Παναθηναϊκός

Εγώ δεν το ήξερα πάντως. Μπορείς να μου πεις και ποιος στοιχημάτησε;

Γιος μεγαλοπαράγοντα της ομάδας. Το είχε πει και ο ίδιος ο Τουλούμπας μάλιστα μια φορά είχε πει και ονοματεπώνυμο εδώ κατά κρήτη μεριά… όσοι ήμασταν μπροστά το ακούσαμε…

Ε, οκ, πες και όνομα, τι φοβάσαι; Από τα συναγώμενα βγαίνει ο Δημητράκης, σωστά; Άρα η δουλειά έγινε από τις εκατομμύρια πράσινες καρδιές για να αποτύχει (και) αυτός ο ΠΑΟ και να ανοίξει η πόρτα στους πολυμετοχικούς (πέρα από τα λεφτά που τσέπωσε). Ήταν εξάλλου οι εποχές που η Πράσινη έσερνε πρώτη το χορό κατά του Τζίγκερ. Ή εννοείς εν ενεργεία μεγαλοπαράγοντα της ΠΑΕ; Φωτίστε κι εμένα τον αθώο πλην εξαιρετικά περίεργο και κουτσομπόλη οπαδό του ΠΑΟ.

κι εμένα κι ας μην είμαι βάζελος :oops:

Άλλες εποχές τότε, άλλες συμμαχίες, ο κόσμος πίεζε για πρωτάθλημα στα εκατό μας χρόνια, η πεκ παραμόνευε για μπάσιμο στη παε. Κάποιοι πλέον δεν έχουν συμφέρον να βελάξουν, τα κόζια αλλάξανε βλέπεις όπως και οι συμμαχίες. Τρία χρόνια περάσανε και ακόμα καταραμένους έχουμε με όλα όσα ενδιάμεσα συνέβηκαν, γύρω γύρω όλοι και στη μέση εμείς οι μαλάκες τα “πρεζάκια”. Θυμάμαι τότε στο σύνδεσμο που χωριζόμασταν στα δυο. Αυτοί που θέλανε να νικάμε για να πάρουμε πρωτάθλημα και αυτοί που θέλαμε (μέσα εκεί ανήκα κι εγώ) να χάνουμε για να φύγουν οι καταραμένοι. Στη 4άρα στο ηράκλειο εκείνη τη χρονιά, (που και αυτή όπως όπως και το κέρκυρα-παο στήθηκε πάλι από το ίδιο πρόσωπο) στο γήπεδο εκείνη τη μέρα πήγα με τα φίδια αφενός γιατί τα είχε κάνει η διοίκηση πουτάνα με τα εισητήρια και μόνο οι λοβοτομημένοι, οι πουθενάδες και οι τσάτσοι πήρανε τικέτια εκείνη τη μέρα, αφετέρου γιατί ήθελα να φάμε πούτσα να φύγουν οι πούστηδες. Την επόμενη μέρα σε φιλικό παλαιμάχων στον Άγιο Νικόλαο δείξαμε το δρόμο με τα πανιά μας (όπως και το καλοκαίρι του 10 στα Βαρδηνογγιάννεια στο Ρέθυμνο ως θύρα 13 κρήτης) και την επομένη του φιλικού, Τρίτη δηλαδή ανακοινώθηκε το συλαλητήριο της 13/4 όπου ακόμα περιμένουμε πλάνα απ’ τα τηλεοπτικά συνεργεία γύρω γύρω, να μετρήσουμε τους 8000 αγανακτισμένων κατά κωστάκη…

ΣΧΙ-ΖΟ-ΦΡΕ-ΝΕΙ-Α ΛΑΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ

Συνεχίζουμε εδώ:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?p=1156465#post1156465

Μόνο στον ΠΑΟ…
Και μετά (κ)λέμε γιατί δεν έχουμε δει προκοπή

τελικά πρέπει να είμαστε πολύ τραγικοί που πάμε στα γήπεδα και ασχολούμαστε γενικά…

Ποιος είναι όμως ο γιος παράγοντα του Παναθηναϊκού; Κάποιοι διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους ότι υπήρχε? διπλό έννομο συμφέρον εκείνη την εποχή, καθώς πέραν των οικονομικών ανταλλαγμάτων, το «τέλος» του Παναθηναϊκού υπό εκείνες τις διοικητικές συνθήκες θα συνιστούσε μια νέα εποχή με την είσοδο άλλων παραγόντων.

Ο Παναθηναϊκός μετά την καταδικαστική ήττα στην Ξάνθη απώλεσε τις περισσότερες πιθανότητες που είχε για τίτλο και ο τρόπος που υπέστη την ήττα είχε προκαλέσει τεράστια ερωτηματικά.

Κι επειδή κανένας δεν παίζει με τέτοια ευκολία 1,6 εκατ. ευρώ χωρίς να έχει? κάλυψη, οι Αρχές άρχισαν να σκαλίζουν την υπόθεση.

Οι πληροφορίες που κυκλοφόρησαν από εκείνη την εποχή στα δημοσιογραφικά γραφεία, αναφέρουν ότι ο γιος του παράγοντα του Παναθηναϊκού είχε λάβει τα χρήματα το πρωί της Δευτέρας, αμέσως δηλαδή μετά τον αγώνα!

Το ποσό είχε κάνει πολλούς να γουρλώσουν τα μάτια και βήμα προς βήμα άρχισαν να ψάχνουν νέα στοιχεία.

Το στοίχημα είχε παιχτεί μέσω της Μαλαισίας και οι ελληνικές αρχές ξεψάχνισαν κάθε σπιθαμή της υπόθεσης. Σύμφωνα με πηγές από το τραπεζικό σύστημα, στο τέλος του 2008 η λίστα με τους Έλληνες που έχουν εισπράξει υπέρογκα ποσά από το εξωτερικό έφερνε πρώτο πρώτο τον γιο του παράγοντα του Παναθηναϊκού!

Το κουβάρι πλέον έχει αρχίσει να ξετυλίγεται. Το ζήτημα φυσικά δεν είναι μόνο οικονομικό αλλά και ηθικό και ποδοσφαιρικό. Διότι αφενός παράγοντας του Παναθηναϊκού να ποντάρει σε ήττα της ομάδας του δεν έχει ξαναγίνει και αφετέρου ο Παναθηναϊκός βρέθηκε να χάνει το παιχνίδι και εν τέλει το πρωτάθλημα με τρόπο που αν μη τι άλλο χρήζει επιπλέον έρευνας?

Παρέμβαση Μπιτσαξή

Οι αποκαλύψεις της εκπομπής «Δίκη» προκάλεσαν την παρέμβαση του γγΑ Παναγιώτη Μπιτσαξή, ο οποίος είχε καταθέσει μηνυτήρια αναφορά για τους στοιχηματισμούς Ελλήνων στη Μαλαισία. Μετά τα νέα στοιχεία για τους αγώνες Ξάνθης-ΠΑΟ και Ιωαννίνων-Καστοριάς θα υποβάλει νέο ερώτημα προς την εισαγγελία για την τύχη της σχετικής έρευνας.

Τώρα το κατάλαβες ρε κρίμσον;

Oκ δηλαδή, ναρκωτικό η εγχώρια “μπάλα” λόγω παιδικής ηλικίας κλπ. κλπ. αλλά με όλα αυτά που έχουμε δει τόσα χρόνια απορώ ποιος έχει ακόμα όρεξη να σπαταλά το χρόνο του εκεί.

Γιατί είχαμε τζόλε και ζιοβάνι ρε γιαυτό :stuck_out_tongue:

δεν το κατάλαβα τώρα…απλά πάντα έχεις μια ελπίδα οτι το θέαμα θα είναι μεγαλύτερο μέσα στο γήπεδο πάρα έξω…

Δυστηχως φιλε μου αυτο στην ελλαδα δεν προκειτε να γινει ποτε!!!

Πφφφ,λοιπον,[B]αντικαθιστουμε τους ορους.[/B]

Ποδοσφαιρο στην Ελλαδα [B]= [/B]Αυνανισμος (α.κ.α. Μαρια Παλαμη,χειρονακτικη,μαλακια ρε παιδι μου πως το λενε)

Ποδοσφαιρο στην Ευρωπη (ακα Ισπανια,Αγγλια,Γαλλια κτλ) [B]= [/B]ΣΕΞ

Oταν δν μπορεις να κανεις ΣΕΞ τοτε δουλευει “χειρονακτικη”,ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ αλλιως ,δν μπορεις να μην κανεις τπτ !!!

Οσοι εχουν τη δυνατοτητα να κανουν ΣΕΞ , κοβουν και τη μαλακια (αν και με τον Ελληνα ειδικα, δν ειμαι απολυτα σ αυτο)

Simple as that ! :dunno:

[SPOILER]αποτε βολευτειτε οι περισσοτεροι και μην εχετε και παραπονα. :p[/SPOILER]

Το Ρόκο ξέχασες… :stuck_out_tongue:

αντίο μεγάλε!

Αντιο ρε μεγαλε Ζιλμπερτο για παντα στην καρδια μας παιχταρα!!!

Αν πάει στον βάζελο ο Βρύζας θα είναι ότι καλύτερο… για τους ανταγωνιστές του ΠΑΟ. Τον συμπαθώ αλλά δεν είναι τεχνικός διευθυντής

Αν και με το Ζιλμπέρτο είχα διάφορα θέματα, τελικά κι εμένα μου αφήνει πικρή γεύση η αποχώρηση, κυρίως γιατί δεν υπάρχει καμία προοπτική να δούμε παίχτες ανάλογης αξίας.

Καμιά γνώμη για την παραμονή Φερέιρα; Με βάση αυτά που έδειξε στα πλέη οφ, ίσως έχει να δώσει πράγματα, αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος βάσει του διοικητικού καρκινώματος.

Πάντως από μια ομάδα με γυρολόγους και απόμαχους, προτιμώ να φτιάξει μια ομάδα με 17ρηδες από την ακαδημία. Τουλάχιστον αυτοί θα ξέρουν ποια φανέλα φοράμε, και ας δούμε μπάλα και σε 3-4 χρόνια.

θα δώσει…φτάνει να μην τον αφήσουν χωρίς μεταφραστή στις προπονήσεις…οπως τους 3 πρώτους μίνες που συνεννοούνταν με νοήματα και με βοήθεια απο κατσουρανη-καραγκουνη
εκτός και αν δεν εχει γίνει ακόμη δεκτό το αίτημα του…