Αποχωρω απο το Φορουμ!

Μετα απο 2-3 μηνες εδω περα αποφασισα να αποχωρισω για διαφορους λογους!

1.Το φορουμ εχει μετατραπει σε Chat Room αντι για μουσικο φορουμ!
2.Καταλαβα οτι για να μιλισεις εδω και να εχεις αποψη περι καποιων θεματων πρεπει να εισαι πανω απο 40 χρονων!(αμα εισαι 15-17 εισαι καταδικασμενος να λες βλακειες!)
3.Οι περισοτεροι κρινουν αναγκαια αυτα που γραφεις απο τα ποσα ποστ εχεις κανει!
4.Oi Mod’s ενω επρεπε να κανουν ολη την δουλεια του φορουμ και να βγαζουν αυτοι τα τοπικ δεν κανουν σχεδον τιποτα εκτος του να κατακρινουν το καθε τοπικ που ανοιγει ο καθε καινουργιος στο φορουμ
5,Δεν υπαρχει ουσιαστικος διαλογος,και ανταλαγη αποψεων!

Γεια σας καλα να περνατε!

[SIZE=“1”]ΣΥΜΒΟΥΛΗ:να γραφεται καθε κομματι ξεχωριστα που ακουτε για να φτασετε τα 2000 ποστ μπας και διαβασει κανεις την αποψη σας![/SIZE]

Χαιρομαι για τις φιλιες που εκανα στο φορουμ!!

xaxaxaxaxaxa!!!ρε συμφωνω οσο δεν παει αλλο ομως!!!:lol: :lol: :lol:

να σαι καλα ρε,θα μας λειψεις

θα τα λεμε ομως εμεις,δεν χανομαστε:)

650 posts εχεις…μην φευγεις…οπου να ναι θα σε λαμβανουμε υποψη :lol: :stuck_out_tongue:

φευγοντας δεν θα αλλαξεις κατι!:wink:

τι μ@λ@κ@$ εισαι ρε…

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

Συμφωνω μαζι σου αλλα δεν ειναι λογοι αυτοι για να φυγεις. Αν παλι θελεις, δικο σου θεμα και μονο. Καλα να περνας, οτι κι αν κανεις.

Συμφωνω με τον led~…

Γεια σου.

See ya in another life brotha

Είναι η πρώτη φορά στα τόσα χρόνια που είμαι στο ρόκιν φόρουμ και είμαι μοντ, που είμαι σχεδόν εκνευρισμένος. Τα παρακάτω απευθύνονται τόσο στο παιδί που λέει πως φεύγει (δεν ξέρω αν θα ξαναμπει να τα διαβάσει) όσο και στους υπόλοιπους που συμφωνούν σιωπηρά ή φωναχτά !

  1. Σε όλα τα φόρουμ παρατηρείται το φαινόμενο της ανταλλαγής “προσωπικών” μηνυμάτων ανάμεσα σε άτομα που είτε γνωρίζονται στην κανονική ζωή, είτε είναι πάλιουρες. Αυτό ούτε ελέγχεται, ούτε διορθώνεται. Τι να κάνουμε ? Να σβήνουμε όσα ποστ έχουν χαρακτήρα chat ? και στην τελική ξέρεις εσύ έστω κ ένα φόρουμ που δεν γίνεται αυτό ?

  2. ΕΛΕΟΣ με τους καταπιεσμένους μικρούς. Εγώ προσωπικά έχω δόσει μάχη μέσα στο φόρουμ μας να σας υποστηρίζω και έχω γράψει και δύο άρθρα πάνω στο θέμα, τα οποία άγγιξαν (σύμφωνα με τα μέηλ που έλαβα) πολλούς μικρούς. Αλλά λίγο έλεος. Όσο ρατσιστική είναι η αντιμετώπιση “είναι μικρός άρα λέει μαλακίες”, άλλο τόσο είναι και η αντιμετώπιση “είναι μικρός άρα έχει ασυλεία και ότι λέει ούτε το κρίνουμε ούτε το κατακρίνουμε”. Πολλή ευαισθησία έχει πέσει ρε παιδιά. Σε δημόσιο φόρουμ γράφετε, λογικό είναι να κρίνονται από ΟΛΟΥΣ τα γραπτά σας. Αν κάποιος μεγάλος έχει κόμπλεξ με την ηλικία του κ την λέει στους μιρκούς, πρέπει να το κοιτάξει. Αν κάποιος μικρός έχει κόμπλεξ με την ηλικία του πρέπει να ωριμάσει ή απλά να περιμένει.

  3. Κακό δικό τους κ δεν πρέπει να κάνεις έτσι. Και άλλοι κρίνουν κάποιον από την ομάδα που υποστηρίζει. Τι να κάνουμε γι αυτό ?

4.""Oi Mod’s ενω επρεπε να κανουν ολη την δουλεια του φορουμ και να βγαζουν αυτοι τα τοπικ “”

Το λέει κάπου αυτό ? Υπάρχει κανένα μεγάλο καταστατικό της modοσύνης που λέει ότι εγώ πρέπει να εφευρίσκω τόπικ για να μην βαριέσαι ? Και οι υπόλοιποι users δλδ τι θα κάνουν ? Θα σχολιάζουν μόνο τα τόπικ μου ? Δλδ αν βάλω τόπικ “Yves Klein Blue και μοντερνισμός” και δεν απαντήσει κανένας τι θα έχω καταφέρει ? Έλα να μαζευόμαστε λίγο…

  1. Ότι νιώθει ο καθένας…

Είσαι 2-3 μήνες εδώ και βλέπω τα έχεις καταλάβει όλα. Αφού όμως σε πειράζουν τόσα πράγματα γιατί ποτέ δεν τα συζητήσαμε ή δεν μας τα γνωστοποίησες ? Δεν καταλαβαίνω πραγματικά…

καλή συνέχεια σε ότι και αν κάνεις. Αν γυρίσεις και δεις το ποστ εύχομαι να αλλάξεις γνώμη.

Λουκιανε, αυτη η λεξη εγραψε!!!:smiley:

Καλα τα ειπες παντως…

Τι φάση ρε? είμαστε σοβαροί , τι παράπονα είναι τούτα??? τι πάει να πει είμαι 17 τι 27 τι 57 χρονών? Αμα έχεις σωστή άποψη και 7 χρονών να έισαι έιναι σωστή! κι εγώ είμαι μέλος από το 2004 και ο Μάνος (σορρυ ρε φίλε για την αναφορά) γράφτηκε πριν κάν διμηνο και έχει περισσότερα ποστ από μένα! δλδ τι πάει να πέι ότι θα τον πάρουν πιο σοβαρά από μένα έπειδη έχει περισσότερα ΄ποστ? να σοβαρευτούμε λιγακι επιτέλους! Αμαν αυτή η χαζομάρα με τον αριθμό των ποστ!
Α και κάτι άλλο που με πέιραξε είναι αυτό το το έχετε κάνει τσατ και όχι φορουμ!΄είμαστε μια τεράστεια παρέα και προσωπικά είμαι πολύ υπερήφανη για το ότι όποτε κανονίζω συνάντηση των μελών του φόρουμ μαζευόμαστε κόντα στα 20 άτομα! για μενα είναι επιτυχία αυτό και δείχνει το καλό κλίμα που επικρατεί εδω μέσΑ! Τωρα αν εσένα δεν σου κάνει αυτο , λυπάμαι που δεν μπορ΄΄εσαμε να σε κάνουμε να αιστανθείς το ίδιο άνετα όπως οι υπόλοιποι από εμάς!

Τελος πάντων! Στο καλό , καλά να περνάς κι εμείς εδώ είμαστε!

(αν δεν βγάζετε νοημα από οτι γράφω θα κάνω μια μετάφραση στα σουηδικά αυριο όμως…:stuck_out_tongue: )

Montecristo εισαι κορυφη. :wink:

Φιλε μου δεν καταλαβαινω ειλικρινα τους λογους για τους οποιους αποχορεις. Το φορουμ παντα ετσι ηταν, οπως ολα τα φορουμ που ξερω. Και μουσικα αλλα και “ασχετα” θεματα εχουν τη θεση τους.

Ό,τι κι αν αποφασίσεις να κάνεις, καλή συνέχεια :slight_smile:
Εμείς εδώ είμαστε κι αν ποτέ θελήσεις να ξανάρθεις, οι πόρτες θα είναι ανοιχτές.

Το μόνο που με ενοχλεί (γιατί κυρίως περί ενόχλησης πρόκειται) είναι αυτό το “αποχωρώ από το forum”. Δεν ξέρω αν είναι της μόδας ή η εύκολη λύση, αλλά γιατί όλα όσα λες δεν ενδιαφέρθηκες να τα πεις έστω και μία φορά πριν αποφασίσεις να φύγεις;

Anyway, see you :wink:

Συμφωνώ γενικά με αυτά πού έγραψες, αλλά εδώ θα διαφωνήσω. Πιστεύω ότι δεν υπάρχει σωστή και λάθος άποψη, αλλά ο τρόπος έκφρασης είναι πού παίζει κυρίαρχο ρόλο! Όσο αφορά τις ηλικίες έχω δεί 15χρονα να “ζωγραφίζουν” (με τη καλή έννοια) με τις απόψεις τους και 40χρονους να συμπεριφέρονται σαν ξεμωραμένοι! Το ότι κάποιος είναι μικρός δλδ δεν σημαίνει ότι πρέπει οπωσδήποτε να λέει μπούρδες (αν και σε γενικές γραμμές αυτό συμβαίνει) όπως και το ότι οι μεγάλοι δεν είναι “σοφοί” Τέλος, νομίζω πώς είναι δύσκολο ένα παιδάκι 7 χρονών να έχει καν άποψη! :stuck_out_tongue:
Όσο αφορά το φίλο θα πώ ότι ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Αν κάτι σε ενοχλεί, το αφήνεις και πάς παραπέρα, η κάθεσαι και το συζητάς. Στη δικαιοδοσία του καθενός είναι.

ειδικα αυτα τα τρία αδυνατω να καταλαβω πως τα συμπερανες. για το δευτερο (κριτικη μεγάλων προς νεους), ναι οι μεγαλυτεροι ασκουν κριτικη, αλλα οι περισσοτεροι εδω φιλε καθε αλλο παρα τρομπες ειναι. δεν ειναι ολα υποκειμενικα στη μουσικη…

παμε στα αλλα τρια.

  1. ειδικα οι παλιουρες του φορουμ οι περισσοτεροι εχουν γραμμενους στ’ @@ τους το ποστ κάουντ. συγνωμη ρε φιλε, αλλα δε θα κατσω ολη μερα μπροστα απο ενα πι σι να γραφω μλκιες για να ανεβαινει ενα νουμερο. εχουμε και δουλειες και ασχολιες.

  2. ο λουκιανος απαντησε σωστα. επιπροσθέτως, αν ενας νεος μπει και πεταξει ενα εντελως αντικειμενικα αυθαιρετο τοπικ, λογικο ειναι να του πουν κατι.

  3. εγω μια χαρα ανταλλασω αποψεις.

στο καλο και αν θελησεις να γυρισεις εδω θα μαστε. αν πας σε αλλα αντιστοιχα φορουμς θα δεις ισα ισα οτι στου ροκιν και κινηση υπαρχει, και χαλαρο μοντερέισιον, και σοβαρο κλιμα αντι για χυμαδιό. δε το βρισκεις ευκολα αυτο.

γιαυτο εξ αλλου αρχισα να γραφω εδω. οχι επειδη ειμαι συντακτης αλλα επειδη ειδα συζητήσιμους ανθρώπους.

μην το λές έγω στα 4 μου άκουγα Αλις Κούπερ! ήμουν πιτσιρίκι με άποψη!:wink:

8O 8O 8O 8O 8O :stuck_out_tongue: 8) 8) 8)

Μπα, το θυμάσαι δλδ; :stuck_out_tongue: Οπως και να το δείς, είναι από τη φύση δύσκολο σε τετοια ηλικία να έχεις “αποψη” Μακάρι βέβαια αυτή η ηλικία να μην περνούσε ποτέ και να μην αποκτούσαμε “αποψη” πάνω σε πολλά θέματα :wink: