Νευρα

Ποσο τραβηγμενες ειναι οι αντιδρασεις σας οταν νευριαζετε? Ποια ηταν η πιο εξτριμ? Εγω εχω σπασει το ποντικι που εχω τωρα με μπουνια (σημερα το πεταξα στο ντουβαρι), ειχα αρχισει στα μπουνιδια τον τοιχο κι εχω ριξει μπουνια παλι στην μουτσκα μου και ειδα (κυριολεκτικα) αστρακια. Κανετε κι εσεις τετοια ή ειστε ΕΝΑ ΜΑΤΣΟ ΦΛΩΡΟΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ? Ε?

Ψηφισα το “ειμαι φλωρος” (γιατι οντως ειμαι) αλλα εχω κανει πολλες ζημιες πανω στα νευρα μου. Κυριως οταν παιζω ΝΒΑ Live και Pro Evolution και Manager στο PC και χανω…

Το καλυτερο ηταν στο Manager, οπου ειχα Μπαρτσελονα ημουνα 0-0 με τη Ρεαλ και μου βαζει γκολ στο 90’ το #*^%#μενο!!! Εριξα κατι μπουμνιες στο PC, κολλησε και οταν ανοιξε ειχαν καταστραφει clusters (=μικρα κομματια) του σκληρου δισκου…

Επισης η πορτα του δωματιου μου εχει ενα βαθουλωμα απο κλωτσια…

Εσυ εισαι φλωρος που επιτιθεσαι μονο σε αψυχα αντικειμενα.:stuck_out_tongue:

Χαρη στην εκ γενετης κυκλοθυμια μου τα νευρα μου δεν κρατανε πανω απο 5 δευτερολεπτα.
Αυτο ειναι καλο για την ψυχικη μου υγεια αλλα και κακο γιατι κανεις δεν με παιρνει στα σοβαρα.:stuck_out_tongue:
Δεν με εκφραζει καμια επιλογη του poll. :frowning:

Θες να βοηθησεις στο ν’αλλαξει αυτο?

Μπορω να σε μαθω να βαρας κι ανθρωπους αν και δεν εννοεις αυτο.

Νταξ… Δε θα με χαρακτηριζα κ ηρεμη!Αν κ ολοι οι φιλοι μου, οσοι καταφεραν να μεινουν δλδ, ισχυριζονται οτι ειμαι ψυχακι…Αν τσαντιστω παρα πολυ, σβηνουν ολα κ συνηθως δε ξερω τι κανω…Ζαρτιερες τα νευρα μου κονως!!Καμια απο τις επιλογες δε μου κανει…Αν ηταν “Θα πρεπε να παιρνω λεξοτανιλ” ΙΣΩΣ!!!ΧΕΧΕΧΕΧΕ

παιρνω λεξοτανιλ, απλα και μονο επειδη μου ειπαν οτι ειμαι ωραια:roll:

συνηθως ειμαι ηρεμος. δεν νευριαζω πολυ ευκολα.
αλλα υπαρχουν καποιοι που τα καταφερνουν να με κανουν τουρμπο!
πρωτα απο ολα οι αδιαβαστοι μαθητες μου κ μετα οσοι ηρθαν προβα κ δεν εχουν μαθει τα κοματια!
ειδικα ποι τελευταιοι ακουνε οτι μπινελικι υπαρχει!

ενοιτε πως δεν χτυπαω κανενα κ ουτε κανω ζημιες οταν τα παιρνω απλος ριχνω κατι μπινελικια κ τελος.

πες και για κεινη τη φορα που με μαστιγωσες:(

φυσικά και είμαι φλώρος,scorpions ακούω:D

Δε με εκφράζει καμιά επιλογή του poll.Αν και έχω τρελά νεύρα είμαι τρελά ψυχραιμος και δεν τα εκτονώνω ποτέ.Αλλά αν είναι να κάνω ζημιά,θα κάνω

τοτε με τισ χορδες του μπασου λες ε? ε τι να κανω αφου εκανες αταξιες!

εξαρταται απ’τα ατομα που με νευριαζουν.

ποτε δεν με αγαπησες πραγματικα:(

Εγώ έχω γίνει γελοίος πολλές φορές. Πέρα απο σπάσιμο ποτηριών κλπ., είχα ρίξει άπειρες μπουνίες στο παλιό μου pc όταν κόλλαγε, έχω βάλει χέρι σε γύψο απο μπουνιά σε τοίχο και άλλα πολλά τέτοια. Βέβαια το γελοίος πάει γιατί συνήθως βρίζω με όλη τη δύναμη της φωνής μου και με ακούν οι γείτονες. Πάντως όταν νευριάζω με κάποιον άλλο δεν του το δείχνω έντονα, γι`αυτό και θεωρούμαι ήρεμος. Αλλά ξεθυμαίνω αλλού. Πάντως ένας γνωστός μου είχε σπάσει στο ξύλο καθηγητή, οπότε καταλαβαίνετε ότι υπάρχουν πολύ πιο brutal καταστάσεις απο τη δική μου. Εγώ μόνο έχω βρίσει και αυτό έξω απο το σχολείο.

το πρωτο. εχω αρκετη υπομονη, αλλα οταν με πιεσουν σε ευαισθητο για μενα σημειο, ξεσπαω λιγο αποτομα πολλες φορες. ορισμενες ελεγχω τα νευρα μου, αλλες όχι ιδιαιτερα. εχει τυχει να σπασω διαφορα πραγματα σε φαση τσαντιλας. οποτε το πρωτο…

Αρπαζομαι αρκετα ευκολα, ειδικα εκεινες τις μερες του μηνα… Γεινικα κρατιεμαι, αλλα οταν βγω εκτως ελενχου… Ερχεται η κολαση ταναποδα…:-s

Εγώ με φοβάμαι άμα νευριάσω!
Συχνά μου φεύγουν υπερβολικά λόγια που καμιά φορά μετανιώνω, και γι’ αυτό τώρα προσπαθώ να κρατάω το στόμα μου κλειστό. Δε θυμάμαι να έχω διαλύσει πράγματα από νεύρα, αν και πολλές φορές θα το ήθελα! :stuck_out_tongue:
Συνήθως με πιάνουν κλάματα τσαντίλας… :-s

Όταν καταφέρνουν και σπάνε τα νεύρα μου τότε ή σπάω ότι βρω μπροστά μου ή τσακώνομαι στο ξύλο.

Συμφωνω με Banette και Aloe.Αρπαζομαι πολυ ευκολα αλλα επειδη θελω να ειμαι λογικη με ολες τις καταστασεις (κατι που φυσικα δεν μπορω να το επιτυχω παντα) θα βγαλω τα νευρα μου οταν ξερω οτι εχω 100% δικιο.
Οσο για τις “δυσκολες μερες” *αμησε τα!Γινομαι ανυποφορη… [-X