Παναθηναϊκός

Για παμε λιγο στα σημερινα.Βλεπετε να τελειωνει το παιχνιδι το βραδυ στο σεφ;;;Εγω πιστευω οτι αμα ειμαστε μπροστα θα εχουμε της περσινες ομορφιες.

spawn6+1 αλλάζω το τροπάριο και γίνεται “σε ραίους δε μιλάω” μου φαίνεται τα μπέρδεψες. Ο λούμπας το είχε πει οφ δι ρεκορντ. Να καταλαβαινόμαστε. Γενικός δερβέναγας στη παε ήταν τότε, το πιθανότερο είναι να το έστησε αυτός, έβαλε άλλον μπροστάρη και τώρα μας το παίζει και αγανακτισμένος από πάνω. Ολόκληρο εξοχικό έχτισε απ’ τα μανατζεριλίκια στη παε. Φέρνει το χ,ψ πουθενά, βγάζει κάτι απ’ τη μεταγγραφή του και μέσω της κωλοφυλλάδας του προσπαθεί να πείσει το κόσμο ότι είναι παικταράς, να βγάλει το σκασμό, να μη κράζει και να στηρίζει. Οι Γιαννακόπουλοι προσκολλήθηκαν από μόνοι τους στο άρμα των πεκιτών ως ξεχωριστοί παράγοντες υπό το φόβο να μη τους προσπεράσει η ιστορία. Η πεκ στήθηκε από ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥΣ οι οποίο αγαπάνε το σύλλογο και την ομάδα, βάλανε τα λεφτά τους, φέρανε παικταράδες αντάξιους του ονόματος της ομάδας, πήρανε ένα στα δύο νταμπλ κι όχι 1/13, έτσι, δώσανε όραμα στο κόσμο, ο κόσμος τους αντέμειψε μέσω των διαρκείας και την εν γένει παρουσία του στο γήπεδο, και κάνανε το κόκκαλη σε δυο μόλις χρόνια να ψάχνει να πουλήσει. Αν αυτό δεν είναι επιτυχία τότε τι είναι? Όποιος παναθηναϊκός λοιπόν συνεχίζει ακόμα να πιστεύει ότι ο βγενόπουλος και η παρέα του φταίνε για την όλη κατάσταση που επικρατεί σήμερα και όχι η εκδικητικότητα της οικογένειας είναι ή βλάκας ή στημένος ή πουτάνας γιος απλά, όμορφα, περιεκτικά. Σίγουρα τα αδέλφια μπορεί να ήξεραν για τη μπινιά ή να έμαθαν αργότερα αλλά επειδή η θέση τους είναι λεπτή και επειδή και ο ίδιος ο θανάσης έχει πει πως το μικρό δεν μπορεί να τον επαναφέρει στη πραγματικότητα κανείς, καθώς ο παύλος είναι άρρωστος και δεν μπορεί να ασχολείται με τις μαλακίες του κανακάρη του ο άνθρωπος, απλά δε μίλησαν. Πάντως σίγουρα χαρούμενοι δεν είναι. Ο μόνος που πιστεύω πως μπορεί να βγάλει την κατάσταση απ’ το αδιέξοδο είναι ο θανάσης σε συνεννόηση με το βγενόπουλο, αλλά να πάρει πρωτοβουλίες. Ο θανάσης αγαπάει το τριφύλλι και πονάει γι αυτό, πέρα απ’ τις μαλακίες στον ερασιτέχνη. Αν βρεθεί λύση στη παε θα βρει και ο ερασιτέχνης το δρόμο του. Άρα παλί στην αρχή καταλήγουμε. ΠΟΥΤΑΝΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ…

mandrake αυτό που προσπαθεί να σου εξηγήσει ο King_Diamond_13 είναι πως μετά από νταμπλ, με την ομάδα μπασμένη σίγουρα στους χρυσοφόρους ομίλους του τσου λου, άρα 20 εκ στη μπάνκα, ο α/α σπαταλάει το αστρονομικό ποσό ύψος 250.000 ευρώ (διακόσιες πενήντα χιλιάδες ευρώ- και ολογράφος σε περίπτωση που δεν κατάλαβες) για μεταγγραφές. Τι γίνανε λοιπόν τα λεφτά εκείνης της χρονιάς. Μπήκαν ή δε μπήκαν στη τσέπη του? Θα μου πεις ιδιοκτήτης είναι ότι γουστάρει κάνει. Κι εγώ όμως σαν “πελάτης” στην επιχείρησή του, αφού έτσι μας βλέπει, άμα δεν γουστάρω το σέρβις θα κράξω. Και επειδή το μαγαζί του το νιώθω πιο δικό μου απ ότι εκείνος θα πάω να τον διώξω.

Η δε ΠΕΚ ήταν δρομολογημένη από πριν.

Στ’ αρχίδια μου τι ήταν. Βγήκαν μπροστά, βοήθησαν, πρόσφεραν έργο, βάλανε τα λεφτά τους οι άνθρωποι. Ε, τέλος.

υγ. Φεβρουάριος 2010, Ρώμη. Ο Παναθηναϊκός αγωνίζεται στο Ολύμπικο κόντρα στη Ρόμα στη ρεβάνς του 3-2. Πήρε γύρω στα 4-5 χιλ. εισητήρια αν θυμάμαι καλά. Πήγε και στην αιώνια πόλη και ο ίδιος ο Βγενόπουλος. Η δίψα του κόσμου για το μεγάλο Παναθηναϊκό τεράστια. Τα εισητήρια που μας αναλογούσαν σολντ άουτ και σκάσανε άλλοι 2000 παναθηναϊκοί από ελλάδα και ευρώπη, απλός κόσμος στη βάση του με την ελπίδα εξεύρεσης εισητηρίου. Οι Ρωμαιοι δεν εξάντλησαν τελικά τα δικά τους και ο Βγενόπουλος αγοράζει απ’ τη τσέπη του 2000 εισητήρια και ανοίγει άλλη μια θύρα για κόσμο του παναθηναϊκού και τα χαρίζει σε όσους δεν είχαν επειδή γούσταρε αυτό που έβλεπε. Απ’ τη τσέπη του. Ο καβούριας το πιθανότερο να έβαζε τους καραμπινιέρι να τους δέσουν.

Καλά για τη παπάτζα του κρισπ

Το πρόβλημα του τζιγγερικού ΠΑΟ δεν ήταν ποτέ ότι “δεν μπήκαν λεφτά να ρθουνε παιχταράδες”.
δεν έχω σχόλια…

εδιτ. καλοκαίρι του 07, ο τότε υφυπουργός αλητισμού ορφανός καλεί το τζίγγερ στο γραφείο του εν όψει των εκατό χρόνων του παναθηναϊκού για να συζητήσουνε πως θα πάρει η ομάδα το πρωτάθλημα και να ηρεμήσει και λίγο ο κόσμος που ήδη είχε αρχίσει ανηλεές κράξιμο. Η απάντηση του αυτιστικού ήταν “δεν με ενδιαφέρει να πάρει η ομάδα πρωτάθλημα”. Κάπως έτσι χαρίζονταν και επί σημίτη στο ρόκο με τις γενικότερες μίζες στο δημόσιο και τα σίγουρα χρήματα του τσου λου. Ελλαδάρα ομαδάρα…

Κάτι τελευταίο που τώρα θυμήθηκα. Τις τελευταίες 2-3 μέρες που παίζει αυτό με τα στημένα γιατί ξαφνικά εξαφανίστηκε απ’ τον τύπο όνομα που έπεζε για πλήρωση θέσης στη παε, το οποίο με κάποιον τρόπο τελούσε στην εξωτερική στελέχωση της ομάδας του 08, πλήρως εναρμορνισμένο στα στερεότυπα των αυλικών?

Pd, δεν έχω κανένα πρόβλημα με το τι θέλει να μου πει ο K.D, Το πρόβλημα είναι με το ύφος του.

Πάμε στο προκείμενο τώρα. Στα αρχίδια μου ο Βαρδινογιάννης στα αρχίδια μου και ο Βγενόπουλος. Ας πάρει από ένα ο καθένας να μην είναι και παραπανεμένοι. Αυτό που δεν καταλαβαίνετε (και έχει φτάσει πια διαστάσεις επιδημίας) είναι ότι μπορεί κάποιος να είναι Παναθηναϊκός χωρίς να προσκυνά κανένα πορτοφόλι είτε του αγοράζει τζάμπα εισητήρια είτε όχι (και με αυτό εννοώ και τους δύο, αν δεν το καταλάβατε). Ναι ο Βαρδινογιάννης έχει κάνει μαλακίες (μόνος μου σας έκανα πάσα για τον τελικό με τον Πανιώνιο, κανένας σας δεν το έπιασε), ναι ο Βγενόπουλος βοήθησε. Ναι ο Βαρδινογιάννης έχει προσφέρει και επιτυχίες, ναι ο Βγενόπουλος την έκανε με ελαφρά στην πιο ακατάλληλη στιγμή. ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΟΥΤΕ ΜΕ ΑΦΟΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ. Κατανοητό;

Η συζήτηση ξεκινησε από την αρχή για το πώς η ομάδα μένει απροστάτευτη από τον ίδιο της τον κόσμο (οργανωμένους ή ανοργάνωτους). Ποιος προπονητής στηρίχθηκε; Ποιοι παίκτες; Εδώ τον Σίλβα τον βρίζαμε τρία χρόνια για να θυμηθούμε τώρα ότι ήταν καλός. Τον Σαλπιγίδη για πέντε για να τον χειροκροτήσουμε με τη φανέλα του ΠΑΟΚ. Τον Φύσσα τον εκτιμήσαμε μόλις έφυγε (κι εγώ μαζί ε!). Ακόμα και τον Εντόυ! Αλλά μας αρέσει ο Σιμάο!!! Και για όλα αυτά φταίει ο Καβούριας; Ε, εγώ δεν το πιστέυω. Και μη μου πείτε για Γκόρτζους και μαλακίες, δεν έχω αγοράσει αθλητική εφημερίδα πάνω από 2 φορές στη ζωή μου, ούτε ξέρω τι υποστηρίζει.

Αυτά από εμένα, αν δεν καταλάβατε ούτε τώρα τι λέω, δε θα καταλάβετε ποτέ.

HTC στηρίχτηκε αρκετά, θα έλεγε ότι ξερνούσε κιόλας ο Γκόντζος με τη στήριξη που υπήρχε, τέσπα δεν προλαβαίνω τώρα γιατί θέλω να πάω πρώτα κατάληψη και μετά σύνδεσμο οπότε αφήνω το νετ και παίρνω τους δρόμους…

Αυτό.

Αν δεν θες να τα ακους να μην γραφεις μαλακιες του δηθεν,και να μην ασχολεισαι με πραγματα που δεν ξερεις και κυριως δεν ΝΟΙΑΖΕΣΑΙ κιολας.Ελπιζω τωρα να εγινα κατανοητος πιτσιρικο.

Παρακαλώ ας τον βάλει κάποιος στο “αγαπάμε”. Προσπαθώ εδώ και ώρα να βρω ένα τρόπο να τον κάνω να συνεχίσει να ποστάρει, αλλά δε μπορώ να σκεφτώ κάτι που να είναι έστω κοντά στο επίπεδο ενός σαχλαμπούχλα7!!! :lol:

Οργανωμένοι for ever!!! :lol2: Δίνουν χαρά και γέλιο σε αυτό το μίζερο ελληνικό πρωτάθλημα! :lol3:

Πιτσιρίκο;; :lol: Έχεις σοβαρό πρόβλημα τελικά

Παραδέξου το… Είναι ό,τι πιο ευγενικό έχεις ακούσει τα τελευταία <γκουχ γκουχ> χρόνια… :lol:

Σοβαροτατο προβλημα με τα ηλιθια ανιωθα βαζελακια.

edit: λάθος τόπικ…

Μόνο ευγενικό; Κολακευτικό θα έλεγα!

Καλά, ας έτρεχε ο Πατερούλης να σας βγάλει και σας από τα κελιά όταν σας μαζεύανε οι μπάτσοι και θα σας έλεγα αν θα προσκυνούσατε ή όχι.

Μπορουσαμε να ειχαμε τελειωσει την σειρα απο σημερα αλλα μετα το 61-66 χαλαρωσαμε καναμε πολλα λαθη και ειμασταν και αστοχοι και ετσι ο ολυμπιακος γυρισε το παιχνιδι.Πιστευω οτι την κυριακη στο γεματο οακα θα σηκωσουμε με τρελα αλλο ενα

:wink:

άστο μην δίνεις έκταση :!:

Τελικά ο Γιαννακόπουλος ο τζούνιορ το έβαλε το στοίχημα ή μπα?

Kαταρχας το λογοπαιγνιο με το 7 δν με αφορα καθολου,εχω εξηγησει αλλωστε πως δν εχει καν σχεση με οργανωμενους (αφου ουτε εγω εχω) κ.τ.λ. οποτε δν θα απολογηθω κιολας.Αλλωστε εσυ βγαζεις κομπλεξ και ας μην εχεις αριθμο στο nickname σου.

Κατα τα αλλα ξαναδιαβασε τα ποστς σου και θα δεις οτι δν τα μπερδεψα καθολου,τεσπα.

Τα οσα αναφερεις για την “οικογενεια” αφενος δν με αφορουν και αφετερου γνωριζω και εγω αρκετα απο αυτα που ειπες.Αυτο που δν καταλαβαινω ειναι γτ συνεχιζεις να τα χρησιμοποιεις με αφορμη το συγκεκριμενο θεμα (του στημενου). Αδυνατω να πιστεψω πως δν γνωριζεις οτι ηδη εχει βγει στην “πιατσα” ποιος το στησε και για λογαριασμο ποιανου (τουλαχιστον οι ΑΜΕΣΑ εμπλεκομενοι) .Εκτος αν δν σε νοιαζει να εκτεθεις και απλα εχεις αποφασισει να τα γραψεις,που κι αυτο λυπηρο ειναι.

Καταρχάς δεν έχω διαβάσει τα πάντα εδώ μέσα, οπότε δεν ξέρω τι έχεις εξηγήσει. Αν δεν έχεις καταλάβει ότι κι εγώ πολλές φορές κάνω χαβαλέ τότε έχεις εσύ το κόμπλεξ.

^^ Το λιγοτερο σημαντικο quotαρες…:roll:

Παντως μιας και λες για χαβαλε,θεικο καμενο σχολιακι αναγνωστη σε αρθρο του ΕΓΚΡΙΤΟΥ Νικ Βασιλαρα που εγραφε καπου για 14569764579η φορα πως αν δν τον ειχαν “στησει” στο Καραισκακη θα το παιρνε το πρωταθλημα φετος.

<< Ρε Βασιλαρα,εισαι σιγουρος πως το ματσακι στο Καραισκακη δεν το στησε κανας δικος σας ?Γιατι με σας ποτε δν ξερει κανεις >> ! :lol2:

[SPOILER][B][SIZE=“4”]ΛΕΥΤΕΡΙΑ στον ΠριγκηπαΔιαμαντη[/SIZE][/B] [SPOILER]:p[/SPOILER][/SPOILER]

Tελικά πήρατε τον Ζήση για τεχνικό διευθυντή :lol::lol: