έχει ακόμα συνείδηση, ας το δημοσιεύσει. Οι υπόλοιποι ας συνεχίσουν να παίζουν το παιχνίδι της κυβέρνησης.

● Η πυροσβεστική υπηρεσία δεν έχει δώσει έγγραφη άδεια για το συγκεκριμένο κτίριο, η συμφωνία ήταν κάτω από το τραπέζι, όπως άλλωστε γίνεται πρακτικά με όλες τις επιχειρήσεις και τις εταιρείες στην Ελλάδα.

● Το συγκεκριμένο κτίριο δε …
διαθέτει πυρασφάλεια και πυροπροστασία, ούτε μελέτη ούτε εγκατάσταση, δηλαδή ψεκαστήρες οροφής, εξόδους διαφυγής, πυροσβεστικές φωλιές. Μόνο φορητούς πυροσβεστήρες, οι οποίοι φυσικά δε μπορούν να αντιμετωπίσουν μια εκτεταμένη πυρκαγιά σε ένα κτίριο φτιαγμένο με προ πολλού ξεπερασμένες προδιαγραφές ασφαλείας.

● Κανένα κατάστημα της τράπεζας δε διαθέτει προσωπικό εκπαιδευμένο στην αντιμετώπιση πυρκαγιών. Ούτε καν στη χρήση των λιγοστών πυροσβεστήρων. Η διοίκηση προφασίζεται πάντα το κόστος και δεν κάνει ούτε στοιχειώδεις κινήσεις για να προφυλάξει το προσωπικό.

● Ποτέ δεν έχει γίνει άσκηση εκκένωσης οποιουδήποτε κτιρίου από τους εργαζόμενους της τράπεζας ούτε έχει γίνει σεμινάριο από πυροσβέστες, ώστε να δοθούν οδηγίες για τέτοιες καταστάσεις. Οι μόνες ασκήσεις που έχουν γίνει στη Mafrin Bank είναι για σενάρια τρομοκρατικών ενεργειών και διαφυγή των μεγάλων κεφαλιών της τράπεζας από τα γραφεία τους.

● Το συγκεκριμένο κτίριο δεν είχε ειδική πρόβλεψη για φωτιά, παρόλο που λόγω η κατασκευή του είναι πολύ ευαίσθητη κάτω από τέτοιες συνθήκες και παρόλο που ήταν γεμάτο με υλικά από πάνω μέχρι κάτω. Υλικά που παίρνουν φωτιά πολύ εύκολα, όπως χαρτί, πλαστικά, καλώδια, έπιπλα. Το κτίριο αυτό αντικειμενικά είναι ακατάλληλο για χρήση σαν τράπεζα λόγω της κατασκευής του.

● Καμία ομάδα προσωπικού ασφαλείας δεν έχει γνώση πρώτων βοηθειών και πυρόσβεσης, παρόλο που πρακτικά του ανατίθεται με προφορική εντολή κάθε φορά να προστατέψει το κατάστημα. Οι τραπεζικοί υπάλληλοι καλούνται να γίνουν πυροσβέστες και σεκιούριτι ανάλογα με τις επιθυμίες του κάθε κ.Βγενόπουλου.

● Τα στελέχη της τράπεζας απαγόρεψαν κάθετα και κατηγορηματικά στους εργαζόμενους να φύγουν, παρόλο που οι ίδιοι το ζητούσαν επίμονα από νωρίς το πρωί, ενώ επέβαλλαν στους εργαζόμενους να κλειδώσουν τις πόρτες και επιβεβαίωναν συνέχεια τηλεφωνικά το κλείδωμα του κτιρίου. Όποιος φύγει να μην έρθει αύριο για δουλειά, ήταν η μόνιμη απειλή. Τους έκλεισαν ακόμα και την πρόσβαση στο διαδίκτυο για να μην επικοινωνούν με τον έξω κόσμο.

● Εδώ και μέρες επικρατεί πλήρης τρομοκρατία στην τράπεζα σχετικά με τις κινητοποιήσεις, με την προφορική προσφορά “ή δουλεύεις ή απολύεσαι”.

● Οι δύο αστυνομικοί της ασφάλειας που δουλεύουν στο συγκεκριμένο κατάστημα για τις ληστείες δεν εμφανίστηκαν σήμερα, παρόλο που τα στελέχη είχαν υποσχεθεί προφορικά ότι θα τους φέρουν εκεί.

Επιτέλους κύριοι, κάντε την αυτοκριτική σας και σταματήστε να περιφέρεστε παριστάνοντας τους σοκαρισμένους. Είστε οι υπεύθυνοι για αυτό που έγινε σήμερα και σε κάποιο ευνομούμενο κράτος (σαν κι αυτά που κατά καιρούς χρησιμοποιείτε σαν παράδειγμα από τηλεοράσεως) θα ήσασταν ήδη κρατούμενοι για τις παραπάνω πράξεις. Με δόλο έχασαν τη ζωή τους οι συνάδερφοί μου σήμερα. Δόλο της τράπεζας και του κ.Βγενόπουλου προσωπικά, που έδωσε εντολή, όποιος δε δουλέψει να μην έρθει αύριο στο γραφείο."

H MARFIN για τον θάνατο των τριών εργαζομένων

Η ανακοίνωση: Στην οικογένεια της MARFIN θρηνούμε σήμερα για την δολοφονία τριών νεαρών συναδέλφων μας.

Εκφράζουμε την οργή μας κατά της πολιτείας που εγνώριζε ότι μόνο από τύχη δεν είχαν συμβεί μέχρι σήμερα τέτοια τραγικά περιστατικά. Εκφράζουμε ακόμα την οργή μας για τα ξύλινα πολιτικά λόγια και τις … αντιδικίες σκοπιμότητας ορισμένων πολιτικών στη Βουλή την ώρα που οι σοροί των συναδέλφων μας δεν είχαν αποσυρθεί από το κατάστημά μας που επολιορκείτο ακόμα από τους διαδηλωτές ή και αναρχικούς.

Οι αυτουργοί μακάρι να συλληφθούν και να τιμωρηθούν. Την μεγαλύτερη ευθύνη όμως έχουν οι ηθικοί αυτουργοί που δυστυχώς δεν θα τιμωρηθούν ποτέ.

:?

γιατί όλα τα παραπάνω δε μου κάνουν καμία εντύπωση?

Ω ρε πούστη…

Άψογο γαμώ το σπίτι μου, χαίρομαι που δεν χρειάστηκε ν’αναφερθώ σε τέτοια θέματα αν και το σκέφτηκα. Μπράβο σε αυτόν που το έγραψε.

με κινδυνο να φαω ξυλο…που το βρηκες το κειμενο?

Αψογο, αλλα θα διαβαστει απο τα γαμωκαναλα ?

Giannis θα δεις ότι θα τους μαζέψουν τους αναρχικούς απτον δρόμο. Έρχονται μεγάλλες αλλαγές στη χώρα . Τεσπα απλά νομίζω ότι δύσκολα ο οποιοσδήποτε αναρχικός θα υπερασπιζόταν κάποιον που έκαψε 3 ανθρώπους τόσο απλά. Δεν έχει και σημασία πλέον βέβαια…Tyler durden την πόρτα την είδα που ήταν κλειδωμένη και απορούσα γιατί…Προσπάθησαν κάποιοι διαδηλωτές να την σπάσουν αλλά μάταια…Την εικόνα αυτή που είδα σήμερα δεν θα την ξεχάσω ποτέ.

κι εγώ αναρωτήθηκα το ίδιο και βρήκα λινκ από troktiko που δινει λινκ σε indymedia.
χμ. ξενέρωμα.

Ρε συ αυτοί χέστηκαν για τους 3 νεκρούς. Δημοσιονομική σταθερότητα θέλουν και να πάρουμε το δάνειο και τπτ άλλο. Εξωτερική εικόνα της χώρας και αν θα συμπαρασύρει τα σπρεντ και παπαριές. Εξάλλου αν δεν πάρουμε το δάνειο τι δουλειά θα κάνουν μετά οι δημοσιογράφοι? ποιος θα τους πληρώνει? Θα έχουν πρόβλημα τα αφεντικά τους και μετά θα τρέχουν.

Δεν πρόκειται να παίξει πουθενά.
Το πολύ-πολύ να κάνει ρεπορτάζ σχετικά κάνας Παπαχελάς ή κάνας Κούλογλου ή κάνας Τριανταφυλλόπουλος σε κάνα πεντάμηνο.

Κατά τ’άλλα σκατά.
Το 2010 αποδεικνύεται ως τώρα κατάμαυρη χρονιά και ακόμη μόλις μπήκε ο Μάης. Σκατά ξανά.

αν η αληθεια ειναι αυτη του κειμενου αυριο πρεπει να ξαναγινει πορεια δεκαπλασια σε δυναμη…

και εκει να δεις ποσοι θα καουν στη βουλη.!

παντως εδω στο βιντεο ο βγενοπουλος χρειαστηκε τα ματ για να την κανει…
ενας πηγε να του την χωσει κιολας…!!
θεος.

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=131644&cid=4

και συ mainstream κομματικη νεολαια ? Τι σκατα ρε πουστη πρεπει να στε κωλοζωα για να σας κανουν μοντς στο ροκιν ? Αλλιως σας ριχνουν ακυρο ξερω γω?

Για το απο κατω (καταγγελια) δεν εχω να πω τπτ , ΤΩΡΑ πρεπει να θλιβεσαι Ελανορ…

Το θεμα παντως ξερουμε ολοι πιο ειναι … οσοι εχουν “υποπτη” φατσα για την αστυνομια μας δεν κυκλοφορουν εξαρχεια για πολυ καιρο , η πορεια σχεδον δεν υπαρχει σε κανενα δελτιο σαν θεμα , οι μεγαλυτεροι “ενοχοι” που θα πιαστουν ειναι μερικοι πιτσιρικαδες , ο Κορκονεας που προφανως εχει ξεχαστει προβλεπεται να τρωει καμια 5ετια το πολυ, οι υπευθυνοι των σκανδαλων που μολις τωρα θυμηθηκε ο Γιωργακης δεν θα δικαστουν γιατι εχουμε νεο “εχθρο”, και γενικα ολα ρολοι

Παντως εγω θα το πω, παιρνοντας το ρισκο να μου ορμηξουν καποιοι εδω μεσα.

ΣΚΑΤΑ και σε ολους αυτους τους ‘‘διαδηλωτες’’ που σηκωθηκαν απο τον καναπε τους μονο οταν ανακοινωθηκε οτι θα στερηθουν τα κωλοχαρτα τους και θα αδειασει η τσεπη τους. Αυτους που σε οποιαδηποτε αλλη πορεια καθονταν στον καναπε αμετοχοι και διαμαρτυρονταν που ειναι κλειστοι οι δρομοι και δεν μπορουν να πανε για ψωνια.

ΣΚΑΤΑ λοιπον στην συντριπτικη πλειοψηφια του Ελληνικου Λαου.

ok, νταξ.

στειλτε λινκ του κειμενου