Ολυμπιακός

επίσης στα αποδυτήρια των ομάδων που αναλαμβάνει παιανίζουν τα Victory is Mine και In Union We Stand πριν τους αγώνες :smiley:

επισης ο ‘Παχα’ ηταν και φανατικος Παναθηναικος , για οσους δεν το γνωριζουν .

Επίσης ο Μαυρίδης που έπαιζε στο βάζελο ήταν από μικρός Ολυμπιακός. Το είχε πει σε ένα φίλο μου που ήταν παράγοντας στο Φωστήρα Ηλιούπολης όταν συζητήσανε για να αναλάβει για ένα διάστημα τις ακαδημίες της ομάδας.

Πάντως, μήπως να κάνουμε “Κωφίδης appreciation thread” ??? :stuck_out_tongue: Και να γράφουμε εκεί πέρα όσοι γουστάρουμε το ήθος και τη στάση ζωής του Κωφίδη!!

Ωραιος ο Αβραμης !!

http://www.sportdog.gr/article/11327/sto-derbi-tha-hasete-alla-tha-sas-doso-prim :slight_smile:

οταν λες παχα εννοεις παχατουριδης?

κοιταξτε αυτο για τις φημες φυγης του ρομενταλ… απο το υφος της απαντησης του ειναι αληθεια οτι διακρινεις μια δυσσαρεσκεια
http://www.sport24.gr/football/omades/Olympiakos/romental_exw_symvolaio.772635.html

Τι να πω ρε.
Μπραβο, χασατε στην Αθηνα και κερδισατε στη Θεσσαλονικη.
Ακομη πρωτοι ειμαστε.
Αλλωστε οι τελευταιες κατακτησεις πρωταθληματων απο τον Ηρακλη εγιναν με μειονεκτημα εδρας στα πλευ-οφφ.
Μαλιστα μια φορα το μειονεκτημα ηταν και στα ημιτελικα.
Δηλαδη απο την 3η θεση αναδειχθηκε πρωταθλητης, γιατι τετοια @@ μονο ο Ηρα.

Το σιγουρο ειναι οτι θα γινουν δυνατες μαχες για την κατακτηση του φετινου τιτλου.
'Η και οχι.
Μπορει απλα οταν ερθει η ωρα για τα σοβαρα παιχνιδια, ο ‘‘βασιλιας’’ να ‘‘σκουπισει’’ με συνοπτικες διαδικασιες κοκκινους και πρασινους.
8)

Μπράβο του!

Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να ανέβει ο Ρόμενταλ, γιατί έρχονται δύσκολα παιχνίδια, και τα άκρα του Ολυμπιακού θα παίξουν πρωταγωνιστικό ρόλο:):!:

Μπραβο στον Αβρααμ, μακαρι να βλεπαμε και αλλες τετοιες κινησεις…

Οσο για τον Κωφιδη ειναι μεταλλας τρελος, ελεγε σε μια συνεντευξη πως οταν πηγαινε με τον Ολυμπιακο για ματς στο εξωτερικο εψαχνε για βινυλια που δεν εβρισκες ευκολα στην Ελλαδα τοτε. Respect.

Ο Ρομενταλ μεχρι στιγμης δεν εχει προσφερει τιποτα και αν συνεχισει ετσι δεν με νοιαζει να φυγει.

Ιn Union we stand των Overkill;
Eύκολα από τα πιό πορωτικά κομμάτια για να ακούσεις πριν βγεις να παίξεις μπάλα!
Να το κάνουμε και εμείς όταν ξαναβρεθούμε σε Μάχη Τιτάνων Τραμπ, μόνο μην πάρουμε το σκαλπ κανενός συμφορουμίτη κατά λάθος μετά! :lol::stuck_out_tongue:

Δεν ξέρω ρε παιδιά…
Μου φάνηκε κάπως που βγήκε ο Αβραάμ δίπλα σε αυτή…
Δεν υπάρχουν άλλοι τρόποι να προσφέρει κάποιος στα παιδάκια χωρίς να εμπλέκεται αυτή η βρωμο-οικογένεια;
Επειδή ήμουν παιδάκι όταν είδα Ζλατάνο-Δέδε-Βουράκη να μας κλέβουν τη νίκη μπροστά στα μάτια μας, επειδή τον έζησα για τα καλά τον “Βαρδινογιαννισμό” σε όλη την διάρκεια των πέτρινων χρόνων όταν σκοπός ήταν να διαλύσουν τον Ολυμπιακό και να τον στείλουν στα τοπικά του Πειραιά, δεν θέλω να τους βλέπω μπροστά μου ούτε για καλό σκοπό. Να πάει ο Αβραάμ να τα προσφέρει κάπου που να μην μπλέκονται.
Ο γιός αύτής της κυράτσας πριν τρία μόλις χρόνια φώναζε “γαμήστε τον πούστη τον Ολυμπιακό” μπροστά σε κάμερες, και ο κουνιάδος της πριν ένα μήνα μπούκαρε πάλι στα δημοσιογραφικά και διέκοψε μετάδοση αγώνα! Μακριά ρε χολέρα!

όντως “επικίνδυνο” το άσμα Mule, να το χρησιμοποιήσουμε :lol:

εγω θα ελεγα να μην τα συγχεουμε μεταξυ τους.ειναι διαφορετικη περιπτωση αυτη.οσο και αν δεν γουσταρουμε την οικογενεια,η βαρδινογιαννη εχει κανει σημαντικο εργο σε αυτον τον τομεα και ειναι και η πλεον αναγνωρισμενη.επομενως μονο ως θετικη μπορουμε να βλεπουμε μια τετοια κινηση.

αν και ουτως η αλλως διαφωνω με το σκεπτικο του mule , να πω πως δν ποσταρα την ειδηση τοσο για την πραξη οσο για την ατακα που πεταξε ο Αβραμης περι ευχαριστου/δυσαρεστου νεου . :smiley:

Τωρα για την ενεργεια καθεαυτη , δε βρισκω κατι το κακο και επισης δν γνωριζουμε αν ο Αβρααμ εχει προσωπικο λογο που επελεξε το Ελπιδα.

Αυτο που με χαλασε ηταν κατι βιντεο που ειδα , οπου τραβολογουσε αυτη τα παιδακια για να βγαλει φωτογραφιες ,φυσικα για διαφημιση [-X

Επισης το γραψα και στο θρεντ του Αρη,απειρα respect ston super -3- που εβγαλε ανακοινωση για τα θυματα της 7 ,ενω καποιοι αλλοι κραζανε τον Ολυμπ.Β για ενα στεφανι .τεσπα…

Να θυμίσω πως και ο Ριβάλντο μετά το τέλος της σεζόν 07-08, είχε πάει και είχε δώσει χρήματα στο συγκκριμένο ίδρυμα για να πικάρει τον Κόκκαλη. Κατά τα άλλα για τα καρκινοπαθή παιδάκια νοιάζονται όλοι…

Αυτό ακριβώς…
Το σόι της κρύβεται πίσω από δολοφονίες, κατά τα άλλα είναι “φιλάνθρωπος”…

Το ότι είναι η Μαριάννα είναι συγγενής των τριφυλλοφόρων :stuck_out_tongue: είναι άσχετο. Εμένα με ενοχλεί αυτός ο τρόπος “φιλανθρωπίας”, τον βρίσκω υποκριτικό .Όπως ακριβώς με είχε ενοχλήσει ο αγώνας κατά της φτώχιας που δώσαμε πρόσφατα στο Καραισκάκη.

Κατά τα άλλα, αν δεν κερδίσουμε τον Άρη θα χουμε θέμα…

Εγώ πάλι προβλέπω να κατεβαίνουμε για το “Χ” και στα 2 ματς.

Ευτυχώς που υπάρχουν και άνθρωποι σαν τη Μαριάννα Βαρδινογιάννη και έτσι το χάσμα ανάμεσα σε πλούσιους και φτωχούς δε μοιάζει τεράστιο… :roll:

Αν ισχυει αυτο το βλεπετε λαθος ?

Γιατι εγω βλεπω αυτες τις μερες ενα επικοινωνιακο παιχνιδι που παιζει ο παο , και καλα οτι δν θα ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ τα ντερμπυ που ερχονται και ετσι θα κινδυνευσουμε να χασουμε το πρωταθλημα.

Εγω αυτο το βλεπω σαν παγιδα παντως, γτ αν το σκεφτουμε λιγο αν παρουμε δυο χ με αρη-παο η διαφορα το περισσοτερο που μπορει να πεσει θα ειναι στους 5 .

Μετα θα μενουν 7 αγωνιστικες και θα εχουμε αεκ μεσα(για μενα σιγουρο τριποντο) και παοκ εξω ,δλδ και παλι θα πρεπει να αυτοκτονησουμε με καποια απο τις μικρες για καλυφθει η διαφορα [B][SIZE=“3”]+ το γεγονος[/SIZE][/B] οτι ο παο δε θα κανει με καμμια δυναμη μονο νικες στη συνεχεια.οποτε κλαιν

Για την κουβεντα τα λεω αυτα γτ για μενα την εχουμε παρει εδω και μηνες την κουπα :smiley:

εντιτ.και δε λεω με αυτα πως δεν θελω νικες στα ντερμπυ καθε αλλο.απλα βλεπω πως προσπαθουν οι αλλοι να ασκησουν “τεχνητη” ψυχολογικη πιεση επειδη δν ειναι στο χερι τους.

Εγώ φυσικά και το βλέπω λάθος αλλά ανήκω στη μειοψηφία σχετικά με το πώς βλέπει ο καθένας το άθλημα και τον αθλητισμό γενικότερα.

εννοειται ειναι λαθος. ο ολυμπιακος δεν ειναι προφανως καμια ομαδαρα, γιατι απλα και μονο το ροστερ που εχει ,δεν ειναι σουπερ ροστερ, απλα ειναι συγκροτημενη ομαδα (επιμενω ο βαλβερδε παρα καποια λαθη μεσα σε 2 αγωνες με παο-ηρακλη, εχει παρουσιασει πολυ πολυ σοβαρη δουλεια).
αλλα αν δεν μπορει να κερδισει μεσα στο καραισκακη αυτον τον παο, τον οποιο ειδα με παοκ στην τουμπα και κατα λαθος δεν ισοφαριστηκε-εχασε το ματς (με αεκ δεν ειδα) και εκτος τον αρη που σε καμια περιπτωση δεν ειναι ομαδα φοβητρο, δεν λεω πως θα χασει το πρωταθλημα, ο παο θα κανει και αλλες γκελες με μικρες και στην πρωτη γκελα θα αρχισει η αγαπημενη παναθηναικη φαγωμαρα, αλλα θα χασει πολυ απο τη στηριξη του κοσμου.
γιατι δυστυχως ο κοσμος δεν βλεπει μπαλα οπως φαινεται και νομιζει πως ο μαρινακης εχει φτιαξει την υπερομαδα και ο κακος βαλβερδε φταιει. ας δουν λιγο ποσο στηριζοταν ο οσφπ σε ενα ποδοσφαιριστη οπως ο γκαλετι η στον 37αρη τζορτζεβιτς/λετο στην πρωτη θητεια του και τωρα ποιους εχει. αναγκαστηκε να βαλει τον φετφατζιδη δεξι εξτρεμ για να κερδισει κατι απο μπουκες, να βγαλει το μιραλας απο την επιθεση για τον ιδιο λογο (που αυτος ειδε, σε αντιθεση με τη στ ετιεν τοσα χρονια, πως εκει πρεπει να παιζει και ενω ειχε τον ‘γαμησε τους μαρκο’ παντελιτς χρησιμοποιουσε ενα παικτη που δεν υπολογιζε κανενας στην αρχη της χρονιας και εβγαλε ματια). και νταξει υπαρχει ο ζαιρι, αλλα ποιος σοβαρος προποντητης μπορει να στηριχτει πανω του?

σορυ για το μεγαλο ποστ