Τρύπες

Προβλεπω μαχες εδω μεσα…

Λοιπον για μενα οι Τρυπες ειναι το καλυτερο ελληνικο rock συγκροτημα (αγγλοφωνο η ελληνοφωνο) και πιστευω πως αν ηταν Αμερικανοι ας πουμε και ειχαν αγγλικους στιχους θα ηταν εφαμιλλοι πολλων ξενων συγκροτηματων…

Α, και ο Αγγελακας ειναι ενας απο τους καλυτερους στιχουργους ever… Και ειναι εξαιρετικος και σε αυτα που κανει και μετα τις Τρυπες (Επισκεπτες, συνεργασια με Βελιωτη)…

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου μαζί τους γιατί μου τη σπάει απίστευτα η φωνή του Αγγελάκα!! Απίστευτα όμως!!

Συμφωνώ απολύτως …

Οι τρυπες ηταν καλο συγκροτημα ο Αγγελακας μετα ομως ξεπουληθηκε τελειως

Tι εννοεις ξεπουληθηκε?

Για τα ελληνικα δεδομενα ηταν πολυ καλοι!και πειραματιζοντουσαν αρκετα σε αυτο που παιζαν!Αν και οι στιχοι ηταν πολυ καλοι, η φωνη του Αγγελακα δεν μου πολυ αρεσε!Τωρα αν ξεπουληθηκε και γιατι πολυ θα ηθελα να μαθω απο που το συμπερανες!

gamato sugrotima…sumfwnw oti einai to kalutero elliniko ever…i foni tou aggelaka k mena m tin epsage stin arxi alla einai apisteuti!!!

oi trypes? ti na leme? ta tipakia itan 8eoi!

pote den 8a ksexasw tis sinaulies tous. tous eida to 1996 (an 8imamai kala) sthn lamia kai to 2001 ( pali an 8imamai kala ) sthn patra. poli ksilo.

k o aggelakas mou aresei se auta pou kanei twra.

Και εγω τους ειχα δει το 96 στο ροδον στην πρωτη συναυλια τους που πηγα ποτε!!Οι τυποι ειχαν γαμησει τοτε και το κοινο παραληρουσε!Ο Αγγελακας ειχε πεταξει και τα παππουτσια του στους οπαδους!!Παντως εγω γουσταρω την φωνη του!

Τους αγαπαω αλλα δυστυχως δεν ετυχε να τους δω ποτε live. Και τις 3 φορες που ηρθαν στο χωριο μου ημουν πολυ μικρος για να ξερω, αλλα απο οτι ακουω τα διναν ολα και ο αγγελακας μορφη πανω στη σκηνη.

Πολυ καλο συγκροτημα που χαιρεσε να εχει η χωρα σου και να ξεχωριζει σα τη μυγα μες το γαλα απο τια αλλες βλακιες.

πολύ καλοί μουσικοί, ωραία κομμάτια αλλά εγώ προτιμώ τους ΤΕΡΜΙΤΕΣ!!!
που ήταν και το πρώτο ελληνικό rock συγκρότημα!!! 8)

…13 χρονια πριν την ιδρυση τους, ξεκινησαν οι Aphrodite’s child.

αυτο που το στηριζεις???ισα ισα θα ελεγα το αντιθετο θα ελεγα…αυτος ηταν που οταν ειδε τουσ υπολοιπους να μην καταθετουν την ψυχη τους στο συγκροτημα(για διαφορους λογους, οπως η οικογενεια) απαιτησε τη διαλυση,ειναι αυτος που πειραματιστηκε,και ακολουθησε διαφορους δρομους(οι ανασες των λυκων,το θεικο “απο δω και πανω”)…τι αλλο να πω…και το ποιο βασικο…ειπε οτι δεν προκειται να επιτρεψει επανενωση των τρυπων και οτι αν γινει κατι τετοιο να ειμαστε σιγουροι οταν οι κατι θα βρωμαει…δεν κανουν και πολλοι τετοιεσ δηλωσεις…

Το δεύτερο καλύτερο ελληνικό συγκρότημα για μένα μετά τα Διάφανα Κρίνα

vasika, asxeta apo ta proswpika gousta tou ka8enos, ta pragmata eixan ws ekshs:
[CENTER]
htan oi trupes kai oloi oi alloi.[/CENTER]

xwris na 8elw na ipotimisw kanena group. ( na tonisw oti oi trupes den einai to agapimeno mou elliniko group )

[QUOTE=ChrisP;137033
Λοιπον για μενα οι Τρυπες ειναι το καλυτερο ελληνικο rock συγκροτημα (αγγλοφωνο η ελληνοφωνο) και πιστευω πως αν ηταν Αμερικανοι ας πουμε και ειχαν αγγλικους στιχους θα ηταν εφαμιλλοι πολλων ξενων συγκροτηματων…[/QUOTE]

τα πες όλα, για άλλη μια φόρα. Αυτά ακριβώς θα λεγα και εγώ. 8)

πολυ καλοι για τα ελληνικα δεδομενα και οχι μονο. μακαρι να υπηρχαν εφαμιλες μπαντες στον χωρο σημερα…

Μακράν το καλύτερο ελληνικό συγκρότημα…ever:bow: :respect:

Ισως η επιδραστικότερη ελληνόφωνη rock μπάντα…Εδώ δεν πιάνουν οι κατάρες,δεν πιάνουν οι ευχές…