Ολυμπιακός

Ο Φουστέρ που όλοι τον είχαμε, κιεγώ, για Οσκαρ ΙΙ, μια χαρά μας οδηγεί στο τίτλο…αλλά τώρα και με ανάποδο:?..εννοείτε κολοτούμπα κιαπό μένα:):!:

http://www.soccerplus.gr/article/gia-ta-matia-toy-kosmoy-efesi-miralas

^^καλά δεν ανακάλυψες και την αμερικη…
σε αυτό το πρωτάθλημα παίζουμε [U]όλοι[/U]…
ακόμη και αυτοί που μπαίνουν στο ελληνικο ποδόσφαιρο τώρα(τα τελευταία χρόνια) και πέφτουν από τα σύννεφα…και αυτοί θα αναγκαστούν να πάνε με το κύμα…
αν πιστεύουμε οτι κάτι άλλο θα γίνει και οτι θα αλλάξουν τα πράγματα, θα περιμένουμε πολύ…

*δεν εννοώ κάτι εναντίων του ολυμπιακού…γενικά λέω…δεν εχει σχέση η φανέλα…

ναι οκ, ηθελε η επο να αβανταρει ολυμπιακο…για αυτο ανακοινωσε πως η τιμωρια ειναι για 2 αγωνιστικες μετα απο 9 μερες, οταν νομιζω το περιθωριο ειναι 7

Πότε είχατε περισσότερες φάσεις? Καλά για το ανάποδο πλάγιο που μπήκε το γκολ σας δεν μίλησα, αυτά είναι για μικρές ομάδες. Αλλά φαντάσου, έχετε και παράπονο κιόλας!

:?

Ουτε καν,3 που μπορουν να χαρακτηριστουν κλασσικες εκαστος ειχαμε.Κανατε τη 1 γκολ,καναμε τις 2.Οι υπολοιπες ηταν το πλασε του Μιραλας,το γυριστο του Κοκε και η κεφαλια του Τσεζαρεκ.Το ‘χασαμε δικο μας ματς’ που ειπες στο αλλο θρεντ ειναι αστειο,γκολ και φασεις τα κανες τελειως κοντρα στο μομεντουμ του αγωνα,στον οποιον ησουν χειροτερος και στα 90’.

Αν κανουμε μια σουμα δηλαδη το παιχνιδι το κλεψαμε(!) και εγινε η σφαγη του αιωνα.

Mα πως τολμαμε οι αλητες και μιλαμε οταν δοθηκε αναποδο πλαγιο! 8O

Εκτος των γκολ δηλαδη, ο ΑΡΗΣ ειχε τις 2 ευκαιριες που λες, το σουτ του Τοχα και ενα απιστευτο 3 με 1 που καταφεραν να το σπαταλησουν.

Ο "καλυτερος οσφπ ειχε 2 σουτ (Μιραλας, Τζιμπουρ) στο πρωτο ημιχρονο.

Εκτος αν πιο κοντα στη νικη, ειναι αυτος με την κατοχη.

Αστειο, ξεαστειο, σ’ ενα ματς στο οποιο προηγουμαστε στο 16’ με το Χαριλαου καμινι, για να χασουμε χρειαζεται να κανουμε τραγικα λαθη, οποτε [B]χανουμε δικο μας ματς[/B].

Ουτε κλεψατε ματς, ουτε ο κορακας ηταν αμετοχος στην εκβαση του αγωνα.

Λολ,αν μετρας στις φασεις το σουτ του Τοχα,τοτε σου βαζω κι εγω το σουτ του Τζιμπουρ που ηταν πολυ πιο επικινδυνο και ενα γυριστο που το πιασε ασχημα μεσα απο τη περιοχη και πηγε σα το σουτ του Τοχα,στα περιστερια δηλαδη.Α και μια κεφαλια του Μιραλας,ολομοναχος μεσα στη μικρη περιοχη,που πηγε αουτ(εκει που τραυματιστηκε).Επισης τι παει να πει ‘εκτος του γκολ’,συνολα οι κλασικες ηταν οι ιδιες.Το αν εκανες μονο τη μια γκολ ειναι θεμα ανικανοτητας/τυχης και μπορεις να το ριξεις εκει το φταιξιμο.Ασυννενοησια υπηρχε και στο δικο σας γκολ απο μας(κεφαλια-γιομα που προερχεται απο λαθος διωξιμο απ τον αμυντικο,ενα αγγιγμα και γκολ),οπως και στη κεφαλια του Τσεζαρεκ(α ρε Παρντο…)που πηγε η καρδια μου βολτα,δεν ηταν τιποτε οργανωμενες επιθεσεις(οπως ηταν πχ το πρωτο γκολ μας).

εγω λεω να βγαλετε εξω τι φασεις να τις μετρησετε να δουμε ποιος τις ειχε μεγαλυτερες

Α ΡΕ ΓΚΡΗΚ ΦΟΥΤΜΠΟΛ

ρε παιδιά, αφού ο διαιτητής ήθελε να ευνοήσει τον ολυμπιακό γιατί δεν έδινε την ΠΕΝΑΛΤΑΡΑ να τελειώνουμε? θα μας τρελάνετε τελείως δηλαδή, είπαμε να υποστηρίζετε μία ομάδα και να εχθρεύεστε μία άλλη αλλά μην το γαμάτε και τελείως το θέμα. και επειδή κάποιος μίλαγε γιά φάουλ υπέρ του ολυμπιακού πρίν, το ματς τελείωσε με 6 φάουλ περισσότερα κερδισμένα από τον άρη… ενδεικτικό είναι στο πρώτο μισάωρο πως τα κερδισμένα ήταν 9-1 υπέρ του άρη!

Ωπα σορι ναι,ας συνεχισουμε περι διαιτησιας.

εγω μιλησα για φαουλ,και μιλησα για το 2ο ημιχρονο,και μιλησα συγκεκριμενα για φαουλ απο το κεντρο και μπροστα,οσα ηταν κοντα στη δικια μας περιοχη τα εδινε.ουαου.

Στο πεναλτυ μπορει να κωλωσε για να μη ρισκαρει να γινει νεος Δαλουκας,ειδικα αμα δεν ειδε καλα τη φαση.
Μεγας αμπαλος και αυτος και ο εποπτης αμα δεν ειδαν το πεναλτυ παντως.

Και ειχε χαρακτηριστει απο τις ελπιδες της ελληνικες διαιτησιας ο χεστης.γελαμε.

τα φάουλ ήταν όμως μοιρασμένα στο δεύτερο φίλε μου και καλό θα ήταν να μας πείς ποιά δεν ήτανε. γίνανε και τα σφύριξε. και στο πρώτο σφύραγε μόνο άρη σε ότι αφορά τα φάουλ, τι πάει να πεί αυτό? πως ήθελε να τον ευνοήσει? εγώ μαζί σου είμαι, ο τύπος ήταν χέστης αλλά το μάτς το ήθελε Χ. δεν φταίει αυτός που ο άρης δεν πάταγε περιοχή ούτε με αίτηση και έπρεπε να πάει στο 80φεύγα γιά να κάνει ευκαιρία στο δεύτερο. επίσης εγώ λέω πως πρέπει να αφήσετε τις γκρίνιες γιά τα φάουλ και να προβληματιστείτε από την εικόνα της ομάδας που δυστυχώς έχει τη χειρότερη επίθεση και στην εντεκάδα σας έχουν βρεί θέση άτομα σαν τον μπομπαντίγια που έκανε τον αβράαμ να φαίνεται μπαρέζι. ποδοσφαιριστής είναι ο άνθρωπος ή το έσκασε από το six nations cup?

Αγαπητε μιληστε απλα για μπαλα, για το τι παιχτηκε…
Το να λες ομως “αυτη ειναι ευκαιρια” “αυτη δν ειναι” “αυτη ειναι πιο ευκαιρια απο εκεινη” ειναι λιγο μιζερια :slight_smile:

Καμία κόκκινη δεν υπάρχει, αλλά κάτι πρέπει να πουν οι φιλιπινέζες του Πατέρα.
Ελπίζουμε σε έκτη θέση και κάτω για να μην έχει 6 βαθμούς εξασφαλισμένους ο ΠΑΟ στα πλέη-οφ. :smiley:

Ο Μπομπαντιγια πρωτη φορα επαιζε,και ηταν αρκετα καλος,ο μονος που ετρεχε,εκανε καμια κινηση και πηρε μερικες ατομικες προσπαθειες ηταν.Τωρα αν τον ειδες τοσο αμπαλο εσυ,τι να πω.

Τελοσπαντων,ειναι κουραστικη η κουβεντα περι διαιτησιας,κι εμενα με ενοχλει γενικα και μαλακια μου που μπηκα στο τριπακι,αλλα νταξει.

Καλυτερα να το βουλωσουμε και να παμε να πλυνουμε τις σκαλες του μητερα μπας και μας βαλει στα πλεη οφ.

πιστεύεις πως ο τσέζαρεκ πρέπει να είναι το μπακάπ του μπομπαντίγια? αυτό που είδα εγώ ήταν ένας παίκτης με σωματοδομή ράγκμπυ που δεν κέρδισε καμία προσωπική μονομαχία. δεν ξέρω τι μπορεί να δείξει στο μέλλον πάντως η γνώμη μου είναι πως κακώς έδιωξε το ρουίς…

Γελαω σημερα με το χαρτι τουαλετας μαρκα “Πρασινη” που ξεχναει πως περασε ο ΠΑΟ απο το Χαριλαου φετος και ψαχνει φαντασματα για το χθεσινο παιχνιδι…

το κακό είναι πως ξεχνάνε και οι φίλοι του άρη…

Πέρα από απιθανοαπίθανη κίνηση Φουστέρ πάντως, πρέπει να σταθούμε και σε μαχητή Τζιμπούρ (σε δεύτερο σερί ματς στη Θεσ/νίκη).

Πάλι πάει σε κάθε φάση σχεδόν πρώτος στη μπάλα, στο γκολ εκτελεί άψογα με το αριστερό, έχει μια σουτάρα ελάχιστα άουτ και το παλεύει όσο χρειάζεται στη φάση του 2ου γκολ ώστε να μην διώξουν με άνεση οι αμυντικοί του Άρη.

Αφού είσαι ψάρακας, αλλά θα σε κανονίσω στους μάνογουορ! :lol: