Παναθηναϊκός

Εισαι σιγουρος οτι δεν θα τα ακυρωνε και αυτα;;

Bασικα δεν καταλαβες τι ειπα.Ειπα οτι οταν μια ομαδα δειχνει οτι δεν προσπαθει να νικησει,παιζει νωθρα,αψυχα και δεν προσπαθει και πολυ για την νικη ειναι λογικο να μην κατσει ο δημοσιογραφος να ασχοληθει με μερικες φασεις που ισως αδικηθηκε.Οσο πιο πολυ αξιζει μια ομαδα να κερδισει τοσο πιο πολυ “ποναει” η αδικια απο διαιτητες η κι εγω δεν ξερω τι.Τωρα το να συγκρινεις το μπασκετ με το ποδοσφαιρο ειναι λαθος.Αλλο να δωσεις δυο φαουλ που δεν ηταν και να βαρεσει η μια ομαδα 2 βολες και να παρει και μια κατοχη κι αλλο να δωσεις πεναλτυ η να μην δωσεις πεναλτυ σε οποιαδηποτε στιγμη του αγωνα.Επισης δεν καταλαβαινω τωρα τι γινεται…Εγω αδικηθηκα στο μπασκετ εσυ στο ποδοσφαιρο να βγαλουμε εξω τις αδικιες μας να δουμε ποιος την εχει μεγαλυτερη :lol::lol:

Μαγκες πριν λιγο ακουσα οτι ο ατρομητος ανακοινωσε οτι ο δωνης θα παραμεινει εκει και του χρονου και μου εφυγε ενα βαρος γιατι κατα την γνωμη μου ειναι πολυ λιγος για τον παναθηναικο.Τωρα σε περιπτωση που φυγει ο φερειρα η καλυτερη λυση πιστευω ειναι ο κουπερ.

Καλα, εγω δεν ελω να φανταστω ποσο πιο κατω απο δωνη μπορουν να παρουν για να μας εκπληξουν

Θελω να ελπιζω πως δεν θα γινει κατι τετοιο φιλε μου αν και ολα δειχνουν οτι θα μεινει ο φερειρα.Για να δουμε.

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/A1Panathinaikos/mpatist_oi_diaithtes_den_vazoyn_triponta.1091313.html

Όμορφη συνέντευξη Μπατιστ για τον χθεσινό τελικό και ειδικά όταν αναφέρεται στο Μιλος Τεοντοσιτς + για ατμόσφαιρα στο ΣΕΦ

Παλίκαρος ο τυπάς.

το “that malakia” όλα τα λεφτά :lol::lol::lol::lol:

Α ρε Μαικ ψυχαρα!!!

[I]Για κέρδη εκατομμυρίων ευρώ που καρπώθηκαν ένας παράγοντας και ένας υιός παράγοντα, οι οποίοι πόνταραν στη Μαλαισία τα αποτελέσματα δύο αγώνων του 2008, έγινε λόγος το βράδυ της Δευτέρας σε τηλεοπτική εκπομπή. Σύμφωνα με όσα καταγγέλθηκαν επωνύμως, οι αναμετρήσεις ήταν το ΠΑΣ Γιάννινα-Καστοριά 1-2 και το Ξάνθη-Παναθηναϊκός 3-2. Για το τελευταίο, ο υιός παράγοντα πόνταρε? στην ήττα της ομάδας του και κέρδισε 13 εκατ. ευρώ![/I]

Στη «Δίκη» του Blue Sky, το παλιό στέλεχος της διαιτησίας, Σωτήρης Βοργιάς, ο οποίος είχε αποκαλύψει και το σκάνδαλο των κασετών, αναφέρθηκε σε δύο παιχνίδια που βρίσκονται στο στόχαστρο της δικαιοσύνης βάσει της περίφημης έκθεσης της Τράπεζας της Ελλάδος και τα οποία ματς δεν συμπεριλαμβάνονται στα ?κατά την UEFA- 40 ύποπτα παιχνίδια.

Ο κ. Βοργιάς κατήγγειλε ότι «παράγοντας του ποδοσφαίρου, έπαιξε στη Μαλαισία (μέσω ιδιωτικής ελληνικής τράπεζας) το ποσό του ενός εκατομμυρίου ευρώ στην αναμέτρηση ΠΑΣ Γιάννινα-Καστοριά 1-2 το 2008. Τα κέρδη του ήταν περίπου 10 εκατ. ευρώ, γεγονός που έχει στοιχειοθετηθεί μέσω του πορίσματος του ΣΔΟΕ».

Ο παλιός διεθνής ρέφερι, αναφέρθηκε στη συνέχεια και σε μια άλλη υπόθεση, η οποία είχε δημοσιευτεί και παλιότερα: [B][U]«Γιος γνωστού παράγοντα, πόνταρε να ηττηθεί η ομάδα του! [/U][/B]Ήταν ματς της Σούπερ Λίγκας το 2008 και πράγματι η ομάδα του ηττήθηκε με 3-2. Είχε παίξει και το σημείο, αλλά και ότι θα μπουν πολλά γκολ!».

Με παρέμβαση του στην εκπομπή, ο δημοσιογράφος Μπάμπης Κατσούλης επιβεβαίωσε το γεγονός (άλλωστε είχε κληθεί παλαιότερα από τη δικαιοσύνη να καταθέσει σχετικά), προχωρώντας σε ακόμη μεγαλύτερες αποκαλύψεις: [B]«Το παιχνίδι είναι το Ξάνθη-Παναθηναϊκός 3-2, στο οποίο ο Παναθηναϊκός έχασε ουσιαστικά το πρωτάθλημα του 2008. [U]Ο γιος του παράγοντα[/U] είχε ποντάρει στη Μαλαισία το ποσό του 1,6 εκατ. ευρώ με απόδοση 8,50 για να ηττηθεί η ομάδα του. Τελικά πήρε περίπου 13 εκατ. ευρώ».
[/B]
[U]Όπως σημειώθηκε, όλα τα παραπάνω είναι στοιχειοθετημένα από το πόρισμα της Τράπεζας της Ελλάδος[/U] (για τους περίφημους? 968 υπερ-τυχερούς) και από τον ΣΔΟΕ και διερευνώνται από τη δικαιοσύνη.

Προς το τέλος της εκπομπής, παρενέβη ο Αλέξης Κούγιας ο οποίος ήταν πρόεδρος του ΠΑΣ Γιάννινα την επίμαχη περίοδο και αναφέρθηκε στο ματς με την Καστοριά και τον? Σιντιμπέ: «Τότε ήμασταν πρώτοι στη βαθμολογία και η Καστοριά τελευταία. Ο Σιντιμπέ δέχτηκε δύο τέρματα από το ένα τέρμα στο άλλο! Στο ένα μάλιστα βγήκε από την εστία του και άφησε τη μπάλα να περάσει. Δεν έχουν ξαναμπεί τέτοια γκολ σε παγκόσμιο επίπεδο. Υποπτεύομαι ότι είχε στηθεί το παιχνίδι. Μετά από αυτό, ο Σιντιμπέ εξαφανίστηκε και ο Γιώργος Χατζάρας που τον είχα προπονητή, παραιτήθηκε».

θα υπήρχε ποτέ πιθανότητα να ισχύει κατι τέτοιο…?? :-k
για να κανει αυτο που7 λεει, πρέπει να συνεννοηθεί με μεγάλο αριθμό παιχτών μεσα στην ομάδα, όπως και με την αντίπαλη ομάδα…

αν δεν ισχύει τίποτα απο αυτά, πρέπει κάποιος να βρεθεί να χώσει αυτούς τους τύπους με τις αποκαλύψεις μέσα…

*αν μια στο εκατομμύριο ισχύει, ποιος θα μπορούσε να είναι ο γιος του παράγοντα?

Θα μπορούσε να είναι ο Δ. Γιαννακόπουλος αλλά άν δεν κάνω λάθος αυτή η χρονιά είναι πριν τον πολυμετοχικό. Άρα, να είναι κάποιος από τους μικρούς Βαρδινογιάννηδες;
Από την άλλη πιο λογικό φαίνεται να είναι κάποιος εκτός ΠΑΟ (τότε) που είχε κάθε συμφέρον να χαθει το πρωτάθλημα ακριβώς για να γίνει η όλη αναστάτωση που έφερε τον πολυμετοχικό. Μπορεί δηλαδή να έστησε κάποιον ή κάποιους μέσα στην ομάδα για το λόγο αυτό.

Χμμμ… Σας έχω πει πόσο μου αρέσει το ελληνικό πρωτάθλημα;

Είδα ξανά τις φάσεις. Μαγικό παιχνίδι Μόρις. Έχει χάσει τον παίκτη που βάζει το γκολ 2 φορές. Στο 80+, ενώ ο ΠΑΟ χάνει 3-2, ο Πεσέιρο έβγαλε επιθετικό και έβαλε τον Σαριέγκι. Μαγείες…

Είναι η χρονιά που μετά ο ΠΑΟ έπαψε να βγαίνει 2ος, σταμάτησε να κυνηγάει την υπόθεση Βάλνερ, ο Ολυμπιακός έφαγε 4 από την ΑΕΚ με μια εμφάνιση του Σέζαρ ισάξια (και ακόμη χειρότερη) του Μόρις, ο κόσμος έβγαινε στους δρόμους για να διαδηλώνει κατά του Βαρδινογιάννη και υπέρ του πολυμετοχικού, τον Μόρις ο ΠΑΟ τον σούταρε κακήν κακώς, ο πολυμετοχικός ήρθε μετά, κλπ, κλπ…

εγω λέω οτι είναι μια μπούρδα και μισή…γινεται να εχει στήσει δυο ομαδες? ποιος είναι?
έπαιξε λέει και μεγάλο σκορ…!!

βέβαια λεει αυτο το “όλα τα παραπάνω είναι στοιχειοθετημένα από το πόρισμα της Τράπεζας της Ελλάδος”, αλλά και πάλι δεν ξέρω…

*τα έχουμε πει αυτά…υπάρχει πολύ θέαμα στο ελληνικό ποδόσφαιρο…απλά ο πολύς κόσμος δεν το έχει πάρει χαμπάρι…:smiley:

Μα τι λες τώρα; Μια χαρά είναι το ελ. ποδόσφαιρο. Αν δεν είχαμε και αυτά με τι θα ασχολούμασταν; Με την μπάλα που (δεν) βλέπουμε;

Όσο γι αυτό που λες δεν είναι και τόσο δύσκολο. Αν είχε πιασει τον τερματοφύλακα (αλήθεια ποιος ήταν σε αυτό το παιχνίδι; μπορεί να βρει κάποιος την αρχική ενδεκάδα του ΠΑΟ;) ή τον αμυντικό που φύλαγε τον Ραζίντσκι (είχε πετύχει και τα 3 γκολ) γίνεται η δουλειά πολύ όμορφα. Όσο για Ξάνθη / Ολυμπιακό σιγά μην είχαν πρόβλημα

Για τον Μόρις ακουγόταν από τότε περίεργα σχόλια.
Τερματοφύλακας πρέπει να ήταν ο Μάλαρτζ.

Θα είχε πλάκα να ισχύει κάτι τέτοιο, αλλά όταν σου λένε για “στοιχηματική εταιρεία στη Μαλαισία” (ποια στοιχηματική άραγε δέχεται ποντάρισμα ύψους 1,6 εκ. ευρώ? :-k) τότε μυρίζει φούσκα το πράμα.

Από κει και πέρα, επειδή απ’ ότι βλέπω η υπόθεση Βάλνερ έχει αποκτήσεις μυθικές διαστάσεις πλέον και σε λίγο θα βρεθεί εμπλεκόμενος σε αυτήν και ο Ομπάμα, νομίζω ότι έννομο συμφέρον ο ΠΑΟ (ή η ΑΕΚ ή οποιοσδήποτε) θα μπορούσε να έχει μόνο μετά την ολοκλήρωση των 30 αγωνιστικών και την τελική βαθμολογία.

υπαρχουν νομιζω εταιρίες που δέχονται μεγάλα πονταρίσματα…με αυτές γινεται παιγνίδι στα στημένα…δεν μπορείς να πας με τις κλασικές εταιρίες που σου βάζουν όριο σε ποντάρισμα και κέρδη

αλλά και εται ακόμη, μου φαίνεται δύσκολο κάποιος απο τον παναθηναϊκό να έστησε όλο το ματς…σημείο, μεγάλο σκορ…
οπότε ας κλείσουν αυτή την εκπομπή να μην μας ζαλίζει τον ερωτά

O Mόρις είχε τον Ραντζίσκι αν και το πρώτο του γκολ ήταν μακρινό σουτ που κόντραρε στον Βύντρα. Στα άλλα 2 γκολ, ο Μόρις αποφεύγει τη μπάλα και αφήνει τον Καναδό να το βάλει.

Τερματοφύλακας ήταν ο Γκαλίνοβιτς σε εκείνο το ματς και διαιτητής ο Κάκος.

ΥΓ. Αν αναρωτιέσαι, ΠΡΟΦΑΝΩΣ και βρήκα το ματς στο youtube χθες το βράδυ όταν το είδα!!! Χάνονται αυτά;;;; :smiley:

Εννοείται! Μα το έχει πει και ο Πανούτσος. Αυτή είναι η ομορφιά του ποδοσφαίρου!
Αλήθεια, δεν είναι η ίδια χρονιά που φάγαμε και 4 από τον ΟΦΗ;

I love this game!!!

Τι ωραία που θα ήταν τώρα που άρχισαν και οι διώξεις στον Κόκκαλη για τον ΟΠΑΠ να αρχίσουν να βγαίνουν και για τον Ολυμπιακό ειδήσεις; Γιατί μέχρι τώρα στη δίκη της Δευτέρας, μόνο για πολυμετοχικό έχουμε ακούσει και για τον ΠΑΣ του Κούγια (εσένα περιμέναμε ρε Βοργιά να μας πεις πως η χρονιά που φωνάζαμε στα ματς του ΠΑΣ “άσσο ημίχρονο, διπλό τελικό” είχε στημμένα ματς!!!)

Ο Μόρις πούλησε το παιχνίδι με την Ξάνθη και έβγαλε χοντρά λεφτά, αυτό δεν είναι κάτι καινούριο, όσοι ασχολούμαστε έστω και λίγο με την ομάδα το ξέρουμε από τότε.