Ελλειψη σοβαρότητας διοργανωτών;;

Πήγαινε και άκου το εσύ για μένα

Αγαπητέ Δημήτρη (Beer drinker), φιλικά και καλοπροαίρετα και μόνο σου απαντώ κι εγώ διότι άνθρωπος που δηλώνει. όπως εσύ, ότι λατρεύει τους Thin Lizzy, μόνο φίλος μου μπορεί να είναι :thumbup:

Έχεις δίκιο σε όσα παραπονιέσαι, σχετικά με το “Johnny” και για τον Mendoza και Aldridge (οι τελευταίοι ήταν απίστευτοι όταν είχαν έρθει με whitesnake, ενώ τώρα ψιλοβαριόντουσαν)…Μακάρι να παίζανε άλλα τόσα τραγούδια να γουστάρουμε όλοι…Τι να σου πω, εγώ και μόνο που είδα μπροστά μου τον Gorham μου έφτανε αλλά προφανώς δεν μπορώ να κρίνω και πολύ αντικειμενικά.

Όσο για αυτό που υποθέτεις ότι δεν έχω δει τα Dvd που προαναφέρεις, μόνο σαν πλάκα μπορώ να το πάρω αυτό…:smiley: Είναι δυνατόν να ρωτάς μουσικό της ελληνικής Thin Lizzy tribute band αν έχει δει το Α και το Ω των Lizzy; 8) Μ’ αυτά τα video μεγάλωσα! Όπως καταλαβαίνεις έχω και πολλά άλλα σπάνια από τους θεούς…Anyway…

Θα χαρώ να έρθεις σε κάποιο live μας να γνωριστούμε από κοντά, να μοιραστούμε τις απόψεις μας για την υπερμπάντα και βέβαια να ροκάρουμε!
Εμείς το παίζουμε το Johnny πάντως! :stuck_out_tongue:

:respect:

Επιστρέφοντας στο αρχικό θέμα του thread διερωτώμαι πως θα σχολίαζε κανείς την ξαφνική αλλαγή τοποθεσίας της συναυλίας των Μotorhead…

Aς σοβαρευτουν πρωτα οι ακροατες και ας εχουν μετα την απαιτηση της σοβαροτητας των διοργανωτων :roll:

Δε θα μπορούσες να το θέσεις καλύτερα

Εγω διαφωνω… Εφοσον οι ακροατες ειναι αυτοι που σκανε το παραδακι τους, ειναι και οι τελευταιοι που θα πρεπει να σοβαρευτουν…

Για εξήγησέ το αυτό…
Γιατί εγώ πιστεύω ότι ακριβώς αυτός είναι ο λόγος που πρέπει να σοβαρευτούν… Βασικά δεν είναι ζήτημα του ποιος φταίει, αλλά ζήτημα του τρόπου σκέψης. Με το να ψάχνουμε τις ευθύνες που έχει ο άλλος χάνουμε το νόημα, σε κάθε πτυχή της ζωής γενικότερα.

Στους Tool ησουν? Θεωρεις οτι φταινε οι ακροατες για τα χαλια της συναυλιας? Αυτοι επρεπε να ειναι σοβαροι ή η Didi?

δλδ μου λες οτι επειδη δεν ειμαι σοβαρος οι χωροι ειναι αθλιοι ο ηχος μετριος τα εισητηρια ακριβα κ τα Group παιζουν λιγο?:-k

δλδ αμα οι ακροατες σοβαρευτουν θα αλαξουν ολα αυτα?:-k

πανω σε αυτο που λεει ο manos πιστευω οτι απλα φταιει το χρημα! οταν η μουσικη παιζετε για αυτο τοτε ολα τα αλλα ειναι κουραφεξαλα!

Στην επόμενη συναυλία των Tool με τη Didi μάλιστα, αν έχει και κατάλληλη προώθηση θα μαζέψει ακόμα περισσότερο κόσμο… Χμμμμ, ποιος φταίει τώρα??

Δηλαδη την επομενη φορα που θα ερθουν οι Tool λες να μην παμε… Συμφωνω, αλλα τοτε δεν θα ειμαστε ακροατες της συναυλιας αφου δεν θα εχουμε παραστει σε αυτην…

Είναι το ίδιο που λένε όλοι με το επίπεδο της τηλεόρασης: ότι δηλαδή τι να κάνω αφού παίζουν συνέχεια βλακείες, αναγκάζομαι να βλέπω so you think you can dance παρόλο που το κράζω…

Το So you think you can dance είναι πάρα πολύ καλό!!! Καταρχάς, δεν είναι ούτε ριάλιτι. Ένας απλός χορευτικός διαγωνισμός είναι! Λίγα τα λόγια σου για το So you think you can dance!!!

Πάρε και λίγο να δεις!!!

:stuck_out_tongue:

καλα τοτε μην πας σε συναυλιες κ ασε εμας τουσ μη σοβαρους να πηγαινουμε! κ καθε φορα να ριχνουμε το επιπεδο!

Σαν να τα μπέρδεψες λίγο τα πράγματα, πότε διαμαρτηρήθηκα εγώ για συναυλία? (ίσα-ίσα που η συντριπτική πλειοψηφία όσων έχω πάει με έχουν αφήσει ικανοποιημένο)
Απλά αν έβλεπα τα πράγματα τόσο τραγικά όσο κάποιοι τότε αυτό θα έκανα και θα πήγαινα μόνο σε συγκεκριμένες συναυλίες συγκεκριμένων διοργανωτών.

γραψε λαθος!με μπερδεψες!:stuck_out_tongue: sorry!

Πλάκα κάνεις!!
Δύο άντε τρεις είναι όλοι κι όλοι στην Ελλάδα τουλάχιστον αυτοί με τα κονέ για “ηχηρά” ονόματα.

Όσο για το περι σοβαρότητας ακροατών. Δυστυχώς κουβαλώ το στερητικό σύνδρομο των 80ς-90ς και αυτό εκμεταλλεύονται φαίνεται όσοι μου αδειάζουν το πορτοφόλι. Αλλά που θαι πάει; Οι πιτσιρικάδες σήμερα, εκτός του ότι έχουν την εμπειρία συναυλιών που εγώ δεν είχα στα 18-19 μου, έχουν την δυνατότητα να δουν τι παίζεται και στον υπόλοιπο κόσμο, πράγμα που σημαίνει ότι αργά ή γρήγορα θα τα βρουν μπροστά τους οι επιτήδειοι.

Αυτό ελπίζουμε όλοι, να ισχύει πράγματι αυτό το καταραμένο το public demand